Rozdelovač na lan kabel

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
erccon
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Št 28. Dec, 2017, 21:09

Rozdelovač na lan kabel

Príspevok od užívateľa erccon » Št 28. Dec, 2017, 21:11

Pekny podvečer prajem. Chcem sa opýtať. Mám modem na internet MOTOROLA SBV6120E https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... V6120E.jpg .... zo zadu vyzera takto http://docsisbox.com/clients/all4networ ... 67e56b.jpg ... Da sa tam zapojiť iba jeden vystupny LAN kabel ktorí mne ide do wifi routeru. No bývam na činžiaku kde na wifi je prerušovaný dosť signál inými zariadeniami a tak je veľmi nestabilná odozva internetu (ping) ... Možno je aj wifi router nejaký vadný nakoľko pripojim lan kábel do wifi routeru a spojim ho s pc tak ta odozva veľmi vyskakuje. No keď router odpojim a ten kabel s modemu MOTOROLA pretiahnem rovno do pc tak je odozva úplne v poriadku ... preto sa chcem opýtať. Pozeral som na internete tento rozdeľovač http://img.datacomp.sk/modularny-adapte ... 109194.jpg ktorí by som zasunul do modemu MOTOROLA a od tohto rozdeľovača by som napojil wifi router a + samotný LAN kábel do počítača. No dočítal som sa že v tomto rozdeľovači môže byť zasunute len jedno zariadenie, že oba porty nefunguju. Čo je na tom pravdy ? inde pisali že keď rozdeľovač ide na oba porty tak s 1 GB spravia 2 x 100 mb či čo ... som v tom docela laik tak ak je niekto ochotny prosím o názor a odpoveď, poprípade iné (lepšie) riešenie. Ďakujem krásne ... PS: už boli o mňa na 5 x technici od poskitovateľa internetu a nevedia si dať s tym rady, no keď som sa pýtal na takúto alternatívu, povedali že taky rozdeľovač ani neexistuje ... Ono ta odozva je ešte občas stabilná ak žiadne zariadenie nieje pripojené na wifi okrem jedného kde je ta odozva občas fajn. No akonáhle sa v zápäti pripojí druhé zariadenie a len surfuje po googli, už to skáče na 100 + ... Vopred krásne ďakujem za rady.

Užívateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25

Re: Rozdelovač na lan kabel

Príspevok od užívateľa kovinator » Št 28. Dec, 2017, 22:50

Ak mozes, vyskusaj najskor iny router. Inak taketo veci sa potom urcite neriesia rozdelovacom, ale switchom. Ale u teba ani ten netreba.
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / Superlux HD660 + Brainwavz Angled HM5 pads + Cable Mod / Knowledge Zenith ZS3 Glossy / Knowledge Zenith ZST Candy + Braided Silver-plated cable / SoundMAGIC es18, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival / A4Tech V8M , MOUSEPAD Razer Goliathus

shiro
najsilnejší, najkrajší, najmúdrejší BOSS
najsilnejší, najkrajší, najmúdrejší BOSS
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa shiro » Pi 29. Dec, 2017, 10:09

Nezda sa ti to kus na hlavu, ze ked do rozdelovaca (urceneho na rozdelovanie) pripojis druhe zariadenie, tak to nejde? naco to potom je? :-)
A ano, bezne taketo rozdelovanie funguje tak, ze z gigovej linky ti spravi 100MB...lebo princip rozdelovania je taky, ze na kazdych 100mb potrebujes 4 zily LAN kabla, ktory ich ma dokopy 8. Na Gbit potrebujes vsetkych 8 a nijak to neocuras.

A presne ako pisal Kovinator, ziadne podobne blbiny sa nikdy neriesia. Ak chces "rozdvojit, roztrojit, roz-...XY" LAN kabel, kupis si switch s prislusnym mnozstvom portov.

Ak zariadenia patria poskytovatelovi, a nevedia si oni s tym dat rady, tak v prvom rade kop do nich, nech riesia, pripadne ti zariadenia vymenia. Tych 5x co u teba boli riesili vlastne co? lebo s tymto nieje ani moc co robit.
Xeon E3-1231v3, 16GB DDR3, Gigabyte Z97-D3H, Samsung 840evo 120GB, Crucial MX300 525GB, 2x WD 1TB, Gainward GTX1060 6GB, Corsair RM550x, 24" BenQ GW2470H
iPad Air 16GB, iPhone SE 32GB

Marek125
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46

Príspevok od užívateľa Marek125 » Pi 29. Dec, 2017, 10:49

Aký máš ten druhý Wifi Router, skúšal si aj iný? Aký máš rýchly internet aký je vlastne poskytovateľ? Ja si myslím že technici sú asi taký, zapojiť prednastavene zariadenie a neriesit chýba bude niekde v tvojom routri lenže oni si nevedia rady ako prvý postup vyskúšal by som druhý Router.

Jednoduska
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45

Príspevok od užívateľa Jednoduska » Pi 29. Dec, 2017, 11:39

kup si do 50 euro mikrotik router mas tam aj kvalitne wifi aj dalsie 4 lan porty pichni to dnu a uvidis co ako.
Spoiler: ukázať
CPU: Ryzen 2600
CASE: Fractal node 202
CPU Cooler - Noctua NH-L9i
RAM Crucial M.2 MX500 1 TB
MB - MSI B450I GAMING PLUS AC
RAM - DDR4 2x8 GB 3200Mhz Mushkin
GPU - GTX 1660
PSU - Corsair SF450 Platinum
2 ks Cryorig QF120 Silent - 120mm - PWM

Napísať odpoveď

Návrat na "Siete"