iPhone X vs Note8 (prip. S9) vs Mate 10 Pro vs OP 5T

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: iPhone X vs Note8 (prip. S9) vs Mate 10 Pro vs OP 5T

Príspevok od používateľa shajek »

no prave aj mna to zaujima, zatial som nepocul nic ine ako ze to je garbage a odpad a sracka .... ja som presiel ako skalny WindowsMobile user na iOS10 a potom 11, mediztym co som mal este WM uz mala priatelka SE, a prisaham bohu ani raz som to nemusel restartovat alebo nedaj bohu zeby to zamrzlo alebo cosi take. Potom som sebe kupil 7micku a do rodiny 7Plus. Pouzivam aj widgety, este k tomu aj zasrany Garmin Connect + messengre,skype,outlook, Tatra banka veci... no proste vsetko. a ani jeden jediny krat nebol problem. Tak pocuvam vase osobne skusenosti a poznatky o garbage. Zatial co sa andorid oreo uz medzicasom stoplo na par zariadeniach, ale to uz je progres a deje sa to ? Chce to trosku tej racionality a objektivnosti

PS: kamarat si kupil 5T , este predtym nez malo oneplus problemy aj s tou platobnou branou co hackli ci co. A neviem co je na tom tak skvele. Ze ta telefon spehuje ? a musis vypnut a odinstalovat aplikacie aby ti to nezozralo mobilne data ? take cool mi to nepride :D a taktiez tam faceunlock moc perfektne nefungoval, co sme to skusali
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
palci
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 582
Dátum registrácie: Ne 09. Jan, 2011, 01:42
Bydlisko: Dublin, Irsko :-)

Re: iPhone X vs Note8 (prip. S9) vs Mate 10 Pro vs OP 5T

Príspevok od používateľa palci »

Moja skusenost s iOS bola prijemna, no ten verzia 11 ma presvedcila o opaku. Na iPhone 5S 10tka bezala uplne super na to ako je pomerne stary telefon. Vsetky programy sa spustali niekolko sekund a UI ako take bolo spomalene.

Na druhej strane mam skusenost s Androidom, kde Samsung Galaxy S8 skor ziskalo na sviznosti po update na Android Oreo. To iste mozem povedat o tablete Nexus 7 druhej generacie.

Nechcem to generalizovat ale moja skusenost je taka, ze update na Androide prinasa optimalizacie v systeme, ktore zvysuju sviznost a vydrz baterie, kde update na iPhone (hlavne pri starsich telefonoch) nesie posolstvo od Apple aby si si kupil novy telefon.

EDIT: Co ocakavas od tej vodeodolnosti? Ta vodeodolnost je podla mna skorej taky marketingovy tak nez nieco comu by som veril. Telefony su sice krasne podlepene, no na reproduktoroch su aj tak iba vodepudne natery, ktore casom degraduju. Reklamaciu, ze sa ti dostala do telefonu vodu ti aj tak nikdy neuznaju.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: iPhone X vs Note8 (prip. S9) vs Mate 10 Pro vs OP 5T

Príspevok od používateľa Papek »

Ja som sa hral chvilu s X-kom. Face ID ma svoje vyhody nevyhody. Beriem to ako iny sposob odomykania, ani horsi ani lepsi. Viem si predstavit aj vacsiu rychlost ale nie je to nic dramaticke. Mne velkost X vobec nevyhovuje a tiez mi pride uz prilis tazke. Fotak som neskusal v tme, takze neviem posudit.

Momentalne mam iPhone 7. Osmicku som nebral lebo mi neprisla ako nejaky vyrazny prinos. K iOS 11 tolko, ze spociatku mal nejake bugy. Stavalo sa ze sa nejaka aplikacia dlhsie spustala. Sem-tam trebalo zhodit nejaku aplikaciu lebo ju nevedelo obnovit po prepnuti v multitaskingu. Jeden cas ma jedovalo ze si telefon nezapamatal nastavenia vo fotaku a furt mi ukladal live fotky. V posledom iOS uz tieto blbosti nie su.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: iPhone X vs Note8 (prip. S9) vs Mate 10 Pro vs OP 5T

Príspevok od používateľa shajek »

nemohol mat ten iPhone len staru/opouzivanu bateriu, tj bol spomaleny ?
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
palci
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 582
Dátum registrácie: Ne 09. Jan, 2011, 01:42
Bydlisko: Dublin, Irsko :-)

Re: iPhone X vs Note8 (prip. S9) vs Mate 10 Pro vs OP 5T

Príspevok od používateľa palci »

davalo mi, ze ma 90% kapacity.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: iPhone X vs Note8 (prip. S9) vs Mate 10 Pro vs OP 5T

Príspevok od používateľa Papek »

To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
palci
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 582
Dátum registrácie: Ne 09. Jan, 2011, 01:42
Bydlisko: Dublin, Irsko :-)

Re: iPhone X vs Note8 (prip. S9) vs Mate 10 Pro vs OP 5T

Príspevok od používateľa palci »

To nie je take zlé, či?
Používateľov profilový obrázok
Pronto
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 1276
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Zvolen

Re: iPhone X vs Note8 (prip. S9) vs Mate 10 Pro vs OP 5T

Príspevok od používateľa Pronto »

Takze liter za S9+ je trosku inde ako 799. Ale ved dalo sa to cakat.

Mne osobne na 6S realne blbnu appky, najnovsie aj hneva mobilny net, ale idem si dat vymenit baterku pre istotu. Ak ani to nepomoze, budem rozmyslat co kupit. Predsalen je uz telefon bez zaruky a platim zbytocne velky pausal u nenazraneho pomaranca.
Spoiler: ukázať
First: Intel i7 10700KF + BeQuite Dark Rock Pro4, ASROCK B560 PRO4, 32GB HyperX 3600 CL18, EVGA GTX 3080Ti FTW3, 1TB WD Blue NVMe, EVGA SuperNova G6 850W, be quiet! Pure Base 500DX White, W10Pro + AOC Q3279VWF
Second: Intel i5 7500, ASUS z170Pro Gaming, 8GB DDR4 2600MHz, Strix RX 570 4GB, 1TB SSD Patriot, 650W Gold PSU

AUDIO
Headphones - Sennheiser GSP 300
Micro System - Panasonic SC-PMX82EG-K DAB+
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: iPhone X vs Note8 (prip. S9) vs Mate 10 Pro vs OP 5T

Príspevok od používateľa Chris »

pekne ze tu opisujete ako Vam seka iP6, iP7, lenze tema je o iP X a pokial viem, ten ma uplne iny HW a zatial najsilnejsie CPU.
Vaha iphone X mi nevadi, ma to skoro totozne rozmery s Galaxy S6, akurat o 30-40g tazsi, co mi az tak neprekaza. Kedze som pocital s 5,5-6" mobilmi kde je tato vaha normalna.

Jedine co mi vadi u iPhone X je cena, pretoze stale si neviem ospravedlnit ze to za to stoji.

Bez zavahania by som zobral Galaxy S8 alebo S8 plus, ale tam sa viacero uzivatelov a znamych stazovalo na baterku, ze to ledva vydrzalo den...
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4462
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: iPhone X vs Note8 (prip. S9) vs Mate 10 Pro vs OP 5T

Príspevok od používateľa scream »

Ja by som siel do androidu. Skor to vezmem zo strany iOS vs. Android, kedze mam aktualne oba. iOS nie je taky user friendly a bezproblemovy ako sa hovori. Aspon nie do tej miery, zeby jeho rychlost optimalizovanost atd. mala byt vyhodou oproti androidu. (x krat mi crashli appky, nevedel som zdvihnut hovor, nezobrazila sa mi klavesnica, neotacal sa display atd.) Neprisposobis si to nikdy tak ako android. Hlavne debilna logika vypinania ( nevypinania) wifi, bluetooth a gps.

Dalsia vec appky. Nieco ako torque proste nie je na iOS ( aspon nie ako riesenie za par E). Ak mas nakupene v adroidacka verzie musis zase nakupit (drahsie iOS). Screen sharing TV vyzaduje dalsie zariadenie alebo dalsiu platenu appku... A hlavne to nema tlacitko BACK, to je masakralne iritujuca zalezitost na ktoru sa tazko zvyka aj po pol roku.

U mna by toto rozhodlo, ktory telefon zobrat... o cene nehovoriac, raz ti spadne a ...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: iPhone X vs Note8 (prip. S9) vs Mate 10 Pro vs OP 5T

Príspevok od používateľa shajek »

sorry, ale zobral si to zo strany "preco chcem kupit andorid"
Mne sa najviac paci, ako vsetci obhajuju andorid uz od doby 2ky .... vysla 4ka, tak automaticky bola 2ka na nic, vysla 5ka ? 4ka je garbage!! vysla 6? 5ka je fuuuuj, jasne ze to neslo, lebo 5ka je na nic, 6tka je omnoho lepsia
toto som pocuval od ludi od kedy som mal svoj prvy andorid 2.3. To ze vacsinu andorid zariadeni co mam, musim cca 1x za 1/2 roka hardresetnut a drbat sa s tym nieje moc zabavne, teda okrem S8 zatial. ale to ze mam volne 700Mb, chcem aktualizovat Adobe Acrobat co ma 18mb a vypise mi ze potrebujem este 20mb ... to ma sem tam vytoci do cervena
v zivote mi necrashla appka, vzdy viem zvdihnut hovor, atd atd, nic z toho sa mi nestalo.

Vies mi vysvetlit, co ma spolocne system s aplikaciami vyvojarov ? iOS je naprd, lebo niekto na to nieco nenaprogramoval ? hmmmm
Tak ako aj na byvalom WM tak aj na iOS mam vsetky aplikacie co potrebujem a necitim absolutne ze mi nieco chyba

Chris: Ako vravim, mam tu S8 v rodine. Pouziva sa na telefonovanie/messenger/skype a urcite to nevydrzi len "ledva den", vydrzi to viac, niekedy v pohode aj dva dni. Ale asi silno zalezi od pouzivania,lebo ked to pouzivas intenzivne je to bohuzial tak, ze musis na konci dna nutne nabijat.... mozno by som pockal na tu S9 ak by si chcel samsung. Bral by som to radsej ako 5T alebo zvysok co si napisal, niesu podla mna adekvatne tomu samsungu (hej cena, ale noa ?)
Popravde, nech to znie akokolvek divne, ked som kupoval iPhone, rozhodoval som sa medzi 7 8 X ... nech to znie akokolvek smiesne... 8 vypadla kvoli build quality, a potom som nadobudol pocit ze Xko nepotrebujem. Kupil som 7 128gb matte black. Som neskutocne spokojny. Povodne som chcel plusko ale... sice je velky ako byvala Lumia 640XL ale je inak velky, a nieje pre mna moc prijemny
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
packo69
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2015, 19:32
Bydlisko: Topoľčany

Re: iPhone X vs Note8 (prip. S9) vs Mate 10 Pro vs OP 5T

Príspevok od používateľa packo69 »

Ja mám Oneplus 5t a výdrž na batériu je super.Mám ta nahodenú upravenú rom Codename Phoenix a všetko šlape
Obrázok
Pixel 7 Pro
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: iPhone X vs Note8 (prip. S9) vs Mate 10 Pro vs OP 5T

Príspevok od používateľa Chris »

packo69: mensi screenshot si nemohol dat ? lb tam nic neni vidno...
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4462
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: iPhone X vs Note8 (prip. S9) vs Mate 10 Pro vs OP 5T

Príspevok od používateľa scream »

Vcera som mal v ruke ten vybombovany huawei, robi to lepsie fotky ako starsie iphony.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 639
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: iPhone X vs Note8 (prip. S9) vs Mate 10 Pro vs OP 5T

Príspevok od používateľa red98 »

Cinanom dost pomohli nemci z firmy leica. Za posledne 3 roky sa poriadne vysvihli. Buducnost fotoaparatov v mobiloch vsak bude diktovat software, nie hardware. HW si kupi kde kto, ale soft nie.
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.

Návrat na "Nákupná poradňa"