Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Heatman »

hawkeye napísal:ma niekto skusenosti s Hankook pneu?

Rozhodujem sa medzi: Hankook Ventus Prime3 K125 alebo Vredestein Sportrac 5
Hankook dopadol v testoch hoooodne dobre ale v zivote som ich nemal
Ja mam Hankook k117 ventus s1 evo 2.
Mam ich teraz tretiu sezonu a najeko zacali hucat a neviem presne identifikovat ci su to naozaj pneumatiky alebo loziska, tie boli menene zhruba 60 000 Km dozadu, takze sa mi to velmi nechce verit zeby uz boli opotrebovane a hlavne ked ide o znacku FAG a pri zimnych pneu som ziadny hluk nepostrehol.
Pneumatiky boli 3 krat prezuvane na rozne rafiky, po sezone som ich stale umyl a uskladnil.
Je mozne ze im to prezuvanie uskodilo a kord sa nejak zdeformoval popripade mozno aj stvrdli kedze pred uskladnenim ich nicim neimpregnujem

Inak som s nimi spokojny, drzia dobre za sucha aj mokra, opotrebenie je akceptabilne a vyzera ze vydrzia este nasledujucu sezonu.
Takze vydrz by bola 3,5 - 4 sezony pri rocnom najazde auta 20 000 Km pri dialnicnych rychlostiach v Nemecku 150 - 210 Km/h.
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD: Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4575
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa killswitch »

caute,
zacali mi vrzgat stierace. mate niekto skusenost s vymenou samotnej gumicky? oplati sa to?
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

neoplati, zbytocna robota stym, este znicis gumicku pocas nahadzovania a bude to aj tak vrzgat, a usetris, solidnych 5e
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa _Mato_ »

When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

hawkeye napísal:ma niekto skusenosti s Hankook pneu?

Rozhodujem sa medzi: Hankook Ventus Prime3 K125 alebo Vredestein Sportrac 5
Hankook dopadol v testoch hoooodne dobre ale v zivote som ich nemal
Mal som hankooky volakedy na oktavke (boli tam ked som ju kupil) ale isli prec po par jemnych posuchnutiach v zakrutach aj ked dezen mal viac ako pol centimetra. V pneuservise na mna kukali z vypulenymi ocami ze preco menim este dobre gumy. Nedrzali poriadne na ceste. Vtedy som bol este mlady tak som mal dost tazku nohu na plyne aj do zakrut takze na normalnu jazdu mozu byt v pohode. Kazdopadne ked su nove su take ako aj ostatne ale pri starsich dost stracaju na vlastnostiach. Konkretne tento model od nich nepoznam ale osobne ich uz na auto nedam. Je to vsak len cisto subjektivne takze to nemusis brat v uvahu.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11479
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

ehm, co clovek nenajde na nete :D (sry ak by som sa nemal smiat)
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

So znalosťou angličtiny som napriek tomu čo som videl zmätený...
Ten človek vlastnil driving license? Ako to?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Po troch dňoch s S8+

: 800km za mnou : 280€ pretankovanych : budim pozornost v dynamic mode :D

cca za 2 hodky smer Banska Bystrica ;)





.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

AVG. 93€ denne? Tož to majú moji rodičia na Fiat Idea 1.3MJT tak na 5 a pol mesiaca. :D
Takéto číslo musí ale poriadne zruinovať rozpočet, nie?
Krátkodobo sa to dá, ale písal si že ju budeš mať dva týždne.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Takéto číslo musí ale poriadne zruinovať rozpočet, nie?

musis si uvedomit ze clovek ktory kupuje S8 nema az taky problem zaplatit palivo. Zaujimaju ho ine veci nez kolko stoji nafta.



280e na 800km ak som pochopil spravne mame spotrebu atakujucu 30 litrov na 100km, cize tam si uz aj KOPEC srandy uzijes.
280eur deleno circa 1.2 euro za liter benzinu = 233 litrov deleno 8 = 29,17 litra na 100km.

A ked to zoberes tak ako to je v tomto pripade, teda ze Snake nemusel to auto kupit, zaplatit, servisovat, pneumatikovat, stratit na hodnote 90.000 eur za styri roky atd, ale sa proste ide len poriadne povozit na cudzom majetku, tak za tu srandu a zazitok tych 300 eur absolutne stoji specialne Audi loverovi co Snake zjavne je. A este ma aj happening s podobne infikovanymi sudruhmi - ved to je parada !

Na tom predsa nic nie je zle. Ja sa takisto hocikedy pojdem povozit za 300eur na akomkolvek 8+valci ktory budem musiet len tankovat.

PS: a este je mozne ze palivo plati firma a nie Snake z vlastneho. Tam uz je to uplna vyhra co :)
PS2: ak som cital ten announcement na soferov pozorne, za dva tyzdne producirovania dostane zaplatenych 300eur. Ako plat je to malo, ale hovorim za tu srandu zit so stajnou teda znackou ktoru mam rad... ciboha ja by som isiel zadarmo !
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

volakto tu minule pisal, ze mal lepsie skusenosti s Textar ako ATE ? Naslo sa viac viacero ? Najlepsie textart kotuce a dosky ?


resp. kolko je limit na vymenu kotucov, 3mm nie ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Nebude hrubka kotuca rozdielna medzi roznymi autami? Predsalen je rozdiel ubrzdit auto, co ma lahko cez tonu alebo SUV ktore ma raz tolko.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

greenway pojde rychlo doprec ked sa toho ujme napr. stat
Za kolik dobíjet?
Jen za 150 Kč měsíčně (bez DPH) můžete bez omezení dobíjet na všech dobíjecích stanicích ČEZ.
http://www.elektromobilita.cz/cs/dobije ... stach.html
turbo kde je problem so spotrebou? ak ratas 200wh/km so 70kwh bateriou tak ti vypluje 350km dojazd co je o 34 menej ako americky vypocet pre toto cislo. na eu stranke maju z nejakeho dovodu 470km
na stranke kalkulacka povie tiez tych okolo 360-370
ciiii ako
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to co si napisal je dojazd a nie spotreba.

Cirkus so spotrebou som myslel tak, ze tu sme sa bili do prs ze Tesla jede za 180Wh/km, no ako vidno tak nejede bohuzial len za tolko ale aj za podstatne viac : 240 je podla mojej kalkulacky o tretinu viac ako 180, cize namiesto 400km najazdis len okolo 300 a to je teda kuwa rozdiel. Niezeby som to auto mal takze mi zilu netrha, ja len mam rad presne veci a vyjadrenia pretoze na tom zalezi.

Na obrazku kde svietilo poslednych skoro 1.700km - boli tam dve merania, obidve cez 800km - bola pre obidva tieto useky udavana spotreba okolo 240Wh/km, cize 24kWh/100km (240 x 100 = 24000Wh na 100km, cize 24kWh na 100km). Pri baterii 85kWh v absolutne fenomenalnej kondicii to mame 85/24 = 354km dojazd. Tym, ze tieto cisla dosiahol "Bjorn Tesla" ako chlapika prezyvaju, navyse v krajine v ktorej ich dosiahol a s prislusnou mentalitou, dovolim si tvrdit ze nesiel 150km/h ani jedinykrat. Takisto som si dovolil vyjadrit presvedcenie hraniciace s istotou ze celych tych 1700km nesiel len hore kopcom atd. cize nemal len zjavne nevyhodne jazdne podmienky.

mimochodom, ten blazon na Tesle najazdil 230.000 km za 2.5 roka, pravdepodobne drzi svetovy rekord. [nechce sa mi hladat vacsieho blazna]. Takze urcite vie co to znamena "jazdit Teslu" a nie je ziadny pripeceny zbohatlik-blbecek co by konkretne tento voz nepoznal. Inak kvantum jeho videi som si pozrel aj ked su vyslovene nudne - proste len tak zo zaujmu o technologiu som ich pocuval na pozadi. A potom som si napriklad porovnal jeho utrpnu cestu zvrchu Norska dole do Osla so situaciou teraz kedy je po tej istej ceste asi sedem SuperČárdžerov, kde by usetril kvanta casu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Papek napísal:Nebude hrubka kotuca rozdielna medzi roznymi autami? Predsalen je rozdiel ubrzdit auto, co ma lahko cez tonu alebo SUV ktore ma raz tolko.

myslel som pri 25mm hrubke kotuca, teda na 22mm by sa uz malo menit, ci to este nieco podrzi ? :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"