Vrtacka/Aku skrutkovac

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Vrtacka/Aku skrutkovac

Príspevok od používateľa kovinator »

Caute, potreboval by som poradit s nakupom vrtacky a aku skrutkovaca. Neviem ci je lepsie kupit nieco kombinovane, alebo kazde samostatne. Skrutkovac musi mat akumulator, ale ak by to boli dve rozne zariadenia, tak vrtacka moze byt v pohode na kabel. Bude sa to pouzivat fakt len prilezitostne, ked treba postavit neaky nabytok/navrtat neake diery. Nejdeme s tym robit kazdy den a ani burat nic.
Co sa tyka ceny, tak vobec netusim, ale dat co ja viem len 80 eur za srobovak(bez vrtania) co sa toci(a nepouzivam ho denne) mi pride divne. Cize neaka rozumna cena pre takto vyuzivane naradie.
Diky moc za vsetky rady.
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Vrtacka/Aku skrutkovac

Príspevok od používateľa shiro »

bez do tesca ci baumaxu a kup obycajnu kravinu za 20e, nemas co riesit. bohate staci.
mam uz 10r srackovu 9.6V aku sroubovacko-vrtacku zn. SKIL z tesca za 500sk (este v tej dobe, dnes 15eur) a sluzi dodnes bez problemov na bezne domace sroubovanie. Poskladala nabytok pre cely 3i byt a navrtala diery do dokopy asi 15ks reprobedni na samorezky. Ostatnych tisic skrutiek co nasroubovala popri tom za cely cas ani neratam :-)

Ked uz investovat viac penazi, tak radsej do poriadnej priklepky, idealne buracie kladivo...tam davaj zo 100e, rozdiel vo vrtani do panelu pocitis okamzite. Pokia to chces na doma, ako pises, a nie na profi vyuzitie, je zbytocne do aku sroubovacky pchat strasne $$.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Vrtacka/Aku skrutkovac

Príspevok od používateľa stiv »

Urcite by som nekupoval lowcost noname :shit: . Jednu taku mam dole a neprevrta to ani cez papierovy plech v bedni.
.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Vrtacka/Aku skrutkovac

Príspevok od používateľa Xeigen »

Tiež som kupoval podobnú haluz, značka OK z baumaxu 50e cena, ale baterky sa odporúčali (nedržia) po 3/4 roku... čiže treba noc pred plánovanou robotou nabíjať :D.. ale ako funkčne no-problémo.

Odar: to budeš mať asi problém v tupými vrtákmi :)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Vrtacka/Aku skrutkovac

Príspevok od používateľa stiv »

Dnes tomu Odarovy davate.

To urcite. Tie niesu zo supermarketu.

Niekto sa proste musi poucit na svojich chybach ze setrit sa nie vzdy oplati. Kupis aku blbost, bude to stale vybite a budes musiet nabijat vzdy ked ti bude treba nieco robit. Vacsinou ti to bude treba ked to bude vybite. Neda sa s tym nic prevrtat zas musis kupit vrtacku, tahat kable vzdy ked nieco ides robit... teraz nemyslim vrtanie dier do 0,4mm nerezu ale ked sa s tym neda prevrtat bedna tak dakujem pekne.

Pokazi sa to o 2 roky a jeden den - mozes kupit nove. :good:

Takze za mna nieco normalne ak to nechces iba na zaberanie miesta: bosh, hilti, makita.. idealne s dvoma baterkami nech je pokoj. Lebo tiez casom zistis ze kupit zas novu s dvoma baterkami bude vyhodnejsie ako nahradna baterka. :bye:
.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Vrtacka/Aku skrutkovac

Príspevok od používateľa shiro »

vrtat do plechu aku-ckou s 200ot/min a cakat vykony ako normalna vrtacka je ehm.....minimalne divne.

To neni primarne na vrtanie, a ked uz, tak na nenarocne. Je fuk aku znacku mas, furt je to aku-cka. Mozes mat ake chces vrtaky, na to potrebujes normalnu vrtacku a pritlak. Nie na kolene aku-ckou....
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Vrtacka/Aku skrutkovac

Príspevok od používateľa stiv »

Mas pravdu je to divne kupovat nieco co sa podoba na normalnu aku vrtacku, je to rovnako tazke, rovnako sa to vola, s tym rozdielom, ze s tym mozes tak pritahovat a povolovat skrutky. Aj to nie cely den lebo v tej lacnej vydrzi baterka kratsie ako nieco stihnes dorobit.

Doma mame vacsinou vsetko profi naradie a zrazu ked som s tym nemohol prevrtat pliesok som zostal zaskoceny. Inac snad nikdy nikto s nou nic nerobil. Ak nieco treba tak sa donesie z druheho domu nieco funkcne a ten nepodarok akurat zabera miesto.

Cize ako som povedal ja by som nic take nikdy nekupil. Radsej budem dret ruky so skrutkovacom ako sa snazit nieco robit s nepodarkom a len pri tom pi*** a nakoniec aj tak zobral vrtacku alebo skrutkovac lebo dojde baterka.
.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Vrtacka/Aku skrutkovac

Príspevok od používateľa killswitch »

problem v srobovani nabytku je ten, ze s velkym naradim sa k tomu casto nedostanes. takze kupovat len vrtacku, ktoru by si pouzival aj na skrutkovanie je nedobry napad. takze by som kupil nejaku klasicku vrtacku a k tomu lacny malinky skrutkovac ala IKEA, pripadne si proste tych par srobov, ku ktorym sa nedostanes, rucne utiahnes srobovakom.

alebo sa buchnut po vacku a kupit nejake aku kombo. napriklad Bosch robi dost male tie naradia, takze sa dostanes na vela miest, kde sa s konkurenciou neda. http://www.ehhobby.sk/Aku-priklep-vrtac ... I-d226.htm
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Vrtacka/Aku skrutkovac

Príspevok od používateľa Easa »

Ja mam Milwaukee M12 CPD, vo svojej triede najlepsia vobec, masina k nezaplateniu.
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5789
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Vrtacka/Aku skrutkovac

Príspevok od používateľa wingo »

Normálne v LIDLI alebo Kauflande kúpiť niečo kombinované, ale pozor minimum 14V, ideálne 18 až 20V. Čím viac voltov tým viac Adidas... err sily na šróbovanie a vŕtanie :) Ak sa náhodou pokazí 3 roky záruka, bez reptania ihneď dajú peniaze a nemusíš čakať 30 dní kým overia že je skutočne pokazená :D
Otec taký bežný používa už pár rokov okolo domu, ja som 18V kúpil teraz nedávno v akcii a na všetko stačí - teda príklep do betónu nemá, ale do tehly som vŕtal v pohode :) No a baterky samozrejme časom odchádzajú, to je normálne (ale určite nie po 3/4 roku, zvyknú vydržať tak tie 2-3roky podľa používania), pokiaľ sú vymeniteľné dá sa vymeniť/dokúpiť/dať opraviť alebo opraviť svojpomocne. Vnútri vymeniteľnej plastovej srandy sú aj tak AA baterky zletované sériovo dokopy :)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Vrtacka/Aku skrutkovac

Príspevok od používateľa shiro »

ohladom bateriek a nabijania - vacsinou clovek vie vopred/spravi si plan co ide robit, takze neni problem dat aku nabit. Skladanie nabytku ci vrtanie skrutky do panelu sa nedeje nahodne. Nie sa vyhovarat ze treba nabijat a podobne bludy...to kde sme? Aku-cka nemoze za to ze uzivatel je sklerotik a zabudne ju nabit.
stiv napísal:Mas pravdu je to divne kupovat nieco co sa podoba na normalnu aku vrtacku, je to rovnako tazke, rovnako sa to vola, s tym rozdielom, ze s tym mozes tak pritahovat a povolovat skrutky. Aj to nie cely den lebo v tej lacnej vydrzi baterka kratsie ako nieco stihnes dorobit.
Ze to dakto nejak pomenuje nic neznamena. Uz som videl nvidia gtx 820 oznacenu ako hernu grafiku :D
ono hlavna vyhoda je v tom, ze vsetko nesrobujes rukou. Ano, niekto by sa vykaslal na cele aku, ale odkedy sa robia akusroubovacky, nemenil by som...mam svoje ruky rad :-) Skus si zakrutit takych 100 konfirmatov ci samoreziek pri skladani nabytku tym ikeackym Z-tkom imbusovym a uvidis aky budes zodraty. Ked som mal 14, mi to nevadilo. Teraz po 30tke sa uz inac o seba staras, ked zistis co je to byt seknuty, alebo ked nemozes poriadne pohnut rukou, lebo si cely den sroubovak skrutky. ;-)
Som rad ze akusroubovak vydrzi aspon nejake 2-3h sroubovania, mrte to usetri cas a pomoze. Za ten cas vacsinou vsetko spravis. A ked kupis druhu baterku, tak na striedacku sroubujes takmer neustale.
stiv napísal:Doma mame vacsinou vsetko profi naradie a zrazu ked som s tym nemohol prevrtat pliesok som zostal zaskoceny. Inac snad nikdy nikto s nou nic nerobil. Ak nieco treba tak sa donesie z druheho domu nieco funkcne a ten nepodarok akurat zabera miesto.
Vravim, nieje to na to. Da sa to s tym robit, ale nieje to primarny ucel. Na vrtanie plechu potrebujes vysoke otacky a tlacit, aby si do neho vosiel.
Idealne je to robit stojanovou vrtackou, stlacis paku dole a za dve sekundy je diera v plechu. No nie kazdy mame dom s dielnou. Tiez som vrtal akusroubovackou dieru do 1mm plechu a robil som ju tak 10min.

Co sa nabytku tyka, tak ano, su miesta kde sa neda dostat, no takych vela nieje. Posledne pri stahovani som skladal cely byt a rucne som robil mozno tak 10 skrutiek....vsade inde som sa dostal s aku-ckou pripadne stacil predlz. nastavec.

killswitch -> kokos, ta boschka nema este aj prehravac mp3 ? 443eur a priklep, cumim
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Vrtacka/Aku skrutkovac

Príspevok od používateľa Zubesuch »

ja som minule zo srandy kupil hracku http://aku-vrtacky-a-skrutkovace.heurek ... ol-14_4-v/. Este za 26e. Zamyslane vylucne na srobovanie nabytku popripade nejaká mensia dierka do dreva. Cisto ako doplnok k dalsej aku nech vieme skrutkovat/vrtat dvaja naraz. Ma to myslim okolo 26Nm. Celkom malu kapacitu baterie ale v pohode. Na nenarocne uzitie staci. Skusil som aj obycajnym HSS vrtakom o priemere 4mm do bedne tiez v pohode. Chvilu to trva pri 500ot./min ale hovorim, nic strasne. Vrtate do kovu s tym ze date max otacky na vrtacke a tlacite ako blazni? To hadam nie. To je tak na uvarenie nástroja.

vsetko zavisi od toho ci zamyslas vrtat aj do betonu a pripevnovat ten nabytok o stenu - beton. Bez kladiva (pneu priklepu) je to proste trapenie a to sa nebavime o priemeroch 8mm+. Tu na tych par dier hoci aj lacnejsie kladivo posluzi lepsie ako vacsina drahych priklepovych vrtaciek.

ak nie potom mas dve alternativy... mozes si kupit podla mna drahsiu aku vrtacku/srobovak v jednom Bosch, Milwaukee, Metabo, Makita... Urcite aspon 2 baterie pod 50Nm by som nesiel.

alebo obycajnu vrtacku s priklepom kde ake take diery raz za cas vyvrta aj vrtacka za 60-70e a k tomu aku skrutkovac. Maly skladny sikovny kludne aj 9,6v. Priplacat za nejake ohromne sady nastrojov ti netreba imo. Vacsina ti aj tak pride uplne zbytocnych.

EDIT: ja by som volil tu druhu moznost.
Naposledy upravil/-a Zubesuch v Ne 13. Nov, 2016, 13:36, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Vrtacka/Aku skrutkovac

Príspevok od používateľa lepermessiah »

ja ked som kupoval aku skrutkovac, pozeral som nejake testy a nie je skrutkovac ako skrutkovac, niektore nedokazu utiahnut poriadne, pri niektorych strhnes hlavu srobu skor ako dojde na koniec ..

ja som kupil Bosch GSR Mx2Drive aj s nahradnou bateriou (mna to stalo v akcii asi 70e) a som celkom spokojny, nie je to "vitaz testov" ale je to stale dost kompaktne a 10Nm utahovaci moment pri malych skrutkovacoch nie je bezny. navyse s 2 bateriami som zmontoval celu obyvacku a spalnu z ikei a este som na druhy den s tym vrtal. vrtaky tam ale idu s 6 hranom, cize vyber vrtakov nie velky pokial tam nedokupis hlavu na to (co je ale pri skrutkovaci zbytocne si myslim)
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Vrtacka/Aku skrutkovac

Príspevok od používateľa HellAngel »

na hoby staci kludne black and decker, mam 2, a max spokojnost. odvrtalo si to aj stavbu a stale baterka drzi. Baterky mam 3 (jednu som kupoval v akcii, kde bola dalsia baterka zdrarma). ked viem ze idem nieco robit, nabijem si ich a v pohode.
Rozdiel je hlavne vo vydrzi, sused ma profi akumulacku za cca 300e, jemu vydrzi jedna baterka to co mne dokopy 3. Na prilezitosne roboty mi to ale v poho staci.
Vrtazku doporucujem samostatne, ja som kupil extol zelenu hoby a teraz mi vypovedala sluzbu po cca 5 rokoch, ale na druhu stranu uzila si stavbu domu a nezachadzalo sa snou v rukavickach.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: Vrtacka/Aku skrutkovac

Príspevok od používateľa kovinator »

Diky za rady vsetkym zatial. Dohodli sme sa na velkej vrtacke-> nieco ako http://www.ehhobby.sk/Narex-EVP-13-E-2H ... -d1052.htm. Urcite sa bude pouzivat aj priklep.
Co k tomu prihodim ako skrutkovac? Ta ikea sa mi zda slaba a ako strop by som si asi zvolil https://www.mall.sk/akuvrtacky/blackdecker-epc14ca pripadne https://www.mall.sk/akuvrtacky/einhell- ... ab=reviews.
Je nieco rozumnejsie vzhladom na pouzitie a poziadavky? Bral by som aj z lidlu len tam akurat nemaju ziadnu akciu :(
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus

Návrat na "Debata o všetkom"