Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa mirjak »

este raz, policajti pridu vzdy, ked o to poziadate... podla situacie bud spisu spravu o vyjazde k skodovej udalosti alebo spravu o dopravnej nehode, ani z jedneho Vam vsak standardne nedaju kopiu. A netreba klamat o zraneni, ak bude sluzbukonajuci na 158 vymyslat, ja skor odporucam vyslovit podozrenie, ze druhy ucastnik je pod vplyvom navykovych latok :D
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa Leon »

netreba klamať o neškodnom zranení, ale klamať o nadrogovanom spolupáchateľovi je ok hej? :laugh: :laugh:
.
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4780
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa hulo92 »

preco by nemohol mat podozrenie? v amerike si na teba takto vymisli ze mas aj travu v pneumatike schovanu :)
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa Leon »

No ale on nepíše o tom, žeby to nemohol mať policajt. On píše, žeby si to mal vymyslieť ten čo bude volať fízlov. "Príďte lebo ten druhý je možno ešte aj sfetovaný" mi príde 30x väčšie svinstvo než "Príďte lebo možno som si niečo aj narazil" :P
.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9990
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa stiv »

Mozes povedat na seba. :D
.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa mirjak »

Svinstvo? Mna zboku sundal chlapik na jasnej krizovatke v meste, vraj ma nevidel... ak by bol naliaty/nafetovany, tak to beriem ako polahcujucu okolnost, lebo ak toto spravi za triezva, tak mu maju zobrat nielen vodicak, ale aj rodny list. Zavedenim skodovych udalosti takyto “vodici” unikaju systemu, az kym niekoho (ci v lepsom pripade seba) nezabiju.
Statistiky z dopravnych nehod ukazuju, ze v 10% je zapojeny alkohol. Skodove udalosti bez policie su uplne mimo... a to su casto prave tie oskrete dvere na parkovisku ci pred domom, kde vinnik zdrhne alebo si to pre prepity mozog ani len nevsimne.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5552
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa Odar »

Skor to vidim tak, ze vacsina ludi zdrhne, lebo nechce mat zbytocne problemy a vybavovacky. Jednoducho ludia nie su zvyknuti niest nasledky za nieco, co sposobili, hlavne ak ich nikto neprichyti pri cine. Tak je nastavena spolocnost. Ludia su lahostajni.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

nemylme si pls lahojstanost so zbabelstvom ci vychcanostou.

one,
ked by takto na mna niekto zavolal policajtov, ze ma podozrenie ze som pod vplivom, mam moznost ja sa nejak branit ak nasledne krvne testy potvrdia, ze to tak nebolo ergo oznamovatel klamal, krivo obvinil (rsp, hrozi mu nejaky trest za to)?
Spoiler: ukázať
::: ...
ANONYM_a7

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Random clovek nie je doktor nemozu ta len tak zobrat na krvne testy, podpozrienie musi mat policajt nie ucasnik nehody. Z pohladu vie urcit ci je niekto pod vplyvom alebo nie len ten, co drogy bral, drogy berie, alebo je odmorníkom na túto problematiku. A aj to je taka metoda ze vlezte mi niekam... pretoze to ze mas cervene oci neznamena este ze si nahuleny, moze to napriklad znamenat len to, ze mas cervene oci... rovnako to ze sa potis neznamena ze si napikovany jak vládca vesmíru ale mozno to znamená len že sa len potíš. Bez dôvodného podozrenia ti mozu akurat tak fukat do riti nie posielat ta na krvne testy. Samozrejme ty ako obcan sa mozes akurat tak stazovat. Tvoja staznost skonci v kosi.

Apropo pri chlaste je to relativne easy, ale skus z krvičky zistit akutnu intoxikaciu THC (alebo inu substanciu ktorá sa viaže na tuky) pri niekom kto je pravidelným užívateľom substancie. V praxi je to nemožné a akýkoľvek výsledok takéhoto testu neposkytuje žiadnu odpoveď na otázku, či bol/je vodič v čase nehody akútne intoxikovaný. A to je jediná vec na ktorú by sa malo prihliadať.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8557
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa shiro »

mozes ho zalovat, za krive obvinenie, je na to myslim nejaky paragraf.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6758
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa stefan222 »

laci daj update bo uz ideme k medicine tuna :D
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa lepermessiah »

ja som si moju "zodpovednost" vyzral .. v noci som parkoval za starou Octaviou, pred nou parkovisko, za nou 1 miesto a parkovisko, cize som musel ist cim blizsie .. to by nebol problem, zapol som kameru a siel som k nemu, ale neratal som s tym, ze bude na ceste hrana, na ktorej ma presne posunulo do tej Octavie. Alarm mala, ani nepipla, ja som odcuval, moja SPZ nic, jeho naraznik nic, len otlacene pismena z mojej SPZ v zasnezenom narazniku .. ale preistotu som mu nechal cislo za stieracom .. na druhy den Octavia prec, v mojom narazniku rozkopnuta mriezka hmlovky, skoda 170eur .. nabuduce si to tiez asi rozmyslim
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
ANONYM_a7

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Boha ta slovač .... normalne si ma vytočil s týmto príbehom, to je neuveritelne dpc.
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

my sme je****y narod
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5605
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa Jednoduska »

no Chlapi ja sa casto stretavam s ludmi ktori nechapu, ze im vlastne chcem dobre. ale toto ze ti niekto rozkopne auto za to, ze si sa priznal. veru bananistan :)

no nic, uz som sa siel rozpisovat ale nema to zmysel. urcite stale volat policiu a stat si za svojim, aj ekd policia nic neurobi tak zdokumentuje nehodu co sa pri dalsom rieseni moze zist.

Takto som si nechal preplatit 350 eur od Eurovie ktorych plotik mi spadol na auto v krizovatke. neverili by mi keby ze nemam policajnu spravu :) a cuduj sa svetu, vsetko sa da len musi clovek riesit aj za druhu stranu casto.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"