Pomalá odozva medzi PC a PC pripojené cez WiFi

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pomalá odozva medzi PC a PC pripojené cez WiFi

Príspevok od používateľa HellAngel »

aj wifi sa da pekne spravit, nie je problem, ale nemozes office wifi stavat stavat na routri pre home pouzitie.
Osobne by som to riesil takto. Na routri by som deaktivoval wifi, nehal by som ho len na kabel.
K routru zapojil rozumny switch, pre office, nie home, co ma aspon 4gigove porty.
1 gigovy port by som zapojil roter
2 gigovy port by som zapojil server s SQL databazou (hadam ten PC ma gigovy port, ak nie, velka chyba)
3Gigovy port by som pouzil na APcko, idealne nieco ubiquity/miktotik. Osobne teraz preferujem mikrotik, velmi dobry managment nastavenia, intuitivne
4 Gigovy nehat v zalohe
Ostatne portby pouzit na Lan kabelaz pre PC
Ak uz mas nejake narocnejsie datove toky, tak siet nemozes postavit na lacnych zariadeniach, to sa ti velmi rychlo vrati

Ideal je to co pise chris, kabel je kabel, jeden kvalitny switch a vela problemov v sieti sa strati

K situacii momentalne. Idealne by bolo sledovat tafic v sieti, otazne je ci to zvladne tvoj router. Odtestovat, ci siet bez zapojenych PC ide v poriadku a postupne zapajat PC/NB do siete a pracovat. Tak ako bolo spomenute vyzsie. Kludne moze mat nejake PC virus a posiela kvanta dat smerom von a to ti zahlti router, ktory nestiha. Napriklad ja dnes, vypadlo mi pol aquaparku zo siete, po postupnom odpajani switchov som nasiel ten posledny ktory robil problemy. BOl to switch v kancli. Restartoval som ho, nepomohlo. Postupne som z neho odpajal PC a siet sa rozbehla. RObil to jeden PC, mozno zblbla len sietovka, mozno nieco vo windovse. Po restarte PC vsetko v pohode
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomalá odozva medzi PC a PC pripojené cez WiFi

Príspevok od používateľa Chris »

tu mas za 300e Layer 3 switch (ak nevies, tak je to kvazi router) usetris na mydlovych krabickach a podobnych blbostiach.

https://geizhals.at/cisco-sg355-10p-sg3 ... at&hloc=de

Poprepajat kablom, pripadne na to napojit AP, mikrotik mal nejake hAP za 30-50e. Vyriesena vec.

Pripadne kup firewall Cisco ASA 5505 (ale len 512MB verziu) alebo ak chces priplait 5506. Nakonfiguroval som ich stovky, mas tam vsetko. Firewall, 8 portov switch z toho 2x PoE, VPN server a VPN clientov, routing, nat a pod.....
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Siete"