Xiaomi MiBand 2, skusenosti, tipy, recenzie

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Xiaomi MiBand 2, skusenosti, tipy, recenzie

Príspevok od používateľa Famous »

Zalozil som tuto temu, pretoze nedavno mi prisiel MiBand 2 a viem, ze je tu dost ludi na fore, co maju tento naramok, takze by mohli prispiet nejakymi tipmi alebo radami.

Zatial ho mam jeden den a co som narychlo spekuloval, tak sa mi nijakym zazracnym sposobom nepodarilo sparovat band s appkou Strava. (GPS tracking beh/cyklo). Co som pozeral videa ohladom kvality merania tepu, tak si tento band dost dobre viedol a mal porovnatelne vysledky s 300$ sport hodinkami.
Preto som chcel aj nejake plynule meranie tepu. Povedzme, ze viem, ze teraz budem dve hodiny behat/jazdit na biku, tak by som chcel vidiet ako sa mi kazdych povedzme 30 sekund meni tep. Toto som zial nikde nenasiel (mozno som slabo hladal), appky tretich stran som skusal len Strava, kde mi ani nenaslo miband, takze sparovat nemalo co. Mam sice pas cez hrudnik, ofiko heart rate monitor, ale tento naramok by bol pohodlnejsi, tak som to chcel vyskusat. Nemate niekto nahodou workaround na tuto vec? Taktiez sem mozete pisat rozne postrehy a otazky, navzajom si nejak pomozeme.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Xiaomi MiBand 2, skusenosti, tipy, recenzie

Príspevok od používateľa LordKJ »

Velmi dobra appka k mibandu je
https://play.google.com/store/apps/deta ... ibandtools
podporuje aj rozny vypis notifikacii na naramok a podobne srandy. A mam pocit, ze to vie aj to co chces a teda merat tep aj suvisle
Continuous heart rate monitoring & notifying, configurable heart rate dashboard charts (Mi Band Pulse, Mi Band 2).
podla mna tych par eur navyse je dobra investicia
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7266
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Xiaomi MiBand 2, skusenosti, tipy, recenzie

Príspevok od používateľa Papek »

Ja som zacal s MiBand 2 na Windows Phone, resp. Mobile cez neoficialnu appku Bind Mi Band. Graficky jednoducha ale podarena. Parovanie je velmi rychle, takze si viem hned pozriet kroky. Tiez velmi dobre rozpoznava aktivitu a deli ju na prehladne useky, takze nie je problem si pozriet, kolko krokov som spravil cestou do prace, kolko rano krokov pri hrani squashu. V poslednych verziach fungovali aj notifikacie. Momentalne som odlozil Lumiu do suflika, takze nemam prehlad, v akom stadiu je aplikacia dnes.

Aktualne pouzivam iPhone a oficialnu aplikaciu MiFit. Tu uz tak spokojny nie som. Velmi dobre funguju notifikacie, maju widget s prehladom aktivit.
Co mi vadi: dlhe parovanie a zobrazenie aktualnych informacii z naramku. Neprehladna aktivita - kludne mi squash naseka aj na 3 useky, napr. od 20:50 do 21:20, 21:20 - 21:45 a 21:45 - 23:10, pricom realne som hral od 21:05 do 22. Dalej sa mi stava, ze niektory den nesparuje udaje. Proste si pozriem historiu a ziadne kroky, ziadny spanok. Navyse, graf s aktivitou je natlaceny do jednej obrazovky a velmi zle sa v tom preklikava. :(

Co sa tyka merania tepu, tak to je iba manualne a treba byt pri tom v klude, inak to meria blbosti. Minimalne teda zapastie, na ktorom to je by sa nemalo hybat. Pri sprchovani alebo plavani mi kludne nameria tep aj 200 uderov :D Inak to meria celkom presne, porovnaval som to s tlakomerom Omron a vysledky sedeli +/- niekolko uderov.
Parovanie s inymi appkami som neskusal, ale v iPhone je zabudovana aplikacia Zdravie (Health), ktora vie ziskavat udaje z Mibandu (alebo aplikacia MiFit posiela udaje do nej?). Mozno vedie cesta tadeto, ze si tie informacie bude Strava ziskavat z nej.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Xiaomi MiBand 2, skusenosti, tipy, recenzie

Príspevok od používateľa LordKJ »

hej no, na androide je to volnejsie a su fajn appky co mifit rozsiruju
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: Xiaomi MiBand 2, skusenosti, tipy, recenzie

Príspevok od používateľa Famous »

Tak ja mam napriklad androida, ale zatial co som skusal, tak som nenasiel nic vhodne. Ale zatial ofiko Mi Fit mi synchronizuje udaje v pohode. (Ano, zatial len jeden den, ale aj tak)

Vyskusam tu appku, aspon zatial free a potom uvidim. Sice som chcel nieco free, ale tak, uvidime este casom, s cim pridu ostatni.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Xiaomi MiBand 2, skusenosti, tipy, recenzie

Príspevok od používateľa LordKJ »

free velmi nie su, a riesit polo pouzitelne aplikacie kvoli 2euram mi nedava extra zmysel
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12188
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Xiaomi MiBand 2, skusenosti, tipy, recenzie

Príspevok od používateľa HellAngel »

Miband tools doporucujem tiez, par eur ale funkcionalitu to pekne rozsiri. Neviem ci je lepsia apkak miband
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6660
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Xiaomi MiBand 2, skusenosti, tipy, recenzie

Príspevok od používateľa molnart »

ja ho mam tiez, ale skor ako take hodinky a monitoring spanku. co mi vadi ze to ignoruje ked poobede si pospim 3 hodinky, takze mam v tom vyrazne skreslenie. notifikacie nepouzivam, kedze s mobilom si to synchronizujem tak raz za tyzden (nemienim mat neustale zapnuty BT aby som telefon nabijal kazdy den). sportovat nesportujem takze tomu sa vyjadrit nemozem, najuzitocnejsia vlastnost na ktoru som prisiel je meranie vzdialenosti na obed - zistil som ze ked som chodil na obed do auparku tak 8000 krokov som mal uz na parkovisku, ked som zacal chodit na nove miesto tak 8000 mam az doma, ak vobec.
a vydrz mi pripada uplne ridiculous, mam ho od novembra a zatial som nabijal 4x vratane prvotneho nabijania po vybrati z krabice a momentalne mam 91%.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7682
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Xiaomi MiBand 2, skusenosti, tipy, recenzie

Príspevok od používateľa newmi »

S runkeeper alebo endomondo sa da sparovat, ak ano zobrazuje na displeji data z tychto app? Tiez som pokukoval po nom ale ked sa neda sparovat s uvedenymi appkami, tak mi je na nic,
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: Xiaomi MiBand 2, skusenosti, tipy, recenzie

Príspevok od používateľa Famous »

Kamaratovi sa podarilo to sparovat so SportsTracker, aj s Health appkou, ale so stravou ee, (iOS)
Neviem, ci je mozne zobrazovat veci z inej appky na naramku, ale nejake appky som videl, ktore dokazu poshnut nejaku notifikacku do mibandu. Tu asi predpokladam, ze by to zvladla ta vyssie linkovana za 2.50€. Ak ju niekto ma, tak by sa mohol vyjadrit k tomu.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Xiaomi MiBand 2, skusenosti, tipy, recenzie

Príspevok od používateľa LordKJ »

LordKJ napísal:podporuje aj rozny vypis notifikacii na naramok a podobne srandy
http://help.mibandtools.com/knowledge_b ... ation-text

mozes si nastavovat kolko chces
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Xiaomi MiBand 2, skusenosti, tipy, recenzie

Príspevok od používateľa pipo137 »

U mna max spokojnost, vydrz super, funkcie co som od toho ocakaval tiez max spokojnost a co je vyssie spominane ohladom doho, ze po synchronizacii tam "totalne vypadol" jeden den alebo nieco podobne, osobne sa mi to za pol roka ani raz nestalo, historiu mam pekne kompletnu, ale cital som viac krat ze to niekomu spravilo. Osobne ale tipujem, ze by to mohlo byt preto, ze dotycny ho velmi dlho nesparoval s fonom a proste ta interna pamat v naramku neni nekonecna, takze potom by tam mohli tie udaje chybat, neviem, len moj dohad, kedze som s tym este problem nemal, tak som ani nemal potrebu sa v tom vrtat.
Taktiez pre mna je super funkcia to odblokavanie telefonu s BT zariadenim (kedze MiNote Pro este nema snimac otlackov) a teda u mna miband stale spojeny s telefonom - vydrz ani neviem kolko presne, ale dva tyzdne to budu za tychto podmienok urcite. S tym, ze ten miband "zatazujem" dost vyrazne.

Co sa tyka minusov, tak zatial mam len jeden. Ako je vyssie spominane, nezaznamenava spanok pocas dna a kedze pracujem na smeny (denna/nocna) a do toho aj dost aktivny zivotny styl, tak funkcia sledovania spanku je pre mna uplne bezpredmetna, kedze tam mam asi tak z 50% dni relevantne udaje :rolleyes:

Ale inak, za 20€ neskutocne dobra vecicka :good:
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Xiaomi MiBand 2, skusenosti, tipy, recenzie

Príspevok od používateľa lepermessiah »

No u mna je ta vydrz asi tak 7-9 dni, uz som obmedzil vela notifikacii ale nejako nepomaha, mam naramok asi pol roka tiez (pouzivam Mi Band Tools). Nabite v piatok a teraz mam 23%. Inak nevyhoda z mojej strany original naramok, lebo uz som jeden band takto stratil (pri stahovani, rozopol sa suchnutim o krabicu a ani srnky netusia kde skoncil). A pri castom vyberani/vkladani (u mna kazdy piatok v podstate) sa doslova polame ta vystuha v naramku, cize uz mam na ceste rovno 5 nahradnych naramkov ..

inak tych aplikacii je viac, Mi Band Tools potrebuju Mi Fit na fungovanie a niekedy po aktualizacii firmware musim naramok odparovat a sparovat inak robi voloviny (nehlasi notifikacie ale telefon odomknut vie..). Pamatam si ze som videl v play store nejaku aplikaciu s tiez celkom solidnym GUI ktora mala v popise ze nepotrebuje Mi Fit, ale ked ja uz mam kupene tie Tools, tak som to akosi odignoroval .. ale asi to zacnem znovu hladat, lebo 2 appky na jednu blbost aby mi bezali (keby Mi Fit sam od seba si synchronizoval data, neriesil by som, ale je to otravne lebo mne sa praveze vela krat stane, ze proste mi chybaju dni, lebo pamat je na 7 dni MAX a niekedy to proste nesyncnem a mam dieru 1-3 dni)
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6660
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Xiaomi MiBand 2, skusenosti, tipy, recenzie

Príspevok od používateľa molnart »

to co s tym robis ze nabijas kazdy tyzden? u mna dva mesiace uplne v pohode, mam v mobile screenshoty kde 50 dni od nabitia este ukazuje 29%.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Xiaomi MiBand 2, skusenosti, tipy, recenzie

Príspevok od používateľa LordKJ »

ved pise, ze ma pustene notifikacie takze nonstop bluetooth spojenie

Návrat na "Hardware všeobecne"