PCI bus master/slave problem

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

PCI bus master/slave problem

Príspevok od používateľa Jofo »

Do ruk sa mi dostala fosna ABIT BX133 RAID, ktoru mienim pouzit pod moje GigaPentium, co sa mi vala v polici. Ale.....
Mam VGA a na nej cooler, ktory zabera 2 PCI pozicie a k tomu 3 PCI karty - LAN Micronet, STLabs USB 2.0 radic s chipom NEC a Creative SoundBlaster Audigy SE. Kedze doska ma integrovany ATA100 RAID radic, je slot c.5 iba zdielany, cize moze na nom byt len PCI BUS SLAVE karta. Sietovka ma v specifikaciach, ze musi byt v slote ako master, no u zvysnych kariet sa nemozem nikde docitat, ci mozu byt aspon jedna ako slave. Moze mi niekto poradit, v akom poradi ich mam do tych zvysnych 3 slotov usporiadat?
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

treba to len vyskusat, bud to poje alebo nie, pokazit by sa to nemalo, nanajvis by to nemalo fungovat. Asi by som tam dal USB radic.

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Na tejto doske je USB , len som si neni isty ci 1 alebo 2jka. Osobne som tam daval na 4 slot zvukovku , nejaku noname a usb sa vyuziva to zadne a trietiu pci som nedal/nemal som/ je tam myslim 663Mhz pentium III a pohoda. Problem bol len s USB , mal uz zaneseny konektor , vycistil a uz fici ako ma.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.

Návrat na "Hardware všeobecne"