Problemy so zvukom

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Bregovic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 08. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Problemy so zvukom

Príspevok od používateľa Bregovic »

Zdravim pani, kupoval som nedavno novy pocitac a mam taky mensi problem so zvukom, konkretne ide o to, ze teraz akosi repraky pri urcitych situaciach rezonuju a celkovo ide zvuk akoby menej kvalitne a tichsie, v hrach keD je nejaky "narocnejsi" zvuk typu explózia a podobne, tak to zacne "pukat" a je to zasumene. A ako som spominal, aj zvuk ide celkovo tichsie, samozrejme v zvukovom codecu mam hlasitost nastavenu na maximum, naozaj neviem, kde moze byt problem. A repraky su kvalita (Creative I-Trigue), tam problem urcite nie je, keby nahodou niekoho napadlo poradit vymenit repraky:) Na minulom kompe mi to nerobilo. Ide o onboard zvukovku na doske Asus P5B Deluxe, cize 8-kanalovy zvuk, vedel by mi niekto poradit? Vopred Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Re: Problemy so zvukom

Príspevok od používateľa AjsTi »

Bregovic napísal:Zdravim pani, kupoval som nedavno novy pocitac a mam taky mensi problem so zvukom, konkretne ide o to, ze teraz akosi repraky pri urcitych situaciach rezonuju a celkovo ide zvuk akoby menej kvalitne a tichsie, v hrach keD je nejaky "narocnejsi" zvuk typu explózia a podobne, tak to zacne "pukat" a je to zasumene. A ako som spominal, aj zvuk ide celkovo tichsie, samozrejme v zvukovom codecu mam hlasitost nastavenu na maximum, naozaj neviem, kde moze byt problem. A repraky su kvalita (Creative I-Trigue), tam problem urcite nie je, keby nahodou niekoho napadlo poradit vymenit repraky:) Na minulom kompe mi to nerobilo. Ide o onboard zvukovku na doske Asus P5B Deluxe, cize 8-kanalovy zvuk, vedel by mi niekto poradit? Vopred Dakujem.
Co skusit ine ovladace pouzit ? Starie/novsie atd ? Pripadne ak mas pretaktovane , dat na default ?
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
Bregovic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 08. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Príspevok od používateľa Bregovic »

Skusal som nainstalovat najnovsie drivery, ale nepomaha to, zjavne je ten onboard Soundmax pekny shit. Len je zaujimave, ze na starej doske mi 6-kanalove onboard audio slapalo v pohode a toto uz zrazu strajkuje.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Problemy so zvukom

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

AjsTi napísal:
Co skusit ine ovladace pouzit ? Starie/novsie atd ? Pripadne ak mas pretaktovane , dat na default ?
bud sa ti prehrieva ten zvukovy kodek(chip) alebo chipset
skus dat na default ako uz pisal user hore alebo sahni na cip ci neni horuci
...
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

:lol:
je to zaujimave,vyzera to tak ze maju tie repraky nizku vstupnu impedanciu,cize keD ide ta "narocnejsia" zvukova kulisa,predpokladam ze je tam viac bassov :D a to je na impedancii poznat...ak mozem poradit vypni setky EQ a uber zvuk v ovladacom paneli tak na 5/6 ccccca....inak onboard zvukovka,nehra nikdy...niesi prvy co na to prisiel :whistle:
Používateľov profilový obrázok
Bregovic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 08. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Príspevok od používateľa Bregovic »

VDaka za rady, nema to ale bohuzial nic spolocne s prehrievanim, ani impedanciou, repraky zvladaju basy jedna radost, cital som fóra, je to konkretny problem tejto dosky a "kvalitneho" Soundmaxu. Asi som prilis citlivy na zvuk, ale potrpim si v tomto smere na kvalitu a preto som problem vyriesil tak, ze som zakupil zvukovku Creative X-Fi Extreme Music:) Vrele doporucujem, neskutocny rozdiel oproti onboard zvuku, cisty zvuk, ziaden sum na pozadi, ziadne rusive elementy, obycajne MP3-ky zneju teraz paradne a o hrach ani nehovorim, vo F.E.A.R. som sa s prepacenim skoro posral:)

Návrat na "Hardware všeobecne"