Alexander Pavelek z PIXEL FEDERATION: Pýtajte sa ma (Najmä o vývoji počítačových hier)

Špeciálna sekcia "Rozhovory : Spýtaj sa čo chceš" je sekcia rozhovorov so zaujímavými ľuďmi.
Alex_PIXEL_FED.
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2016, 09:48

Re: Alexander Pavelek z PIXEL FEDERATION: Pýtajte sa ma (Najmä o vývoji počítačových hier)

Príspevok od používateľa Alex_PIXEL_FED. »

hawkeye napísal:19. Otazka: kolko ludi Vam interne testuje Vase hry?
19. Ok teraz som nepripraveny :D ...presne cislo neviem ale moj odhad je cca 12.
Alex_PIXEL_FED.
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2016, 09:48

Re: Alexander Pavelek z PIXEL FEDERATION: Pýtajte sa ma (Najmä o vývoji počítačových hier)

Príspevok od používateľa Alex_PIXEL_FED. »

RP napísal:20. Koľko herných dizajnérov u vás pracuje? Aké sú ich pôvodné profesie respektíve vzdelanie?
21. Keby ste si mali vo firme dať na stenu obraz niektorého legendárneho herného dizajnéra, či pomenovať konferenčnú miestnosť po niekom, kto by to bol? Romero, Hideo Kojima, Sid Meier, alebo niekto iný?
20. Mame 26 game designerov (dufam ze som to dobre spocital). Niektori z nich su "odchvani' Pixel Federation (cize boli povodne testery alebo communuity managery), ostatni je to uplne nahodne. Co sa tyka vzdelania tak myslim ze to spektrum je extremne siroke. Formalne vzdelanie je ta posledna vec co sledujeme pri designeroch.
21. Nemozem hovorit za firmu, pre mna osobne by to boli Chris Metzen a Rob Pardo, kedze som velky fanusik blizzard hier a predvsetkym warcraft RTS serie. Ben Brode je aktualne tiez clovek ktoreho velmi rad sledujem.
Alex_PIXEL_FED.
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2016, 09:48

Re: Alexander Pavelek z PIXEL FEDERATION: Pýtajte sa ma (Najmä o vývoji počítačových hier)

Príspevok od používateľa Alex_PIXEL_FED. »

CageJ napísal:22. Ako vôbec prežije slovenská firma na tvorbu hier? Hlavne keď existuje veľa zahraničných vydavateľov. (Čo ma prekvapilo, že ste na trhu len od roku 2007 a už dobrých pár rokov produkujete zisk)... Možno je vhodné spomenúť ako dopadlo veľmi známe Brnenské štúdio a pritom mali za sebou mnoho Á-čkových titulov. Nedokázalo sa udržať.
22. Pokial robite produkt pre celosvetovy trh, tak je uplne jedno ci ste zo Slovenska, Ciech alebo USA. Vacsina nasich hracov su z USA, Nemecko, ...
Myslim si ze jeden ale z hlavnych dovod preco dokazeme nie len prezit ale aj rozvijat sa dalej je vedenie firmy a pristup zakladatelov (a samozrejme aj dalsich dlhodobych clenov firmy), ktori vzdy dokazali investovat maximum zo seba firme. Robia to s radostou a velkym nasadenim. Druha vec je ze PF investuje velmi vela do zamestanancov a firmy a mame tu velke financne aj nefinancne benefity, co je podla mna kriticke ak chcete mat dlhodo uspesnu firmu.
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2530
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Alexander Pavelek z PIXEL FEDERATION: Pýtajte sa ma (Najmä o vývoji počítačových hier)

Príspevok od používateľa RP »

Alex_PIXEL_FED. napísal:
RP napísal:20. Koľko herných dizajnérov u vás pracuje? Aké sú ich pôvodné profesie respektíve vzdelanie?
20. Mame 26 game designerov (dufam ze som to dobre spocital). Niektori z nich su "odchvani' Pixel Federation (cize boli povodne testery alebo communuity managery), ostatni je to uplne nahodne. Co sa tyka vzdelania tak myslim ze to spektrum je extremne siroke. Formalne vzdelanie je ta posledna vec co sledujeme pri designeroch.
20. Upresnim otazku. Co mam zaslat s CV ked sa chcem hlasit na poziciu game designera u PIXEL FEDERATION?
Alex_PIXEL_FED.
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2016, 09:48

Re: Alexander Pavelek z PIXEL FEDERATION: Pýtajte sa ma (Najmä o vývoji počítačových hier)

Príspevok od používateľa Alex_PIXEL_FED. »

RP napísal:Este mi napadla otazka

23. Kto zo slovenskej hernej sceny, okrem PIXEL FEDERATION, aktualne tvori/vyvija najzaujimavejsiu hru?
23. Priznam sa ze nemame velky prehlad o tom kto na Slovensku robi hry s vynimkou PowerPlay studia. Ale pokial viem tak Matus Kirchmayer (obrovska technicka kapacita jeden z technickych leadov Ubisoftu) pracuje na nejakom projekte v Kosiciach, ale nepamatam si nazov (hanba mi)
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Alexander Pavelek z PIXEL FEDERATION: Pýtajte sa ma (Najmä o vývoji počítačových hier)

Príspevok od používateľa CageJ »

23. Aké hry hrajete Vy sám.. Spomenuli ste veci od Blizzardu.. Okrem toho?

Aké najväčšie ale v tomto prípade PC hry uznávate / hráte/ hrali ste v poslednom období? Najobľúbenejšia hra vôbec?

24. Herné sklamanie roka a prekvapenie roka?

P.S. Ešte v BB by mala byť firma na tvorbu hier.
Alex_PIXEL_FED.
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2016, 09:48

Re: Alexander Pavelek z PIXEL FEDERATION: Pýtajte sa ma (Najmä o vývoji počítačových hier)

Príspevok od používateľa Alex_PIXEL_FED. »

CageJ napísal:23. Aké hry hrajete Vy sám.. Spomenuli ste veci od Blizzardu.. Okrem toho?

Aké najväčšie ale v tomto prípade PC hry uznávate / hráte/ hrali ste v poslednom období? Najobľúbenejšia hra vôbec?

24. Herné sklamanie roka a prekvapenie roka?

P.S. Ešte v BB by mala byť firma na tvorbu hier.

23. Momentalne sa vela hravam Dotu 2. Dlho som sa snazil hravat w3 alebo sc2. Celkovo hlavne skor strategie, tahovky, logicke hry. Ale snazim sa hrat cokolvek na vsektych platformach, cisto pre rozsirovanie obzoru.
Najoblubenejsia hry budu: warcraft 3 the frozen throne a portal. Najhranejsia asi dota 1+2

24. Nemam asi ziadne extremne sklamanie, vacsinou neocakavam extremne vela, kedze si uvedomujem ako tazke je spravit dobru hru. Trosku ma sklamalo, 1979 Revolution: Black Friday. Nie ze by som od toho vela cakal, ale zdalo sa mi to potencialne ako velmi dobry napad a prevedenia podla mna nebolo take dobre. Prekvapenie ...hmmm nova civilizacia sa mi dost paci, ale to by som ani nenazval prekvapenim, myslim ze kazdy by bol cakal ze to bude dobre :D
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2530
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Alexander Pavelek z PIXEL FEDERATION: Pýtajte sa ma (Najmä o vývoji počítačových hier)

Príspevok od používateľa RP »

Dakujeme za ucast v rozhovore, a najma za zodpovedanie vsetkych otazok :)
Alex_PIXEL_FED.
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2016, 09:48

Re: Alexander Pavelek z PIXEL FEDERATION: Pýtajte sa ma (Najmä o vývoji počítačových hier)

Príspevok od používateľa Alex_PIXEL_FED. »

RP napísal:Dakujeme za ucast v rozhovore, a najma za zodpovedanie vsetkych otazok :)
dakujem za pozvanie, pekny vecer este :)
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2530
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Alexander Pavelek z PIXEL FEDERATION: Pýtajte sa ma (Najmä o vývoji počítačových hier)

Príspevok od používateľa RP »

Podumali sme, ze odmenime najlepsiu otazku kazdeho rozhovoru.

Ktora otazka v tejto debate (v tomto rozhovore/vlakne) bola podla vas najlepsia?
Uvedte cislo otazky/otazok, ktore su podla vas najlepsie.
Z navrhov vyberieme par najcastejsich a potom spravime kratku anketu o najlepsiu otazku.

Cenu/odmenu za najlepsiu otazku pozhaname, bude to nieco male. Co to bude zverejnime dnes vecer alebo zajtra.
Max_com
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 609
Dátum registrácie: Ne 24. Okt, 2010, 20:31
Bydlisko: Bratislava

Re: Alexander Pavelek z PIXEL FEDERATION: Pýtajte sa ma (Najmä o vývoji počítačových hier)

Príspevok od používateľa Max_com »

Ta svoju ňe? :D 18. , 1. , 23. :)
MB: GIGABYTE X570 I AORUS PRO ITX CPU: AMD RYZEN 1600AF GPU: SAPPHIRE PULSE Radeon RX 5600 XT 6G RAM: HyperX 32GB 2666MHz CL13 SSD: M.2 ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1TB SSD: M.2 WD Green 3D NAND 240GB HDD: WD Red 4TB, WD Purple 2TB, WD Red 2TB PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2 CASE: Fractal Design Define R4 white Monitor: 27" OMEN X Gaming 240Hz 2560x1440 TN AUDIO: Genelec 8010a white, SMSL M500 V2, HiFime Sabre 9018 USB DAC, Focal Spirit Professional, Libra SE2 PRO DAC, M-Audio BX5 D2 + Samson Resolv 120a, Presonus Eris E3.5, HyperX Cloud white, Takstar Pro 80, Creative GigaWorks T20 II
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2530
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Alexander Pavelek z PIXEL FEDERATION: Pýtajte sa ma (Najmä o vývoji počítačových hier)

Príspevok od používateľa RP »

GIGABYTE sa stava sponzorom Rozhovorov na nasom fore.

GIGABYTE do sutaze venoval tricka, tasky a podlozky pre mysky. Vitazovi (tomu koho otazka bude najlepsia) posleme tricko, podlozku a mysku. A ak bude chiet tak aj knizku Sci-fi zbierka, este stale nejake su :)

Návrat na "Rozhovory : Spýtaj sa čo chceš"