Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aha, cize vsetci LCDckari vraveli ze maju vacsiu hlbku farieb (nie je pravda), farebny rozsah (nie je pravda), kontrast a jas (nie je pravda), odozvu (nie je pravda a nikdy proste nemoze byt a nebude), tmavsiu ciernu (nie je pravda)...

ze ?


preboha ved LEN na spotrebe to bolo cele zalozene, inak LCD je totalne inferior technology. Absolutne bez debaty a najmensieho zavahania asi tak ako je osemvalcovy motor proste lepsi ako trojvalec HTP.


Inak spravne, podiel plazmy v 2012tom bolo okolo 13% (a nie sest ako pises) a ludia kupovali LCDcka pretoze hlavne kupovali male a lacne modely kde plazma nevedela sutazit. Proste tie iste dovody ako dnes kupuju trojvalcove Fabie namiesto osemvalcovych Mercedesov AMG. To neznamena ze osemvalce su zle vozy alebo ze narod je edukovany fajnsmeker ktory dokaze ocenit najmensiu cenu v spolupraci s najvyssou kvalitou obrazu. Ludom proste stacilo cokolvek co zobrazuje, to je bez debaty, vernost farieb hahaha, si spominam na obrazok Brjúsa Wilisa ktory Zoom postoval v inej teme z LCDcka... zliate presaturovane precervenele farby v ksichte jak ked moj ujko chodil po strnastej borovicke z kárčmy.

Inak sa mi paci ze od roku 2009 sa vsade objavovali clanky o tom ako OLED vsetko vyriesi. Ja by som sa chcel opytat kedze uz mam v kalendari 2017, kde je toten onen OLED, kolko stoji a aky ma podiel na trhu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1571
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa dargy »

Citujem z textu z linku:
Podíl plazmových televizorů byl v roce 2012 pouhých 6 procent. Většinu trhu obsadily LCD televizory (87 procent).
Cize ja som to len opisal....moze sa mylit aj autor aj ked akurat tych 7% chyba no. Nemohli to byt nejake zbytky crt ci nieco ine?
A co dodat k tvojmu poslednemu odstavcu? Moja conspiracy teory? Zase za to mozu lcd, lebo easy $£€¥.
ZDROJ: Seasonic G Series 550W GOLD MB: ASUS TUF Gaming B550-PLUS WI-FI II CPU: Ryzen 5 5600@4,6 GHz cooled by NOCTUA NH-U12F RAM: 2x8 GB Crucial Ballistix Black 3600MHz cl16 VGA: Sapphire Pulse RX 5700 8 GB + 2x Noctua NF-A12x15 Chromax PWM HDD: Samsung SSD 860 EVO 500GB + Kingstone SSD Now 64GB + 1TB WD Caviar Blue WD10EALS SOUND: Asus Xonar DX MONITOR: 34" LG 34UM68 DRIVING WHEEL: Logitech G25 RECEIVER: KINO: Yamaha RX-V557 + CANTON set 5.0 GLE series + subwoofer VELODYNE VX-10 STEREO: ONKYO A-5VL + Tannoy M1 HEADPHONES: Superlux HD330, Focal Sphear, Soundmagic e50 + LG V30 TV: Plazma P50X60 R.I.P. now TX-P50UT50
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa Dunar »

mp3turbo napísal:aha, cize vsetci LCDckari vraveli ze maju vacsiu hlbku farieb (nie je pravda), farebny rozsah (nie je pravda), kontrast a jas (nie je pravda), odozvu (nie je pravda a nikdy proste nemoze byt a nebude), tmavsiu ciernu (nie je pravda)...
Lebo v reklamach pišu pravdu. :hysterical: Ja pišem o nich, nie o diskusiach na forach. Prečitaj si to poriadne.
Nie, nebolo to založene na spotrebe. Ukaž mi jednu reklamu na LCD kde nekecali o tom čo pišeš.

Neviem odkiaľ maš že bol v 2012 podiel 13%? Bol 6% ako sa piše vyššie. A crt podobne. Takže dokopy inych TV ako LCD mohlo byť 13%, ale plazma polovica.
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1571
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa dargy »

V tych casoch som dost chodil po obchodoch. Stacilo 2min. pokecat s predajcom. O nicom nemlel len ako malo zere oproti pdp a ukazoval na predajni vedla seba plazmu a lcd aky velky to rozdiel. A ked som dal otazku ci aj doma mam take svetlo, ci by nevypol na chvilku osvetlenie. Nie neda sa. Takze aj to bol marketing. Rad som s nimi kecal a po chvili zistili, ze zo mna nic nebude lebo viem viac ako oni. Naslo sa par predajcov, co bolo vidno ze vedia o com tocim, tak 10%. S nimi sa dalo a z nejedneho vyslo aj to ze, cielene tlacili na lcd. Preco? Nikdy z nich nevyslo nic o chybach lcd iba o vyhodach. Cize nie len reklamy v TV. Vsak boli aj pokuty. To bola normalne akcia na masove nasadenie a ryzovanie co sa deje aj teraz len inak uz, myslim si, lebo oledky by uz davno mali byt consumer line.
http://ekonomika.sme.sk/c/6627632/vyrob ... okutu.html
ZDROJ: Seasonic G Series 550W GOLD MB: ASUS TUF Gaming B550-PLUS WI-FI II CPU: Ryzen 5 5600@4,6 GHz cooled by NOCTUA NH-U12F RAM: 2x8 GB Crucial Ballistix Black 3600MHz cl16 VGA: Sapphire Pulse RX 5700 8 GB + 2x Noctua NF-A12x15 Chromax PWM HDD: Samsung SSD 860 EVO 500GB + Kingstone SSD Now 64GB + 1TB WD Caviar Blue WD10EALS SOUND: Asus Xonar DX MONITOR: 34" LG 34UM68 DRIVING WHEEL: Logitech G25 RECEIVER: KINO: Yamaha RX-V557 + CANTON set 5.0 GLE series + subwoofer VELODYNE VX-10 STEREO: ONKYO A-5VL + Tannoy M1 HEADPHONES: Superlux HD330, Focal Sphear, Soundmagic e50 + LG V30 TV: Plazma P50X60 R.I.P. now TX-P50UT50
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.

mal si od nich pozadovat porovnanie DeltaE, rozsah farebneho gamutu a moznosti kalibracie :) by zhasli jak vsetci co ich Brús Wilis postrielal.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa Andre »

dargy, problem nie je v predavacoch, ale v skoleni
a s ich platmi nemozes cakat, aby si sami hladali info vo volnom case
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1571
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa dargy »

Ako ja to absolutne rozumiem, ani od nich necakam, zeby vedeli take detaily, ale zavadzat aj ked nevedomky, je dost zla situacia, lebo este dost ludi si prave tam chodi po radu a veria ze nieco vedia. Ale nevedia ani zaklady. Ano tym 10% co daco vedia ich mozno bavi ta oblast ako mna. Ja v praci co mam starsich kolegov tak vacsina kupila na zaklade rady predavaca. Toto by som nepodcenoval hlavne pri 45-50r. a vyssie. A potom to obhajovanie kupy bola sranda pocuvat, ale nekazil som im radost radsej no. Ale vsetci vedeli jedno fuj zla plazma, 400w vs 70w toto ma zruinuje a skrachujem, kto by to kupoval ze ano. Co tam po inych parametroch, od tohto sa to odrazalo lebo to bol najdolezitejsi udaj zrazu. A potom tie cisielka. Hz, kontrast milion ku jednej, aby tomu uverili tak na just to dali vedla pdp panelu. A vieme ako to vyzeralo na predajni ze ano? Same zavadzanie a klamanie. Ako rozumiem chce predat, ale to je za hranicou etiky predaja.( jaj, to slovo asi uz nepozna ziaden predajca, cest vynimkam) Sak uz dnes je tazke sa doptrat napr. o panlely v danej Tv ci real 100Hz ci ne. Musi to niekto rozobrat a pozriet, ale samotny vyrobca ta kladie, lebo este mu prekuknes jeho podvod? Z pravdy sa pomaly stava cenna info a jedneho dna mozno za nu aj platit budeme aby sme ju vedeli. Z toho mi je blbě teda, lebo to este aj tolerujeme, lebo klamanie a zavadzanie sa stalo standard nie pravda. Ale vzdy sa najdu primitivy ako ja co este naivne veria v slusnost, nepodvody, a ze vacsina ludi nema take umysly.
Ps: sorry andrej ze sme ti takto zasvinili to vlakno lebo zaujimava tema ale zvrtlo sa to tak. Ale pacilo sa mi to dynamicke menenie nazvu temy :)
Ps2: uz mi to pripada ako by bola nejaka sutaz, kto viac oj.b. zakaznika, ten ma uspech, profit a je uznavany.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na tych 70W LCDcka sa pridem pozriet. Nebavime sa o rozmere 32", riesime normalnu telku kedze plazmu sme ratali 400 : cize 55"+
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa castelL »

My máme doma ešte plazmu Panasonic Vieru 42" a tá si zoberie 370-390W :D TV sa u nás prakticky ani nepozerá, čiže neriešim :D
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa Dunar »

To musi byt nejaka velmi, velmi stara zalezitost ked tolko zerie.
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1571
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa dargy »

Turbo ty furt musis rypnut . Jasne ze taky rozdiel to nebol v reale.
pre tvoj klud 400:250 :-D :P
ZDROJ: Seasonic G Series 550W GOLD MB: ASUS TUF Gaming B550-PLUS WI-FI II CPU: Ryzen 5 5600@4,6 GHz cooled by NOCTUA NH-U12F RAM: 2x8 GB Crucial Ballistix Black 3600MHz cl16 VGA: Sapphire Pulse RX 5700 8 GB + 2x Noctua NF-A12x15 Chromax PWM HDD: Samsung SSD 860 EVO 500GB + Kingstone SSD Now 64GB + 1TB WD Caviar Blue WD10EALS SOUND: Asus Xonar DX MONITOR: 34" LG 34UM68 DRIVING WHEEL: Logitech G25 RECEIVER: KINO: Yamaha RX-V557 + CANTON set 5.0 GLE series + subwoofer VELODYNE VX-10 STEREO: ONKYO A-5VL + Tannoy M1 HEADPHONES: Superlux HD330, Focal Sphear, Soundmagic e50 + LG V30 TV: Plazma P50X60 R.I.P. now TX-P50UT50
stanley159
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ut 09. Jún, 2015, 13:44

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa stanley159 »

fuuck chlapci ale sak moja 43 plazma zere fakt 80w priemer, to nejaka 55 led zere srsly 250w? :D
Audio: Fiio E10K/ HiFiman HE 400 SE/ Microlab B77
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja v masivnej miere pouzivam HP LP3065 monitory cize 30" samozrejme LCD, tie zeru 160W len tak zahuci. Nie dohromady, ale kazdy z nich.
A vobec nie jas naplno.

O spotrebe modernych plaziem tu na fore niekto niekde pisal, boli to velmi prekvapujuce cisla sialene daleko od 400W. Nie smerom hore.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa castelL »

Konkrétne TX P42V10E https://www.alza.sk/panasonic-viera-tx- ... 134369.htm

Taká TX-P58V10E má až 560W odber ..
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa Dunar »

Neviem odkiaľ si nabral tych skoro 400W. V10 v 42" rozhodne toľko nežerie. Tak polovicu maximalne.

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"