Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9989
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa stiv »

.
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa DankoPR »

takže očakávať, že budú krypto padať?
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5820
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa wingo »

Už padli :D Ráno som sa zobudil a kukám všetko v mínuse :D
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neda sa ocakavat nic - KEBY vsetko fungovalo RACIONALNYM sposobom, hodnota tychto krytokekecin je NULA. Vzdy a cista nula.

Cim mas podporene ABC, ETH, XYZ, BTC alebo ŠGMFŇ ? Nicim. Mozes si za ne kupit chleba ? Auto ? Dom ? Zehlicku ? Nemozes. Ale ano, teraz niekto povie ze v troch obchodoch na svete sa da platit BTC a ze mozes mat aj piccu. Super.

Vies v kolkych obchodoch sa da platit somalskymi dolarmi ? V tisicoch. Takze somalsky dolar ma realne ukrutne vacsiu hodnotu nez vsetky krypto-veci dohromady.

A sa cudujes ze nejakemu statu vadi ze si jeho sudruhovia obcania nechavaju posielat stamiliony REALNYCH penazi na ucty nad ktorymi nemaju kontrolu ? Ze z toho neplatia dane ? Kolko ste kazdy z vas zaplatili dani zo zisku co ste vykrutili na tychto veciach ?

Pocujem Nulu ? Fajn. Pardon, k tomu sa este vztahuju socialne a dalsie odvody - proste ako ku klasickemu zisku vygenerovanemu z firmy.



Kto z vas ma aspon zaregistrovane podnikanie a firmu kde priznava tieto prijmy, ked uz aj nema ziadny zisk ? Kto si nechava posielat dukaty na oficialny firemny ucet ?

Zase nula ? Fakt cudne.

Ale to ze mate "regularny business" pretoze cielavedome a opakovane snahy o dosiahnutie zisku, to uz nikomu z vas nevadi (pozrime si definiciu podnikania, priatelia, a naozaj toto tazenie v plnej miere je podnikanie, bez debaty). Nie, nejdem moralizovat, su tu tisice ludi co prenajimaju byty a mali by z toho platit dane... a neplatia... atakdalej.

Ja som sa vzdy bal do tychto veci "investovat" pretoze staci jednoducha zalezitost - nejaka silna jednotka, napriklad EU komisie alebo americky FED, povedia ze A Dost a bude z toho velky buchot. Korea ta netrapi, co tam bolo sa prestahuje niekde inde a hotovo. Ale zjavne amerike peniazky nevadia a nikdy nevadili, nech sa vytrubili akymkolvek neracionalnym, spekulativnym alebo priamo nelegalnym sposobom...

hlavne vela vela vela. A povysime to na Wall Street. A ked to padne, vytvorime z toho balicky neobchodovatelnych aktiv ako z nedobytnych hypotek v 2007/2008, ktore prehlasime za obchodovatelne a posvatime dalsi cirkus az dokial to realne nadobudne neudrzatelne rozmery.

----------

vobec, absolutne vobec by som sa necudoval keby nejaka organizovana jednotka v ramci boja proti praniu spinavych penazi zacala davat pozor aj na toto... je to velmi jednoduche. Vlastne uz o tom Kazimir aj vyprava verejne ze ?

Realne sa to da spravit. Ked niekto bude chciet, veselo sa vas velki chlapci v uniformach mozu o styri roky pytat - preco ti chodili na ucet kazdy tyzden alebo dva taketo peniaze zo zahranicia ? Sa budes cudovat ake zapisnice budes podpisovat na oddeleni boja s organizovanou kriminalitou...

ze prehanam ? Este ti nasiju aj nelegalne podnikanie a neplatenie dani. To bude ine sucho v krku, ti garantujem

----------

a do tretice :

"Once a bill is drafted, legislation for an outright ban of virtual coin trading will require a majority vote of the total 297 members of the National Assembly, a process that could take months or even years. "

neboj nic... vobec nic sa nedeje, karavana ide dalej. V najhorsom sa to presunie na Ostrovy Svatej Heleny, do nejakeho tichomoria, Filipin a hotovo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa dendroid »

Boze, uz sa s tym konecne zmier, ze si prepasol sancu/sance na tom zarobit. Neznasas tie kryptomeny nie kvoli tomu, o com to je, ale kvoli tomu, ze ta zoziera, ze si na tom nezarobil ... A vylievas si zlost tu ... Myslim, ze to, co si tu napisal, je asi jasne kazdemu, akurat to ma kazdy u prdele platit dane tomuto statu, ked vies, ako sa s nimi naraba ...

Ja by som mal vycitky jedine z ekologickeho hladiska, lebo to je skutocne totalne zvratene, planeta v srackach a ludia ju dalej zmykaju a devastuju, aby tazili nejake virtualne hodnoty totalne vymyslene ...

Este jedna vec - porovnanie so zlatom, ako to tu bolo spominane par prispevkov dozadu, je mimo - zlato nema hodnotu len preto, ze sa niekto tak rozhodol. Zlato nadobudlo hodnotu kvoli tomu, ze je to uslachtily kov s vlastnostami, ktore ine kovy nemaju. A doteraz ma obrovske vyuzitie.

Rovnako porovnanie s umenim je totalne scestne ... Milionove obrazy maju hodnotu aku maju nie preto, ze sa niekto tak rozhodol, ale kvoli tomu, ze predstavovali milniky vo vyvoji umenia a su kvalitativne na takej urovni, ktora sa tazko zopakuje. Okrem toho maju aj hodnotu historicku, 500 rocny obraz je stale 500 rocny obraz ... Tak ako to nie je o tom, ze sa niekto rozhodol, ze Colosseum je hodnota. Nikdy nebude to iste, ked niekto zbura bytovy dom na Luniku IX ako ked niekto zbura povedzme Coloseum.

A trocha to prehanas, myslis, ze na SVK maju kapacity na to riesit stovky/tisice ludi, co s tym obchodovali a zarobili par susnov ?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa quicky »

takze turbo to zabalil s jeho planmi alebo uz zalozil turbocorp s.r.o. :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neviem odkial si dosiel na to ze neznasam to alebo ono. A nezarobili sme na tom nikto z nas... zarobil na tom ujo co vypocital 300.000 jednotiek etherea ked mali hodnotu nula cela dva a prislusnu obtiaznost...

Okrem ineho, moj nazor alebo postoj absolutne nic nemeni na tom co legalne je alebo nie je. Take veci urcuju ini chlapci ako ja.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Št 11. Jan, 2018, 11:12, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa quicky »

turbo a ktoru zivnost mas odkonzultovanu, ze je vhodna na tazenie a obchodovanie s cryptomenou ? tipujem,ze panulky na ZR netusili o com kvakas,lebo za komunizmu take predsa nebolo...

pristup jednotlivcov k ich zakonnym povinnostiam je vylucne ich osobna vec a zodpovednost :) tvrdit,ze to nerobi nikto je scestne, pokial si teda s kazdym nekonzultoval...

To,ze je to svojim sposobom "hype / bublina" bez realnych zakladov tvrdim aj ja, na druhej strane sa snazim prekonat svoj konzervativny pohlad a ak je to mozne trosku sa zabavit a tak :) ale rozhodneeeeee by som nikdy za ziadnych okolnosti neulozil svoje uspory do krypto, to ozaj nie ... max s tym co sa mozem hrat/ som ochotny stratit, ked chlapci vypnu kolotoc
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa yesper »

par ludi dostuduje pravidla a mozme pokracovat.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12238
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa HellAngel »

za cryptomeny sa da kupovat, BTC ma aj bankomaty. Neviem ci ste pozerali vcerajsiu reportaz o tom vykradnutom klenotnicve, oni tam mal tiez bankomat na BTC.
Umenie ma len taku hodnotu, aku su ludia za nu ochotny platit. To ze je to nejaky milnik a podobne, to nic neznamena. Ak za to nie je niekto ochotny zaplatit, tak to hodnotu financnu nema akurat tak historicku
Bitcoin je bublina, tak ako ostatne meny, ale pokial budu ludia ochotny za nu platit, tak hodnotu bude mat
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5552
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Odar »

Aka je momentalne najjdenoduchsia moznost zmenit ETN na LTC, ked burza LTC/ETN na Kryptopii nefunguje? ETN --> BTC --> LTC? Inu moznost moc nevidim.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa dendroid »

HellAngel napísal: Št 11. Jan, 2018, 11:45
Umenie ma len taku hodnotu, aku su ludia za nu ochotny platit. To ze je to nejaky milnik a podobne, to nic neznamena. Ak za to nie je niekto ochotny zaplatit, tak to hodnotu financnu nema akurat tak historicku

Jasne, vobec nic to neznamena ... To, ze je to nieco vynimocne, co nikto predtym neurobil/nedokazal urobit/nenapadlo ho to urobit nic neznamena ? Dolezite je to, aku to ma pomernu hodnotu k ostatnym veciam a aka je stalost danej hodnoty. A z tohto hladiska sa neda umenie s kryptomenami zdaleka porovnavat. Umenie je jedna z veci, ktore si hodnotu dlhodobo drzia, aj preto do neho investuju arabski shakeri :D

Od staroveku bola vrstva ludi, ktora bola ochotna za umenie platit horibilne sumy, velka cast z tych obrazov, co sa predavaju za miliony bola objednana najvyssimi vrstvami aristokracie a panovnikmi. Umenie vzdy hodnotu malo a vzdy ju bude mat. O kryptomenach sa toto zdaleka povedat neda.

Turbo, skus si nezavisle precitat svoj prispevok plus dalsich asi 258 o tom, aky si debil, lebo si nezarobil a mozno ti dojde, co som mal na mysli. Ale mas pravdu, tvoje vyjadrenia o kryptomenach su nacisto pozitivne, srsi z nich priam materinska laska, ako keby si sam jednu z tych mien vytvoril ...

Yesper - vyjadri sa prosim ta konkretne, co z toho je podla teba off topic a co nie ... Lebo sa myslim bavime o realnej hodnote kryptomien, co podla mna off topic nie je.
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa yesper »

nic z tejto debaty (okrem nadavok) som nemazal, kazdy ma pravo na vlastny nazor.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa quicky »

gratulujem !!! :) ja si uzivam podobne, v pondelok treti mesiac :)))

ja celkom rozmyslam,ze tazenie zameram na nenapadne zacinajuce cryptomeny a budem drzat...

existuje hw penazenka aj na ine altcoiny ako klasicke top5? dakujem!
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Leon »

:hysterical:
.

Návrat na "Kryptomeny"