Subnautica

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Subnautica

Príspevok od používateľa shajek »

nemam len material. Problem je ze sa ani neviem poriadne orientovat kde som bol a kde som co nasiel :D
napr mam plany na monitorovaciu miestnost, ale nemam ju kam dat :D kde sa ma postavit ? do coho ? a ako to ziskam ?
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Subnautica

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

sak pod vodu hocde :D ale musi byt prepojena s tou univerzalnou miestnotou

aky material ti chyba ?
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Subnautica

Príspevok od používateľa shajek »

hej, ta "univerzalna miestnost" ma zaujima :D
ako som pisal, olovo, striebro najviac .. kremen, med, titan, toho mam plnu rit
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Subnautica

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

hladaj pieskovcove sutre..v nich je striebro,zalto,alebo olovo..
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Subnautica

Príspevok od používateľa shajek »

no a ta univerzalna miestnost ?
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Subnautica

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Ako sa uz pisalo,hladaj po dne,po vrakoch,aj okolo nich..aj v aurore je kopa veci.. nie som si isty,ci su tie veci furt na rovnakych meistach,alebo je prostredie nahodne generovane pri kazdej novej hre..viem ze ked som skusil novu hru,drblo mi to zakl.modul inde..ale uz som neskumal,ci je iny aj ocean ..
a aj keby bolo..nezapamatal by som si kde som co nasiel..

le frog tie kvetinace nic neriesia ale..sak si so sebou nic nevezmes poriadne..flaska filtrvanej vody ma obash 50

ten kyklop pritahuje leviatanov snad z druhej strany oceanu...teraz som nepresiel ani kilometer a napadol ma jeden standardny a o chvilu dva ghost lev. hlavne ze som bol takmer na hladine..
anonym_a8

Re: Subnautica

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Univerzalna miestnost je na plavajucom ostrove, tie 3 zakladne, treba vsetko oskenovat.
Kiklop podla rychlosti emituje hluk, ktory laka prisery, cize cim rychlejsie, tym horsie.
Ak si zjedol melony, zober cibulovy strom zo skalneho ostrova.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Subnautica

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ja uz mam v crepnikch tie stromy z ostrova

hej generuje..idem len strednou rychlsotou..ale asi budem zapinat tichy rezim..i ked to zerie ako fras..aj ked mam obe vylepsenia motora..tie su teda dost onicom,ani nevidim rozsiel
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Subnautica

Príspevok od používateľa shiro »

Per napísal: Št 01. Feb, 2018, 12:19 Tak si popritom prešiel potom. Ten jaskynný komplex kde je aj tá kyselina. Treba sa pozerať aj pod seba občas..nájdeš veľkú dieru..tam už sú iné príšerky ale ..Diera je cca v hĺbke 900m. Ja som tam zastal so Seamothom a plával som dole,bez klzaka😀 Je tam teplo,takže som skoro skapal..inak ako bez ponorky sa tam ale nedostaneš...Tipujem že tadiaľto sa dá dostať aj ďalej..ale s ponorkou,iným smerom..Síce si neviem predstaviť,trepať sa tam na Kyklopovi,ale dnes skúsim..
To zelene to je Lost River som zistil. Netusim, mozno som siel dnuka inakade, ma to niekolko vchodov. Vlizeol som dnu pri takej velkej kostre s dvoma mimozemskymi "senzormi" ci ako mi ich skener oznacil. A tam som sa bil s tym Warperom.
shajek napísal: Št 01. Feb, 2018, 14:43 a na tom ostrove ste boli ? :D tam kde to chce iontovu kocku po mne, a nasiel som tu fialovu dosticku
To je ktory? Ostrovy su dva. Jeden z alien delom na severe, druhy s dvoma zakladnami Degasi na vrcholkoch kopcov a jednou pozemnou na juhu.
Vcera som sa dostal dnu do toho alien dela. Daju sa tam najst ion kocky, je ich niekolko. Delo sa vypnut neda, lebo som infikovany. Pocitam, ze to pojde na koci hry, resp. pribehu.
Per napísal: Št 01. Feb, 2018, 16:27 shiro,skusam prave postavit termalny reaktor pre kyklopa..som zvedavy ako to bude dobijat baterky
inak preco sa neprestahovat komplet do Kyklopa? sak tam je miesta habadej..budes ako kapitan Nemo
tak nic,filter na vodu sa tam neda postavit..okrem neho ale vsetko
to niekde zvonka a potom prenasacom do kyklopa? som zvedavy
skusal som aj bioreaktor, nevojde sa do kyklopa
Nestahovat sa tam prave preto - dobijanie clankov, voda, suroviny...tiez nebyvas v aute ale v byte :-)
Le_Frog napísal: Št 01. Feb, 2018, 18:49 Nevies tam dat jednu zahradku a tam nasadit nieco? Ja mam na zakladni 2 policka a dava mi to aj vodu aj jedlo, kludne jedno policko staci s prehladom.
co tam mas zasadene? je to to vnutorne policko dnuka v zakladni?
shajek napísal: Št 01. Feb, 2018, 19:02 dajte nejaky navod :D mne uz buchol reaktor davno, a nemam stale ani protiradiacny oblek, ani monitorovaciu miestnost ani nic take ....
mam akurat klzak, a nejake blbosti, propulsne delo, plany na ten Seacosi .... ale bol som na tom ostrove, mam tu tabulku, mam nejaky diamant, ale chyba mi olovo, striebro a tak
seamoth (miniponorku) si postav isto. inac sa nedostanes do hlbsich casti, kde nazbieras materialy na pokrocile veci.
treba explorovat, behat, lootovat, rozbijat skalky na dne a v jaskyniach, chodit do vrakov, skenovat fragmenty...jedine tak ziskas nove plany na veci a nove suroviny, bez toho nic nevyrobis.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
anonym_a8

Re: Subnautica

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Ano, vnutorne policko na pestovanie rastlin, obdlznikove. Naskenoval si ho na strednej zakladni Degasi (tej dole). Tam rastu aj melony, to tam nasadte. Alebo cibulovy strom, je ich plny ostrov na plazi smerom k tvojmu zachrannemu modulu.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Subnautica

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

pestovt mozes aj v crepnikoch a tie sa vojdu aj do kyklopa..

shiro : ja uz neviem kde to jde,ale mam nad tou dierou bojku,tak napisem akym smerom je asi

termalny generator musis vyskumat ako modul do kyklopa..ale je naprd..asi treba byt v lavovej oblasti

nabijacku clankov mam namontovanu priamo v kyklopovi..ale este som ju neskusal..je to sice nelogicke,aby to dobijalo,ale uvidim :D
anonym_a8

Re: Subnautica

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Nabijacka na Kyklopovi funguje, ale cerpa energiu z clankov kyklopa.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Subnautica

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

hej,cize co najbijes,to minies :D ten kyklop je potom uplne na hovno,kedze ak idem bez ticheho chodu,napadne ma kazdu chvilu obluda aj na hladine..alebo som mal len smolu ? nezda sa mi..mozem este skusit ist slimacim tempom :)
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Subnautica

Príspevok od používateľa shiro »

sak namontuj tri nabijacky do kyklopa = 6 clankov. Kyklop potrebuje 6 clankov.
a potom, ak dobre rozmyslam, potrebujes 3 sady po 6 clankov v kyklopovi, vsetky plne nabite, aby si mohol len prehadzovat medzi motorom a nabijackami = perpetum mobile :-)

ked plavam pri hladine, je fuk ci seamoth ci kyklop, nic na mna neutoci. len sem tam ti obrneni zraloci, ked ma prenasleduju. ale to je nic.
shiro : ja uz neviem kde to jde,ale mam nad tou dierou bojku,tak napisem akym smerom je asi
stlac v hre tusim F1 ci F3 a v menu napravo hore mas camera coordinates ;-)
termalny generator musis vyskumat ako modul do kyklopa..ale je naprd..asi treba byt v lavovej oblasti
treba, v popisku je to napisane, ze meni teplo z okolia na prud.

Inac bacha aj na kyklopov sonar, celkom dost to zerie. nie ako ten na seamothovi, co zerie 0.0 nic energie. siel som s nim kilometer a zozral 50% stavy kyklopa.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Subnautica

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

to nepouzivam ani nebudem...skor ten tichy mod,ale bez nabijania neviem ako dalko s tym dojdem..budem sa musiet napratat baterkami...btw.pred pard dnami som postavil raketove silo..je uzasne,ako tie drony rychlo stavaju..a je divne,ze pri takej technike mina ponorka tak rychlo energiu
Naposledy upravil/-a Zoltan Balaton v Pi 02. Feb, 2018, 12:17, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Hry a problémy s nimi"