No Man’s Sky - hra nesplnených sľubov?

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
ANONYM_a7

No Man’s Sky - hra nesplnených sľubov?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Čaute.

Plánujem článok v ktorom sa budem venovať najviac kontroverzným hrám z hladiska nepslnených sľubov od developerov. Myslím si že No mans sky je s určitosťou najhorúcejším príkladom. Kúpil niekto za plnú cenu? Ak áno aké sú vaše pocity? Cítite sa byť podvedení?


Ak by niekto nevedel o čo ide review:
http://somhrac.sk/2016/08/30/no-mans-sk ... -hra-roku/

Vďaka za každý komentár
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: No Man’s Sky - hra nesplnených sľubov?

Príspevok od používateľa CageJ »

za mna Mafia II !
Dalsi horuci kandidat je Hitman, toho som mal sice free, ale keby som ho mal platit a spristupnia mi ho postupne po epizodach, asi ma... nedam ani €.

A tie DLC a season pass! :facepalm: :E
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: No Man’s Sky - hra nesplnených sľubov?

Príspevok od používateľa mino_85 »

Už som sa naučil nebrať promo pred vydaním vážne, takže dnes ma máločo vyslovene sklame alebo nemilo prekvapí. Toto som síce nehral, ale každému kto si vie spočítať 2+2 muselo byť jasné, že to čo sa sľubovalo nie je možné. Nie je technicky možné vytvoriť hru o takom rozsahu a čakať od toho detailnosť prostredia lineárnych koridoroviek, a toto všetko unikátne pre každú lokáciu hry, na to proste dnes nemáme ani techniku, vývojári rozpočty a hlavne čas. A nepodarí sa to v takom rozsahu ako sa sľubuje ani Star Citizen /to je v rámci tejto tématiky jasný kandidát "čakateľ"/, aj keď čiastočne z iných príčin.

Okrem Mafie 2 mne ešte napadajú samozrejme Duke Nukem Forever, asi aj finále Mass Effect 3, Order 1886 či jak sa to volalo...
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: No Man’s Sky - hra nesplnených sľubov?

Príspevok od používateľa CageJ »

Suhlasim s tym Star Citizen a este tie nehorazne ceny..
ANONYM_a7

Re: No Man’s Sky - hra nesplnených sľubov?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Diki hoši za postrehy - ten star citizen je skutočne kúsok, ktorému sa pozriem na zúbok.

Problem NMS vidím rovnako ako vy - sľúbili technicky nemožné, to čo sľúbili by nebol schopný vyprodukovať obrovský developer, nie to team pár ľudí... jedna vec je že ĺudia tomu uverili, druhá vec je že to niekto sľúbil. Redundy sa hrnú potokom no i tak im to môže byť jedno, hra sa mala predávať za tretinovú cenu čiže ak to každý druhý človek vráti, stále su v slušnom balíku.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: No Man’s Sky - hra nesplnených sľubov?

Príspevok od používateľa CageJ »

ked budes o tom pisat, urcite spomen tie DLC... tie season pass su zlo doby :( ...
Teraz co hra to nedodelek.. des a hroza... a plataju to s DLC (svetla vynimka W3)

Nova MAFIA III a cena so season pass 60€ ako WTF? Ak nechcem byt ochudobneny, tak mam dve moznosti, zaplatit alebo upiratit.. No co si mam vybrat?
Naposledy upravil/-a CageJ v St 31. Aug, 2016, 12:20, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: No Man’s Sky - hra nesplnených sľubov?

Príspevok od používateľa Monster1 »

No popravde hry od ktorých sa čakalo vela ale nedokázali naplniť ten hype okolo nich ma hned napadne ako sa spomínalo druhá Mafia- hra to bola dobrá bohužial strašne orezaná čo sa hratelnosti týka, a Watch Dogs tam bol tiež slušný hype ako konkurent GTA, ale zabíjala to hratelnosť - jazdny model, mrtve mesto a hlavne downgrade grafiky.
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: No Man’s Sky - hra nesplnených sľubov?

Príspevok od používateľa Erazer »

Knock-Knock :-)
CageJ napísal:Suhlasim s tym Star Citizen a este tie nehorazne ceny..
Ja furt nechápem tieto predsudky a o akých nehoráznych cenách hovoríš ? ... Základný herný balík stojí cca to čo NMS. To nehovorím že už sme po splite na Singleplayer / Multiplayer a už sa nejaký ten rok uplatňuje aj DPH ale ok pre našinca 65€ dosť za vec ktorá ešte asi dlho neuzrie svetlo sveta...(Boli momenty - akcie kedy sa SC dalo kúpiť za smiešnych 20€) Kto to kúpil za dvacíka a dočká sa toho tak imo super deal...(Tak nejak som dal napr za DAYZ ktoré ešte dodnes nefunguje a opomínam ho napr. aby som nebol celkom offtopic :D) Ale sorry CageJ ty vravíš ako by od teba pýtali 200-500-1500-20000€ za to aby si to mohol hrať a to je úplne zlý pohľad. Zahráš si to aktuálne za zmienených 65€ s DPH (ak to niekedy vydajú) nič viac-nič menej.Takže aké nehorázne ceny do ktorých ťa nik nenúti :?
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: No Man’s Sky - hra nesplnených sľubov?

Príspevok od používateľa stiv »

Na steame je mozny refund tak nevidim dovod na taketo uplakane topicy (alebo propagacia clanku?).

Ak sa niekomu nechce platit za hry, dlc tak nech kradne alebo sa obesi. Koho to zaujima.

Ludia si za to zaplatia bez problemov, inac by to nebolo.

:cry: :cry: :cry:

Obrázok
.
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: No Man’s Sky - hra nesplnených sľubov?

Príspevok od používateľa Erazer »

Nj ale len do dvoch hodín gameplayu pokiaľ viem. Za 2 hodiny hrania ti imo NMS pripadá ešte stále super na to aby si to refundol (mne teda tak určite pripadal keď som pozeral streamy...ešteže môj ntb to ani nerozchodí takže refund nebolo treba :D)...sú hry pri ktorých si povieš meh po 10 minútach a sú hry kde to zistíš až po tejto dobe. Predsalen je to istý marketing Steamu takže nieje zámerom na ňom prerábať...

EDIT: pre mňa sem patrí svojím spôsobom aj Diablo III - dodnes nieje riadne PVP, Naťahovačky s auction house, atď
Naposledy upravil/-a Erazer v St 31. Aug, 2016, 21:43, upravené celkom 1 krát.
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: No Man’s Sky - hra nesplnených sľubov?

Príspevok od používateľa mino_85 »

Nj, nie na každú hru stačia 2 hoďky, ale je to praktická vec určite, takto som im zrovna včera vrátil F1 2016.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
ANONYM_a7

Re: No Man’s Sky - hra nesplnených sľubov?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

stiv ano je to propagacia clanku, tych 10 preklikov mi na webke urcite bude zhadzovat server, nabuduce postnem radšej čo IGN? Alebo iné obrovské médium? ÁNo dal som sem linku zo svojho webu, vadí ti to? reportni príspevok a chlapci z hora mi možno za to vypindajú a zakážu to. Komu to pomôže? pc.sk portál nerobí recky na hry a tak som založil hráča pretože na to treba X aktívne fungujúcich ľudi. A áno, občas sem od nás niečo postnem. Fakt si myslíš že je moje médium závislé od takejto formy propagácie? Skôr som to bral ako spestrenie obsahu fóra. Samozrejme že ma teší každý jeden fanúšik ale žeby som sa pchal na každé fórum s každým článkom to snáď nie ..

k veci:

Mna osobne strasne zaujima ako sa k tomu postavi msft a ci stále bude chcieť tento titul aj na Xbox ONE..
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: No Man’s Sky - hra nesplnených sľubov?

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Erazer napísal:Nj ale len do dvoch hodín gameplayu pokiaľ viem. Za 2 hodiny hrania ti imo NMS pripadá ešte stále super na to aby si to refundol (mne teda tak určite pripadal keď som pozeral streamy...ešteže môj ntb to ani nerozchodí takže refund nebolo treba :D)...sú hry pri ktorých si povieš meh po 10 minútach a sú hry kde to zistíš až po tejto dobe. Predsalen je to istý marketing Steamu takže nieje zámerom na ňom prerábať...

EDIT: pre mňa sem patrí svojím spôsobom aj Diablo III - dodnes nieje riadne PVP, Naťahovačky s auction house, atď
Mozno sa myslim, ale zda sa mi, ze som niekde cital, ze pri tejto hre ten Refund window posunuly z dvoch hodin na dlhsie.

EDIT: http://www.geek.com/games/steam-is-issu ... s-1668389/
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 434
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: No Man’s Sky - hra nesplnených sľubov?

Príspevok od používateľa amplifier »

Čo ja Vám viem, mne je celkovo nagrcanie z tychto vsetkych early accesov platenych, a season passov, a hlavne zabugovanych hier pri vydani a naslednych tahani jednotiek az desiatok GB na patchoch aby sa to vobec dalo spustit... Totalne ma to serie, kde je ten cas demoverzii zadarmo. Ja neviem teda podla mna ten kto zaplati za hru niekedy az 50-60 euro ma tu hru zapnut a hrat.. A nie somariny okolo riesit. Ja som skusal star citizen nejaky mesaic ked to bolo zadaca na isty cas, Stiahol som to, pustil som to, padlo mi to asi 6 krat a to bol pre mna koniec tej hry. Niekedy mali hry naozajstny content a mohli si dovolit mat aj demo a ludia si to aj tak stale potom kupili. Dnes keby mala kazda hra demo tak sa nic nepreda.
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5789
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: No Man’s Sky - hra nesplnených sľubov?

Príspevok od používateľa wingo »

Ja som prestal fnukat a ako hrac sa prisposobil novemu trendu - nekupujem novinky, pekne pockam kym hype opadne, patche opravia chyby, cena klesne a vsetky dlc zahrnu do jedneho balika aj s hrou v goty edicii. Ako bonus nepotrebujem sucasny highend aby som to rozbehal v peknej grafike a vysokych fps lebo doba pokrocila a staci mi uz na to sucasny mainstream :-)

Este zvyknem obcas kupit kickstarter/early access zaujimavej hry z nezavislej produkcie ak je za vyhodnu cenu.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB

Návrat na "Hry a problémy s nimi"