sluchadla na CS: GO

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Podla toho ako sa prezentujes by si skor uspel tu: https://www.head-fi.org/forums/
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
ochab
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 608
Dátum registrácie: Pi 26. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa ochab »

Blackhawk, takze podla Teba je OK ked Ti poradia ludia co sa tvaria ze veci rozumeju a napisu Ti ze nic lepsie sa neda, Ty si to kupis a zistis ze nic horsie si nepocul? Asi by si bol tiez vytoceny. Ale tak mi napis, ked mas ten pocit, kde som bol ku niekomu neuctivy, ci dokonca som sa niekoho snazil urazit. Je fer napisat: ja mam tieto xy, som velmi spokojny ale nemam s cim porovnavat. Ale na zaklade nicoho pisat ze toto je naj? To je ubohe a ani to nie je rada.

Inak ak si si nevsimol nik mi z tych superodporucatelov neodpovedal priamo, na zaklade coho to tvrdili, ze su to najlepsie sluchadla? Cusia ako vos pod chrastou, popripade pisu uplne od veci a o5 odporucaju to, k comu som sa uz jasne vyjadril. To skor oni tym urazaju mna.

Toto forum ako pozeram islo za tie 4 roky kvalitativne velmi nizko. :( Cest vynimkam.
MSI Z77A-G43, Intel Core i5 2500K@4,0GHz+Noctua NH-U12P, 4x4GB Kingston 1600 CL9 HyperX Blu (Red) XMP, MSI NVIDIA GeeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar D2X PCI-E, Samsung 860 EVO 250GB, Kingston SA400 240GB, Kingston SV300 120B, Western Digital Red 3000GB SATA III + USB 400GB, DWDRW Asus DRV-24D5MT SATA, PSU SuperFlower SF-550P14PE Golden King, Case Fractal Design Define R4 Black Pearl + 3x Noctua NF-S12 1200, Panasonic TX-P42G20E + LCD Benq 27"
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Dve veci, pri kazdom porovnani ide o subjektivne nazory jednotlivcov a nemozes cakat od ludi, ze maju bohate skusenosti s danou tematikou. Ako napriklad ja, mam Logitech G430 a myslim si ze zvuk je super (co pre audiofila bude asi na zasmiatie). Za druhe, ludom tu sa necudujem, ze ti uz neodpisu, mas trochu arogantny pristup, mozno si to neuvedomujes.

A ta moja poznamka na obratenie sa na head-fi nebola myslena ako urazka, myslel som to vazne. Ocakavas od sluchadiel viac ako 90% ludi tu na fore tak by som sa obratil na ludi co su podobne zamerany. Podobne som to spravil ja s klavesnicou, pisal som aj sem na forum, ale zaroven som ziadal aj o radu na reddite vo vlakne o mechanickych klavesniciach.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
ochab
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 608
Dátum registrácie: Pi 26. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa ochab »

Pleties dve veci: subjektivny nazor na zaklade skusenosti a pseudonazor na zaklade domnienky. Podla mna je to diametralne odlisny pristup.

Na head-fi som taktiez, tychto tem je tom plno, skus popozerat, tam by to bolo na tyzdne. Anyway co je to za odporucanie ze chod na ine forum? Podla mna vobec nemam prehnane ocakavania, som obycajny clovek a pozadujem zmysluplny produkt. Sam som si overil na vlastne usi ze Alpha to nie je, porovnal som ich s 2 dalsimi sluchadlami, jednymi za 40 a jednymi za 150 na roznych vystupnych zariadeniach. Preco je moj pristup arogantny? Preto ze som sa dotkol "modly" nejakeho gejmera co mysli ze nic lepsie neexistuje? To ale nie je moj problem, ale jeho. Ja snad nemam pravo napisat svoj nazor? Nebol som osobny k nikomu a ani neuctivy, iba priamy a uprimny.

PS: ja uz teraz od nich komentare neocakavam, odpoved na moje otazky neprisla a dalej to nemienim riesit. Ale irituje ma ked niekto na zaklade nicoho skalopevne nieco tvrdi a je o tom presvedceny. Taky clovek je u mna diletant, bez urazky.
MSI Z77A-G43, Intel Core i5 2500K@4,0GHz+Noctua NH-U12P, 4x4GB Kingston 1600 CL9 HyperX Blu (Red) XMP, MSI NVIDIA GeeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar D2X PCI-E, Samsung 860 EVO 250GB, Kingston SA400 240GB, Kingston SV300 120B, Western Digital Red 3000GB SATA III + USB 400GB, DWDRW Asus DRV-24D5MT SATA, PSU SuperFlower SF-550P14PE Golden King, Case Fractal Design Define R4 Black Pearl + 3x Noctua NF-S12 1200, Panasonic TX-P42G20E + LCD Benq 27"
Používateľov profilový obrázok
dark_globe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1028
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2011, 08:33
Bydlisko: Michalovce

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa dark_globe »

pokial sa už niekolko rokov uživatelia na roznych (aj zahraničnych) forach zhoduju na tom , že
top lacny headset na hranie su cloudy tak na tom asi niečo bude .

každopadne ako bolo napisane vyššie je to individualne a aj ked 85% hračom cloudy stačia tebe nemusia .
podla toho ako pišeš tak asi nebudeš spokojny ani s nimi pretože sa ti tiež bude zdať , že skresľuju (čo je technicky v podstate aj pravda) .
treba ale aj korigovať svoje celkove očakavania ked zadaš rozpočet cca 70 euro .

už som ti tiež napisal , že z vlastnej skusenosti viem , že aj shure SRH240 , za ktore som dal svojho času tušim 60 euro strčia cloudy do vrecka .
su oveľa vyvaženejšie , presnejšie , lepšie interpretuju hlas a hlavne zvuky hudobnych nastrojov atd .
proste solidne sluchadla s čistym zvukom za 50-60 euro , ktore sice neohromia ale podla mna ani nesklamu a
ak k nim dokupiš externy majk tak do 100 euro maš solidne riešenie problemu .

lenže teraz sem pride dalšich 5-6 ludi a začnu ťa od shuriek odhovarať lebo maju "take a take nedostatky" a
davať ti dalšich XY alternativ , ktore su "lepšie" . vtipne je , že sa nemusia vobec myliť , proste o sluchadlach sa da omielať donekonečna

je dosť sluchadiel v cene do 100-150 euro , ktore by som ešte tiež rad vyskušal ,
ale nebudem teraz kupovať a testovať 10 najlepšie hodnotenych sluchadiel do 100-150 euro len aby som zistil ,
ktore z nich maju o 5% pre mna subjektivne lepši zvuk ako zvyšnych 9 vysoko hodnotenych .
už aj tak mam doma "skladisko" : mam tu pokazene shure , dvojicu funkčnych superluxov , cloudy a ešte jedne creativy .

sluchadla su skratka silno subjektivna vec , takže najlepšie čo možeš urobiť je spraviť si prieskum a spriemerovať ,
ktore modely sluchadiel sa "opakuju" pri odporučaniach na špecializovanych forach najčastejšie a z toho si potom vybrať a trocha "zariskovať" .
personal rig:
Spoiler: ukázať
cpu: ryzen 7 5700X
cooler: DeepCool AK400
mobo: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II
graphics: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC
ram: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid
power supply: EVGA 600 GD
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus
headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
monitor: MSI Optix G241 144Hz 1ms IPS
operating system: windows 10 PRO
Používateľov profilový obrázok
ochab
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 608
Dátum registrácie: Pi 26. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa ochab »

nepochopili sme sa, ale uz to nejdem dalej rozpitvavat. Dam potom review toho co zakupim a podelim sa o svoje skusenosti.

PS: ak chces testovat sluchadla, nemusis ich nutne kupovat(zaloha je plna cena):
http://sk.sluchatka.net/zapujceni/ - free
https://www.audiofeel.sk/pozicanie/ - 2% z ceny na den/vikend
MSI Z77A-G43, Intel Core i5 2500K@4,0GHz+Noctua NH-U12P, 4x4GB Kingston 1600 CL9 HyperX Blu (Red) XMP, MSI NVIDIA GeeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar D2X PCI-E, Samsung 860 EVO 250GB, Kingston SA400 240GB, Kingston SV300 120B, Western Digital Red 3000GB SATA III + USB 400GB, DWDRW Asus DRV-24D5MT SATA, PSU SuperFlower SF-550P14PE Golden King, Case Fractal Design Define R4 Black Pearl + 3x Noctua NF-S12 1200, Panasonic TX-P42G20E + LCD Benq 27"
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa Blackhawk »

ochab napísal: Ut 13. Feb, 2018, 15:37 Pleties dve veci: subjektivny nazor na zaklade skusenosti a pseudonazor na zaklade domnienky. Podla mna je to diametralne odlisny pristup.
...
Podla tych komentov co su tu ti kazdy radil nieco co mal odskusane, cize to je subjektivny nazor a nie domnienka. Ci mas pocit, ze ti sem moze radit iba niekto kto ma odskusane +5 sluchadiel?

A to nehovorim o celej tejto komedii, v prvom poste si pytas herne sluchadla a v druhom porovnavas flac nahravku. Potom sa necuduj, ze ti tu odporucaju to ci si si pytal.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
ochab
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 608
Dátum registrácie: Pi 26. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa ochab »

Radit moze sice kazdy, ale tak aby rada mala aj hodnotu. Pisal som priklad rady cloveka co ma iba jedny sluchadla a je s nimi spokojny. Podla mna inak je to diletanstvo. Ja sa neodvazim radit ludom co si maju kupit napriklad ohladom HW pre PC. A to len preto ze nemam prehlad o trhu, nie preto ze by som sa tomu nerozumel, proste 5 rokov som HW nekupoval. Tu na fore byvali ludia co sa venovali problematike sluchadiel tak ako sa ma, teda porovnavat na zaklade skusenosti. Co je sice subjektivne, ale relevantne, nie vycucane z prsta.

o komedii? po tom co dokazali Alphy som ich po pol hodine v CSku vymenil za senny, potom za Beyerdynamicy a neslo mi do hlavy ze az tak zle mozu hrat sluchadla za 100 eur. A to som este hral iba CSko. Ku FLAC som pristupil az po tom, co som si chcel overit postrehy z CSka. Komediu tu hraju ti druhi, co suverenne tvrdia ze Alphy su lepsie ako mnou spominane senny. Mna prekvapuje ze Ty sa k tomu pridavas.

PS: chcel som sluchadla na hranie CS GO, poziadavka nebola vylucne herne sluchadla. Ja sa necudujem ze mi to odporucili, ked su spokojni, tak nech su. Mne prekaza ich pristup, ked som ich porovnal so sennmi aj tak sa nasiel dobrodinec, co v dvoch prispevkoch zopakoval ze to nie je pravda a pritom nikdy ich nemal obe na porovnanie. Na zaklade coho to tvrdi som sa nedozvedel. Zjavne len taral. A takito taraji su u mna diletanti. To je proste fakt.
MSI Z77A-G43, Intel Core i5 2500K@4,0GHz+Noctua NH-U12P, 4x4GB Kingston 1600 CL9 HyperX Blu (Red) XMP, MSI NVIDIA GeeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar D2X PCI-E, Samsung 860 EVO 250GB, Kingston SA400 240GB, Kingston SV300 120B, Western Digital Red 3000GB SATA III + USB 400GB, DWDRW Asus DRV-24D5MT SATA, PSU SuperFlower SF-550P14PE Golden King, Case Fractal Design Define R4 Black Pearl + 3x Noctua NF-S12 1200, Panasonic TX-P42G20E + LCD Benq 27"
Používateľov profilový obrázok
dark_globe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1028
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2011, 08:33
Bydlisko: Michalovce

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa dark_globe »

tak napiš sukromnu spravu "andremu" : memberlist.php?mode=viewprofile&u=7549
on je tu asi najvačši odbornik čo sa tyka audia na tomto fore : možno ti odpiše a poradi .
inak toto vlakno sa už fakt zmenilo na 3 strany "bordelu" a je to zrele tak akurat na lock .
personal rig:
Spoiler: ukázať
cpu: ryzen 7 5700X
cooler: DeepCool AK400
mobo: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II
graphics: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC
ram: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid
power supply: EVGA 600 GD
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus
headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
monitor: MSI Optix G241 144Hz 1ms IPS
operating system: windows 10 PRO
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa Dunar »

ochab napísal: Ut 13. Feb, 2018, 12:07 to Dunar:


Ty si tu uz toho popisal, od teraz Ta ignorujem. Same bludy a dohady, ziadna realna skusenost. Maj sa.
:hysterical:
Tie stovky sluchadiel su potom asi nerealna skusenost. Aj tie PX100 co sa mi roky valaju niekde v skatuli sa mi asi tiez len prisnili. Tak ale ty vies najlepsie ake mam ja s cim skusenosti. :-D

To je az neuveritelne co za exoti sa daju na forach najst...
Používateľov profilový obrázok
ochab
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 608
Dátum registrácie: Pi 26. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa ochab »

Dunar napísal: St 14. Feb, 2018, 06:37
ochab napísal: Ut 13. Feb, 2018, 12:07 to Dunar:


Ty si tu uz toho popisal, od teraz Ta ignorujem. Same bludy a dohady, ziadna realna skusenost. Maj sa.
:hysterical:
Tie stovky sluchadiel su potom asi nerealna skusenost. Aj tie PX100 co sa mi roky valaju niekde v skatuli sa mi asi tiez len prisnili. Tak ale ty vies najlepsie ake mam ja s cim skusenosti. :-D

To je az neuveritelne co za exoti sa daju na forach najst...
Dunar,
tie osobne privlastky si nechaj pre svoju familiu, pan "dokonaly". Alebo skor hluchy, ked po tych stovkach sluchadiel odporucis Alphy?!?! :!:
MSI Z77A-G43, Intel Core i5 2500K@4,0GHz+Noctua NH-U12P, 4x4GB Kingston 1600 CL9 HyperX Blu (Red) XMP, MSI NVIDIA GeeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar D2X PCI-E, Samsung 860 EVO 250GB, Kingston SA400 240GB, Kingston SV300 120B, Western Digital Red 3000GB SATA III + USB 400GB, DWDRW Asus DRV-24D5MT SATA, PSU SuperFlower SF-550P14PE Golden King, Case Fractal Design Define R4 Black Pearl + 3x Noctua NF-S12 1200, Panasonic TX-P42G20E + LCD Benq 27"
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa loleqboleq »

dark_globe napísal: Ut 13. Feb, 2018, 19:16 tak napiš sukromnu spravu "andremu" : memberlist.php?mode=viewprofile&u=7549
on je tu asi najvačši odbornik čo sa tyka audia na tomto fore : možno ti odpiše a poradi .
inak toto vlakno sa už fakt zmenilo na 3 strany "bordelu" a je to zrele tak akurat na lock .
Je? Kedysi som s ním riešil štúdiové monitory ale nedávno ma presvedčil o tom, že to bolo skôr cucanie z prsta (ale celkovo, ťažšie sa odporúčajú rôzne onitory, často nemajú recenzie alebo nie sú recenzované dostatočne veľa,..). Išlo konkrétne o to, ako radšej odporúča v podstate neznáme monitory a nepekne sa vyjadruje na adresu JBL LSR305 (ktoré si zaslúžia každý jeden kúsok plusiek a dobrých slov, ktoré kedy dostali a dostávajú). Ale rád spomínam napríklad ako pekne spracoval data ohľadom Dell P2414H (jednoduchý návod na nastavenie 80Hz OC, skalibrovaný farebný profil (rovno .icc fajlík)), v tom je vážne dobrý (aj keď škoda, že odvtedy niečo také nespracoval pre iný skrytý klenot).

Úprimne? Lepšie pochodíš s Dunarom ak ide o prevodníky, zosíky, slúchadlá,...rady na repro som ešte veľmi nepozeral. Prirodzene o sebe hovoriť nebudem, ja sa síce viem postarať v tomto o seba (ale rád občas konzultujem s jedným chalaniskom na hojku/avmaniia (je na oboch), ten je vždy taká voľba, keď už som na koncoch).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
wito
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: So 31. Dec, 2005, 20:00

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa wito »

tiez sa pripajam ze dunar a ostatni maju prehlad, viac krat mi tu pomohli s vyberom aj napriek mojej tvrdohlavosti :D
btw LSR305 su najlepsie bedne k pc ake som kedy mal :)
edit:
tento thred mi pripomenul, ze aj ja chcem uz dlho upgradnut svoje hracie sluchadla :)
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa Dunar »

ochab napísal: St 14. Feb, 2018, 09:14 Dunar,
tie osobne privlastky si nechaj pre svoju familiu, pan "dokonaly". Alebo skor hluchy, ked po tych stovkach sluchadiel odporucis Alphy?!?! :!:
Na moju familiu sa tie privlastky nehodia. Ale na teba ano, kedže maš očividne preludy. Zajdi k očnemu pan slepy. Kde som ti ja odporučal Alphy? Alebo niekomu inemu? Kedy? Poprosim odcitovať! Predpokladam, že keď si taky charakter na aky sa hraš, tak to aj vieš podložiť argumentom.
ANONYM_a7

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

tak sa ukludnime ze ano, ked sa chcete posielat niekam robte to cez SS prosim. Popripade si naplanujte rodinne stretnutie a svorne sa pokojne pototo :p Dik.

Ďalej poprosím k téme.

Vďaka hoši :)

Návrat na "Nákupná poradňa"