Pomoc z vyberom subwoofera k regalovym monitorom.

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Pomoc z vyberom subwoofera k regalovym monitorom.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Temblor 10 je teraz tak lacný len na Thomannovi, inde je všade cca 370+€
https://www.thomann.de/intl/sk/presonus_temblor_t10.htm .
Ale je pravda, čo hovoria chalani, že nakoniec to nemusí byť najvhodnejšia voľba do malej miestnosti, kde nie je dostatok nábytku.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
88sharkan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 18. Feb, 2018, 11:22

Re: Pomoc z vyberom subwoofera k regalovym monitorom.

Príspevok od používateľa 88sharkan »

loleqboleq.... tak otazka znie kedze dobry subwoofer Temblor 10 nie je najvhodnejsia volba,tak kam sa nasmerovat a co vybrat ako vhodnejsiu atlernativu...themblor8? ci ten Klipsch?
...preco temblor10 je nevyhovujuci,co by to robilo zo zvukom?
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Pomoc z vyberom subwoofera k regalovym monitorom.

Príspevok od používateľa Andre »

t10 je dobry, nemam nic proti
este pridam proson r-10, ten by si mohol aj bazar zohnat
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
88sharkan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 18. Feb, 2018, 11:22

Re: Pomoc z vyberom subwoofera k regalovym monitorom.

Príspevok od používateľa 88sharkan »

Andre dakuje za tip,ale ten proson r10 je v cene uz za hranicou 350€.Moja prvotna chut bola kupit kusok z bazaru do 150€,teraz som navysil rozpocet aj na 300-330 ale uz max.Na thomnannovi ma zaujal aj tento kusok....prijatelna cena,len neviem ci je to slusny subwoofer. https://www.thomann.de/intl/sk/swissonic_sub10.htm ...popripade stale mi vrta v hlave ten klipsch R-10 SW,ale zas na duhej strane pridam cca 30€ a mam Temblor 10
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5539
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Pomoc z vyberom subwoofera k regalovym monitorom.

Príspevok od používateľa Odar »

Andre napísal: St 07. Mar, 2018, 11:41 v tejto cene by som viac riesil kvalitu, nez Hz
Asi tak. S tym rozpoctom, kde prida SUB by sa dostal pravdepodobne aj k lepsim regalovkam, ktore by sli mozno aj niekde k 40 Hz a SUB by v ramci kompromisu nemusel riesit. Ak SUB nema ist aspon na 30 Hz, tak by som to vobec neriesil. Lenze ako vsetci dobre vieme, chce to aspon 12" menic (co bude pravdepodobne proti WAF) a s 8" chrstitkami moze na kvalitu zabudnut. To basy proste nebude hrat nikdy. Existuju urcite fyzikalne limity, ktore sa nedaju ocurat ani modernou technologiou.

Dalsia vec - miestnost a vhodne umiestnenie. Pisat sa tu moze o tom tony, ale ak si aspon od niekoho nepozicias meraci mikrofon a neodmerias odozvu miestnosti, tak sa ti moze stat, ze SUBom este znasobis mody tvojej miestnosti a nebudu z toho basy, ale iba bolehlav a nasrati susedia (ak byvas v cinzaku). Len samotnym "cestovanim" so SUBom v miestnosti sa vies hybat kludne +/- 5 db. Otazka zas znie, ci na idealnom mieste, kde nebude robit galibu, bude aj splnat poziadavku na WAF. Takze zas som pri tom prvom kompromisnom rieseni.

Predajne - z miest, ktore si spomenul viem odporucti BVaudio Trnava. Ale pravdepodobne to bude nad tvoj limit. Navyse pozadujes aktiv, nakolko to mas prepojene, ako mas a cistokrvny SUB tento vyrobca nevyraba. Potom uz len na skok do BA, ale tam pocitaj s tym, ze v hifi studiu sa nikto s tebou nebude bavit, ak tam nebudes chciet nechat par tisic EUR. Zial, realita dnesneho trhu. Je to smutne, ale je to tak.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1571
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Pomoc z vyberom subwoofera k regalovym monitorom.

Príspevok od používateľa dargy »

Odar napísal: Št 08. Mar, 2018, 11:26
Andre napísal: St 07. Mar, 2018, 11:41 v tejto cene by som viac riesil kvalitu, nez Hz
Potom uz len na skok do BA, ale tam pocitaj s tym, ze v hifi studiu sa nikto s tebou nebude bavit, ak tam nebudes chciet nechat par tisic EUR. Zial, realita dnesneho trhu. Je to smutne, ale je to tak.
V BA je to tak, lebo je to iná kúpna sila oproti oproti zbytku Slovenska a môžu si to dovoliť. Stačí iba to, že na západe je 85% všetkých štúdii. A aj preto lebo presne ľudia ktorý šetria každú korunu (nič proti, tiež patrím medzi nich a niekedy je to presne naopak a šetria tí čo na to majú) si prídu vypočuť, pokecať a nakoniec si to objedná z netu o 15-20€ lacnejšie. Čiže venovaná energia a čas zbytočne a niekto kto podlieza cenu na nete si zlízne smotanu pre 5% zisku (niekedy aj nákupna cena). Aj tak to chce k TV, nejde priamo o stereo posluch, tam mu pomôže, ak mu chýbajú basy asi všetko a zbytočne bude investovať takú sumu iba do woofra pri takom použití.
ZDROJ: Seasonic G Series 550W GOLD MB: ASUS TUF Gaming B550-PLUS WI-FI II CPU: Ryzen 5 5600@4,6 GHz cooled by NOCTUA NH-U12F RAM: 2x8 GB Crucial Ballistix Black 3600MHz cl16 VGA: Sapphire Pulse RX 5700 8 GB + 2x Noctua NF-A12x15 Chromax PWM HDD: Samsung SSD 860 EVO 500GB + Kingstone SSD Now 64GB + 1TB WD Caviar Blue WD10EALS SOUND: Asus Xonar DX MONITOR: 34" LG 34UM68 DRIVING WHEEL: Logitech G25 RECEIVER: KINO: Yamaha RX-V557 + CANTON set 5.0 GLE series + subwoofer VELODYNE VX-10 STEREO: ONKYO A-5VL + Tannoy M1 HEADPHONES: Superlux HD330, Focal Sphear, Soundmagic e50 + LG V30 TV: Plazma P50X60 R.I.P. now TX-P50UT50
88sharkan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 18. Feb, 2018, 11:22

Re: Pomoc z vyberom subwoofera k regalovym monitorom.

Príspevok od používateľa 88sharkan »

Pani dakujem za radi, i ked nie som o nic mudrejsi ako na zaciatku,ale aspon vidim,ze to nieje take jednoduche.Keby som bol vedel asi by som toto forum nenavstivil, "aspon by som v noci mohol spat a cez den nemal plnu hlavu otazok."Naivne som si myslel,ze ked chcem zlepsit zvuk z TV kupim soudbara hotovo,ale vsetci tuto homokladu zatracuju.Tak som cital rozne fora,vlakna,recenzie,testy a rady ,kde viac menej skuseny radili kupit radcej regalovky a napojit to na audiou-opticky kabel.Popripade dokupit subwoofer.Na roznych forach brali ako 2.1 napojenie na Tv ako rozumnu alternativu.Ja som si osvojil ich nazor,len som pridal k regalovym monitorom i funkciu bluetooth kvoli mangelke...Neda sa opisat aky som zufaly,citam ,ale i tak neviem co mam nakoniec kupit aby vyriesil pociatocny problem zo zlepsenim zvuku z TV.KLISPCH??? ..hmm ma vyhodu,ze ku regalovym monitorom bol dialkovy ovladac a na nom sa da ovladat subwoofer.Ostatne nepoznam,jeden radi ries kvalitu nie HZ,dalsi radi tak ci onak.Najade sa prosim prosim uz jeden "zodpovedny" a rozumny chlop,co mi napise...Sarkan kup toto a to a bude ti to ako amaterovi stacit,alebo si doplat na toto a na ten ucel uz budes urcite spokojny....chlapi ja som uz naozaj zufaly,normalne rozmyslam vratit v 15-dnovej lehote kupene monitory a vzdy pri pozerani Tv uz len skripat zubami.
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1571
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Pomoc z vyberom subwoofera k regalovym monitorom.

Príspevok od používateľa dargy »

Vsak ti piseme, ja osobne by som k TV ak neplanujes kino na urovni zobral hociktory sub ktory tu bok doporuceny a vzhladom k vyuzitiu do 150-200€ max. Zbytocne budes do toho tlacit viac. Zbytocne robis vedu ram kde nieje treba kedze je to vsetko budgetovka. Ono vsetci maju pravdu ale uprimne, treba sa ti s tym nejako extra hrat? Zober ten klipsh a bude tito pasovat nastacis deliacu a fazu a uzivas si. Myslim ze zbytocne otalas. Aj tak si to nakoniec nastavis podla svojho ucha. Ak by si uz kupil napriklad tip od andreho uz si to mohol mat odksusane a ak by sa ti to nepacilo vratil by si to. Ono aj soundbary vedia hrat kvalitne ale nestoja malo tie dobre. Takze riad sa podla toho na co mas a uzivaj a nespekuluj. Ak ti chybal bas dostanes ho s kazdym kuskom tu spomenutym. Uz si horsi ako zena na nakupoch v butikoch.
88sharkan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 18. Feb, 2018, 11:22

Re: Pomoc z vyberom subwoofera k regalovym monitorom.

Príspevok od používateľa 88sharkan »

Dargy dakujem....velmi vazim podobnych for i ludi,ktori su ochotni pomoct,maju moju uctu i respekt!!! Dakujem pani,rozhodol som sa kupit ten Klipsch R-10SW .Ako tu niekto pisal,bude mat rovnaku charakteristiku zvuku, kedze mam monitory Klipsch r15pm+ vyhoda dialkove ovladanie z monitorov je kompatibilne so subwooferom..Uvidim ako to bude spolu hrat,celkom sa tesim.....dlho ma lamal ten Temblor 10,co som cital skusenosti tak ho naozaj chvalili,ale zase ani na klipsch vyslovene nenadavaju a ked to takto citam v tejto cenovej relacii je to takmer zajedno,nehovoriac o sposobe vyuzitia a malej miestnosti v cinziaku.Na tento ucel asi bohato budu postacovat.Este raz by som chcel vyslovit velku vdaku za rady ci dobre mienene pripomienky.Dakujem Vam pani.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5564
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pomoc z vyberom subwoofera k regalovym monitorom.

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ako ten Klipsh, skusenosti po nejakej dobe? zaujima to ako pekne combo reporo a SUB, moje monitory a SUB skoro nepouzivam lebo zpaojenie je take, neorganicke, nechce sa mi to riesit a mozno by som vymenil.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5539
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Pomoc z vyberom subwoofera k regalovym monitorom.

Príspevok od používateľa Odar »

Ak tam mas mody miestnosti, tak vymena subu nepomoze, jedina to na basoch skrotit (ekvalizovat).
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM

Návrat na "Nákupná poradňa"