Bezdrôtové špunty

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1256
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Bezdrôtové špunty

Príspevok od používateľa geroswen »

Zdravim,

uvazujem nad kupou bezdrotovych spuntov.

Vyuzitie: bike, beh, cestovanie

Povodne som zvazoval Jaybird X2 ale odradila ma cena v EU v porovnani s US: http://sluchadla.heureka.sk/jaybird-x2/

Na alze som narazil na zaujimavu novinku Samsung Gear IconX. Keby bolo vsetko 100% funkcne, tak je to pre mna uplny killer produkt. Trochu sa obavam toho merania rychlosti a vzdialenosti len na zaklade dat z akcelerometra a taktiez kvality zvuku. Vie to fungovat ako standalone sport tracker, cize by som mohol chodit behat bez mobilu. Na biku by som ku tomu prijal este merac kadencie.

https://www.alza.sk/samsung-gear-iconx- ... =2#recenze

Predpokladam, ze ich zatial nikto netestoval, tak sa aspon spytam na vase nazory alebo alternativne produkty. :music:
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4780
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Bezdrôtové špunty

Príspevok od používateľa hulo92 »

to ty staci vydrz 65 minut? :D to mas kratke behy alebo bicyklovanie :D
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1256
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Bezdrôtové špunty

Príspevok od používateľa geroswen »

No popravde povedane na behy mi staci aj 65 minut ale ked ides z built-in storage, tak by to malo byt 3-4 hodiny + sa vraj vedia rychlo nabijat z krabicky ale neviem co znamena "rychlo", kedze som nenasiel ziadnu slusnu recenziu :-)
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4780
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Bezdrôtové špunty

Príspevok od používateľa hulo92 »

ja ty neviem, mna by odradili uz len tie recenzie na alze :D je to novinka, na jednom webe som este len videl ze este len testuju len si uz nevzpominam kde to uz bolo
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Bezdrôtové špunty

Príspevok od používateľa Dunar »

Je to taky zaujimavy gadget tak na chvilkove pobavenie. Ako seriozne sluchadla sa to brat neda. Mizerny zvuk (este som nepocul dobre hrajuce bezdrotove spunty), mizerna vydrz a ta konstrukcia je dokonala na to aby si to sluchadlo (alebo aj oboje) velmi rychlo stratil.

Kup si nejake klasicke, kablove, sportove spunty a to budu dobre investovane peniaze.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4577
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Bezdrôtové špunty

Príspevok od používateľa killswitch »

mam znameho, co si nevie vynachvalit http://www.bragi.com/

chodi s tym behat, plavat, pouziva to aj v praci, kedze to ma nejaky transparent uciaci sa mod :) lacne to ale nie je..
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1256
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Bezdrôtové špunty

Príspevok od používateľa geroswen »

Na tie Bragi som tiez pozeral. Porovnavali ich s IconX a vysledok bol taky, ze sa Bragi oplati kupit pred uvedenim IconX na trh alebo ku Apple produktom. V recenzii na Bragi pisali, ze mali problem s konektivitou a pri ovladani gestami so spotenymi rukami. Su cca o 100eur drahsie ako IconX. Kupu planujem cca za 2-3 tyzdne. Snad bude dovtedy vonku nejaka slusna recenzia. Zrejme ich budem brat z Alzy, tak ich pri najhorsom vratim :-)

Co sa tyka kvality zvuku, tak neocakavam zazraky ale ak to bude prehravat len stredy ako pecky ku S7, tak sa s nimi rychlo rozlucim :-)
Both headphones provide relatively high-quality audio, considering the slew of other features and the price point. The Dash, especially, deliver solid fidelity with dual armature drivers.
Nepatrim medzi ludi, ktori vsetko stracaju, cize sa straty nebojim... bud ich budem mat v usiach alebo v nabijacej krabicke. Kablove sluchadla nechcem, pretoze by som si musel so sebou na behanie nosit mobil a na biku mi tiez kabel iba zavadzia. Navyse sa mi paci meranie tepu s priebeznym informovanim. Urcite je to lepsie ako hrudny pas alebo hodinky ;)
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4780
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Bezdrôtové špunty

Príspevok od používateľa hulo92 »

skoda ale jednej veci. kto nechce tie trackingove hovadiny ktore budu aj tak nepresne ze sa nedaju vypnut a zeby to predlzilo zivotnost baterie. .. sluchadla me totizto tiez zaujali. na tracking mam hodinky s hrudnym pasom ktory je najpresnejsi zo vsetkych tych zariadeni.
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1256
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Bezdrôtové špunty

Príspevok od používateľa geroswen »

O prenost HR sa nebojim. Hrudny je pas stale najpresnejsi ale na odchylke 1-2 BPM mi nezalezi. Hrudny pas som na sebe nikdy nemal ale predpokladam, ze to nie je velmi pohodlne :-)

Neviem, ci sa daju nejake feature vypnut ale myslim, ze tie mikroampere, ktore si taha akcelerometer by na zivotnosti baterky aj tak nic nezmenili. Ak by islo len cisto o hudbu, tak by som urcite zobral nieco overene aj keby to malo mat sluchadla navzajom prepojene kablom.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4780
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Bezdrôtové špunty

Príspevok od používateľa hulo92 »

hrudny pas nie je vobec nepohodlny, vcera som ho zrovna mal na stvorhodinovej jazde na biku :) prave preto ze si ho este nemal :p
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11482
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Bezdrôtové špunty

Príspevok od používateľa Andre »

velke bezdrotove problem kupit nie je, napr ATH-SR5BT, ale stuple fakt netusim

brat ma powerbeats2
konstrukcne mu vyhovuju
zvuk:
bezne na stuploch pouzivam velkost nastavcov 2/4, cize stredne mensie
dvojzavojove male - nepouzitelne - vela vysok
male - maju uz lepsi zvuk, stale netesnia, zvuk je ale plny, basov akurat
stredne - ciastocne tesnia, na sport asi naj, basy by som trochu ubral o 3dB aspon
velke - tesnia, basy by trebalo hodne ubrat, a neviem ci na sport uplne tesniace budu dobre
vysky nad 7k treba ubrat vzdy, nad sykavkami, tymi netrpia
inak kvalita zvuku je velmi slusna, na urovni stuplov za 80e
mne na win phone v nastaveni nejde nastavit eq ked ich mam pripojene, takze by som musel riesit eq asi v prehravaci

// tak som skusil eq na iphone s tymi strednymi ciastocne tesniacimi nadstavcami
Obrázok

pre porovnanie solo2 potrebuju ubrat len na basoch, aj to o polovicu menej

cele skusanie prebehlo rychlo, takze ma neberte doslova :D
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Bezdrôtové špunty

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Akože tie Bragi vodotesné do 1 m? To je pokus o vtip? :D Ale tie veci čo to dokáže vyzerajú veľmi sľubne, len aby to nedopadlo ako s meraním HR na smartwatch (aj keď to by nemalo).
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4780
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Bezdrôtové špunty

Príspevok od používateľa hulo92 »

Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1256
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Bezdrôtové špunty

Príspevok od používateľa geroswen »

Vyzera to tak, ze ako sport tracker je to dost bieda. Od merania rychlosti a vzdialenosti pomocou akcelerometra som si vela nesluboval (len som tajne dufal v nejaky technologicky prevrat). Veril som vsak, ze meranie tepu bude aspon na urovni niektorych hodiniek... zrejme ich aj tak zoberiem na skusku a ked to bude ozaj take slabe ako pisu, tak ich vratim.

Aktualne mam na behanie iba sluchadla, co som dostal k SGS7, ktorym staci trochu potu a hned si zacnu same stelovat hlasitost :D
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4780
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Bezdrôtové špunty

Príspevok od používateľa hulo92 »

no potom hod nejaky feedback, som zvedavy :)

Návrat na "Nákupná poradňa"