Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

nasiel som, ze v usa funguje "Ignition interlock", dava sa to do auta po tom ako chytia niekoho opiteho za volantom. sup sup napiste svojim poslancom nech to zavedu. zivot tej dievciny by to asi nezachranilo, kedze tipujem, ze vodicka pezotu este nebola prichytena
hellangel: predlzis narazove zony, ktore sa deformuju a tym spomalia auto a znizia pretazenie sice v malej miere, ale aj to nieco spravi. bohuzial toto sa neda spravit v aute so spalovacim motorom. hint hint elektromobil, tesla, drahe auto, atd
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> ale bezpecne auto mas, kup si karu za 100t a mas bezpecnost na inej urovni, ako to chuda v citroene. ale 90% ludi
>> si to monstrum za 100t nekupi, lebo na to nema.

presne tak a bohuzial. Keby sme vsetci mali na 100k kary, tak by boli nejake za 300k ktore by sme chceli atd atd. [akoze aj su, to je jedno].




>> ale to uz bude zase debata o tom, ze take drahe auta si slusne pracujuci ludia predsa nedokazu kupit.

nemozu. Preto sa 20rocna cica vozila na citroene berlingo ci co to bolo.




>> fakt som zvedavy, ze ako to spravit, fuknut nie, dat tam nejaky matematicky priklad inac auto nenastartuje?

takto to nepojde, ja derivujem a kosinusujem z hlavy, ale suseda Mara nevie zratat dvesto a tristo. Matematika ani ina vedna disciplina v ziadnom pripade nie je a nemoze byt indikator ozratosti.





>> bezpecne auto nie, lebo to diskriminuje pospolity lud

toto som nikde nepovedal. Bezpecne auta musia byt, bezpecnost sa statisticky v priebehu casu zlepsuje a to nech nikto ani chvilu nezavaha - pozrime si crashtesty spred 15 rokov, spred 10 rokov a dnes... ale bohuzial bezpecnost auta nemoze vyriesit tvoju buracku v 139km/h s nepriatelom v protismere co valil 127. TO SA PROSTE FYZIKALNE VYRIESIT NEDA, kvantum energie ktore musia tie auta A TVOJE TELO absorbovat na pol metri zastavenia je jednoducho nezlucitelne so zivotom. Jedina mozna cesta je zabranit havariam, zabranit ludom cikcakovat po ceste s alkoholom = vieme ze automobilky dokazu oyebavat na emisiach a kvantach inych veci, takze by ukrutne jednoducho DOKAZALI ZISTIT ZE JAZDNY STYL KTORY SME HENTAM VIDELI NA VIDEU SA V ZIADNOM PRIPADE NEZLUCUJE S NORMALNOU PREVADZKOU.

Skombinovat to s nejakym alkoholtesterom - ten vodic dofrasa musi dychcat celu cestu, nejde o to ze pred startom fuknes do trubicky, to je blbost (bude za teba fukat krcmar)... proste z toho dychu, z reakcii toho sofera sa da na 99.9% vypozorovat ci je nadrbany alebo nie a prijat adekvatne opatrenie. Zabranit jazde. Nehovor ze nie !!!




>> bezpecne auto riesi aj pripad ked ta zostreli neopity clovek, ale to len tak mimochodom

ano, spravne. To je velmi krasny doplnok. Ozraty je najnebezpecnejsi, inteligentne auta zabrania/ochrania/zachrania aj prilis rychlych (a zase sme pri tom ze je uplne v pohode palit S8+ 249km/h tam kde je na okreske 90 pretoze "ja som majster sportu" a su ich plne cintoriny aj s ich nevinnymi obetami - nikde som nepovedal ze jazdim podla predpisu a nikdy nikde rychlost neprekrocim), infarktovych (poznam osobne dvoch ludi ktori dostali infarkt za volantom, bohuzial obidvaja sa lahko vyburali - mozno aj preto ze nesli 139 na 50ke - a obidvaja prezili, jeden z nich je moj krsny), prilis blbych (najazd do zakruty zvladnem 160, ved to neni problem, ze v ten neprehladnej zakrute stoji pokazeny tmavy Seat bez svetiel, aj take video sme tu mali, samozrejme vediet nemozem ale na zaklade GPS info a varovani od okoloiducich aut MOJE AUTO BUDE VEDIET ze je tam prekazka) a podobne.

Bezpecne auto jednoznacne je o stovke veci, nielen o alkohole. Ale ruku na srdcce, ten alkohol je prieser jaksvina.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

mp3turbo napísal:>> , prilis blbych (najazd do zakruty zvladnem 160, ved to neni problem, ze v ten neprehladnej zakrute stoji pokazeny tmavy Seat bez svetiel, aj take video sme tu mali, samozrejme vediet nemozem ale na zaklade GPS info a varovani od okoloiducich aut MOJE AUTO BUDE VEDIET ze je tam prekazka) a podobne.
dobre ze vravis.. ja debil som vtedy dodrziaval povolenu rychlost.. keby som siel len 110 ako sa bezne da, tak to neubrzdim ani s BAS, ABS a podobnymi cipovinami..
A druha vec, kt. si dobre trafil.. na to, ze sli oproti auta, ani mi neblikli, ze je v zakrute prekazka, aj ked na druhej strane ma to aspon nerozptylilo :)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7267
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

"110 ako sa bezne da" dobra poznamka. Bola noc, zakruta. AKoze to zakon vravi? Ze mozeme ist takou rychlostou, aby sme vedeli zastavit na vzdialenost na ktoru dovidime. Ked si to rubem rovnou cestou medzi dedinami 150, predomnou ani za mnou nikto, jasny slnecny den, pole vykosene ze tam viem poratat zajacov ... hmm? Ale ist 90 v noci do zakruty, ktora je neosvetlena je zrazu v poriadku, lebo som neporusil ziadny explicitny zakaz, ktory tu tak vsetci vyzdvihuju.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

btw, k tej rychlosti.. zenska v trebisove sla 130... na useku, kde je 90..

takze aki opovrhovaci rychlosti?? preto zabila tu v protiiducom, lebo keby sla 60 sa to nestane...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nepovedal som ze keby isla pomalsie, ani nasledky nemuseli byt az take tragicke ? Na tom sa predsa neda nic zmenit, tak to je !!


Lacika, no vidis aky si ty blbec. Keby si isiel zdravym stylom S8+ teda aspon tych 160 ved to nic neni "pretoze ja som najlepsi pilot na svete a mam najfasa OOOOkrúžky na svete a prilahlej galaxii", mohol si ich polahky preskocit cez prilahky jarok.

Si neschopak a pomala zasrata uradnicka korytnacka. A vobec nam nehovor, ze si rad ze si sa so zenou a rocnym dietatom na palube nevybural alebo nezazil aspon trosku viac vzrusenia a'la vyjazd hasicov [na vystrihavanie karoserie], zachraniek aspon z dvoch prilahlych okresov a pohrebnej sluzby.

Mas nudny zivot, rob s tym nieco.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7267
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

felipe25 napísal:takze aki opovrhovaci rychlosti?? preto zabila tu v protiiducom, lebo keby sla 60 sa to nestane...
a co opovrhovaci potratov? keby sa nenarodila, tak ju vobec nemusela zabit ... v tomto pripade to tazko mozes zvalit na rychlost, ked lietala zo strany na stranu po tej ceste ako sarkan a bolo jej srdecne jedno, ci ide 60 alebo 320. Ze isla 130 je uz taky "maly" bonus. Zabit sa da celnou zrazkou aj ked idu obaja 50, akurat ta sanca je v tomto pripade mensia. Idealne je nezrazit sa vobec.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

rychlost porusila, lebo bola opita, nie koli tomu ze mala 400 koni na kapote a v predu znak BMW, mercedes, audi. Takze to nieje o znacke, ale o cloveku.

predbiehat do vrchu? co je na tom? ak je dobra viditelnost, nieje zakaz predbiehania, mam dostatocne silne auto aby som to auto predbehol, tak preco nie. Je mi jasne ze na TSI motore je to motoristicky zazitok zrejme niekoho predbehnut kopceka, ale v skutocnosti sa nejedna o nic zazracne.

ak bezpecnost. na tejto havarii je vidiet aky pokrok nastal v tehnologii. 2 vozy rovnakej kategorie, dokonca aj vahovej, aj cenovej vo svojej dobre. Nebol to ziadny stret velikana vs male prtave auticko. Pre jedneho havaria dopadla fatalne, druhy vyzsiel so zraneniami, ale bez ohrozenia zivota.

Za tuto havariu nemoze rychlost, ale to ze bola ozrata.To ze isla rychlo, co si zrejme ani neuvedomovala, zapricinilo tragicke nasledky. Na druhej strane, mozno keby ju trafila v 90tke, tak baba v citroene zomiera pol hodinu zakliesnena v auto v bolestiach.
Alkohol za volantom riesit treba. Keby boli castejsie hliadky tam kde ich realne treba, mozno statistika priestupkov sa rychlo zmeni

prikazana rychlost, respektive maximalne povolena je len cislo. Zakaladny parameter je sofer a jeho ususok, ako na to moze moc dupnut. lebo cesta nie je len rovinka, je rozdiel 130 na rovnom useku a je rozdiel vbehnut 130 v zakrute. Vzdy to bude o sudruhovi za volantom. Je to ako so zbranou, samotna zbran nezabija, to ju musi niekto najprv nabit, odistit, natiahnut, namierit a vystrelit.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

skor je to o tom, kto sa smeje naposledy..
snake zakontroval, kde su opovrhovaci, lebo predpokladal asi, ze sla 80.... lenze ona nesla 80, ale ovela viac, a teda, opovrhovaci rychlosti su tu "namieste", kedze tu nehodu sposobila rychlost v kombinacii s chlastom..

takze asi tak. dalsia nehoda pod ktoru sa podpisala aj speed.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6700
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Broslowski napísal:https://dennikn.sk/474387/takto-soferuj ... enu-video/

dva a pol promile zevraj. Akoze nemam slov

A prosím pekne: K tragickej dopravnej nehode došlo v nedeľu okolo 14.30 h na ceste medzi obcami Vojčice a Horovce. Vodičku z Trebišova po vykonaní procesných úkonov pravdepodobne obvinia z prečinu usmrtenia, za ktorý hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

4 -10? do pi-e 4 A 10? DOZIVOTIE :E :furious:

mama byva asi 1km odtial. nic sme nepoculi, ale je to blizko indianom. moze byt rada soferka ze indiana nesundala bo by visela na vidlach. toto ciganom berem, zrazis mi dieta, ides za nim :-(
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

neviem ci to tu bolo alebo nie

2.5 promile
http://hnonline.sk/slovensko/671491-vid ... e-alkoholu
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

felipe25 napísal:skor je to o tom, kto sa smeje naposledy..
snake zakontroval, kde su opovrhovaci, lebo predpokladal asi, ze sla 80.... lenze ona nesla 80, ale ovela viac, a teda, opovrhovaci rychlosti su tu "namieste", kedze tu nehodu sposobila rychlost v kombinacii s chlastom..

takze asi tak. dalsia nehoda pod ktoru sa podpisala aj speed.
pod nehodu sa nepodpisala rychlost, ale promile. Aj keby sa 30, tak zrazke s nou by sa nedalo vyhnut. Ked ti niekto vleti priamo na cumak tak cav parky. Ine je, ze keby sla 30, tak sa nebavime zrejme o tragickej nehodne, ale len o nehode, bez vacsieho zranienia.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7267
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

hawkeye napísal:neviem ci to tu bolo alebo nie

2.5 promile
http://hnonline.sk/slovensko/671491-vid ... e-alkoholu
ty si teraz vyliezol z jaskyne, co? :rofl: pozri si tak poslednych 5 stran, mas co dohanat
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

urcite sa mi chce preliezat klasicke zvasty o rychlosti, bezpecnosti a pod...nieco co sme tu mali asi tak 108x :)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Broslowski napísal:
beardie napísal:
Broslowski napísal:koncept - fukni inak nenastartujem mal byť už dávno.
uz len kvoli krajnej nudzi je to blbost
Preco? Button krajna nudza hned informuje policiu o tvojom cine a lokalite a vysle k tebe hliadku, nasledne sa nastartuje auto a ides = solved
...
??? To je nejake scifi, na Slovensku kde nic nefunguje by si chcel taketo riesenie? To by museli prijat dalsich policajnych uradnikov a pomahacov, vytunelovat zopar miliard na softverove riesenie, ... . Navyse sa vsetci zamyslate len nad jednym problemom, ze som pil a potrebujem niekam ist (nemocnica, ...). Ale co pripady ked zlyha to zariadenie, alebo chybne namera udaje (co by pri niektorych automobilkach bola celkom vysoka pravdepodobnost)? A keby ma kvoli tomu mali este otravovat chlpaty asi by som nebol dvakrat nadseny.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"