4K (40"+) monitory všeobecne

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Ivko »

Ja som tiež kedysi uvažoval nad 2ks LCD a ked som to real vyskúšal tak mi to prišlo ako nepohodlné. Na niečo sa viac LCD hodí, ale pre bežného človeka je asi lepšie mať jeden velký.
Pred pár rokmi som si kúpil 24" a po týždni mi to prišlo úplne normálne, ba som lutoval že som nekúpil 27". A vtedy som ju nekúpil preto lebo sa mi zdalo vela priplácať 300€.
Dnes by som pod 27" nešiel ani omylom. Jediný problém je že nemám kartu (Quadro 4000) ktorá by podporovala potrebné rozlíšenie, čo dnes síce rieši bežná karta za 100-150€, akurát nie s 30-bit farebnou hlbkou, čo je jedna z podmienok
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3983
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Dunar »

mp3turbo napísal:
napisem si, diky.
LCD je najhorsia zobrazovacia technologia. To je proste objektivny fakt aj ked sa na hlavu postavis aj spolu s chlapcami s Red kamerami. Cez to vlak nejde. Ze to na konkretne ukony niekomu staci, resp. tie neduhy nevnima, je vec druha. Pisal som predsa, ze nenarocnemu to staci. No neznamena to ze to tam nie je. A nevyriesis to ani sebelepsie kvalitnym zdrojom.

Farebne prechody, zlievanie farieb, vykreslovanie hran, nerovnomernost podsvietenia, mizerne zobrazenie pohybu, PMW, cierna atd. to su proste veci ktore neskryjes a neokecas. To su vlastnosti technologie. Mas na nete milion recenzii monitorov aj TV. Tak citaj, lebo ironickymi poznamkami to nijako nezmenis.
A o to viac to vynikne cim vacsiu uhlopriecku mas.
Ivko napísal:akurát nie s 30-bit farebnou hlbkou, čo je jedna z podmienok
Aky monitor ti to zobrazi?
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7741
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa LordKJ »

a co je potom dobra zobrazovacia technologia podla teba? Oled?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> LCD je najhorsia zobrazovacia technologia. To je proste objektivny fakt aj ked sa na hlavu postavis

sice s tebou absolutne suhlasim - ako zaryty majitel plaziem - avsak plazmu uz v rozmere 75" a viac nekupim ze nie ? Alebo plazmu v rozliseni UHD... neda sa vsak popriet ze by neexistovali mnohe LCD/OLED/XYZ modely ktore naozaj maju kvality kde uz proste nemusis riesit ci volnym okom vidis alebo nevidis to alebo ono.

Takisto mozme plakat ze nemame vsade 12bit natural a vidis, ani z toho sme sa neposrkakali. Bohuzial taky svet zijeme.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Leon »

Obrázok

čiže taký mesiac a je tu :)
.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3983
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Dunar »

mp3turbo napísal: sice s tebou absolutne suhlasim - ako zaryty majitel plaziem - avsak plazmu uz v rozmere 75" a viac nekupim ze nie ? Alebo plazmu v rozliseni UHD... neda sa vsak popriet ze by neexistovali mnohe LCD/OLED/XYZ modely ktore naozaj maju kvality kde uz proste nemusis riesit ci volnym okom vidis alebo nevidis to alebo ono.
Volnym okom musis riesit vzdy. U LCD podsvietenie (ano mozes narazit na dobry kus), ciernu (ani u najdrahsich modelov nie je lepsia ako u lacnych) lebo TV s vymakanym local dimmingom zazdili. Aj ked svita na lepsie casi s prichodom Ultra UHD specifikacie. A u LCD aj OLED musis riesit mizerne zobrazenie pohybu. A u 50 herzovych 4k modelov o to viac. Technologia a oko nepustia. To nie je nieco co by sa dalo prehliadnut.
Používateľov profilový obrázok
Purejoke
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: Po 30. Sep, 2013, 11:22
Bydlisko: Bratislava

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Purejoke »

Doteraz sa mi darilo odolávať 4k ošiaľu ale toto ma celkom zaujalo http://www.overclock3d.net/news/gpu_dis ... _monitor/1.
Keby nahodili rozumnú cenu(čo asi nie) dali by sa zniesť aj problémy spojené s monitorom od dellu teda nejaký ten stuck pixel a backlight bleed.
CPU: i7-9700k MB: GIGABYTE AORUS Z390 PRO GPU: Gainward GeForce® GTX 1080 Ti Phoenix RAM: G.SKILL Aegis 16GB KIT DDR4 3000MHz PSU: Corsair RM650W SSD: Samsung 980 1TB Case: NZXT H700 Monitor: Dell AW2721D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa quicky »

tak vezmi toto :

https://www.alza.sk/43-philips-bdm4350u ... 8.htm#foto

a nemusis sa spoliehat na dell :)
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Leon »

To už tu bude skôr ten Philips.
edit : quicky ma predbehol :)

... inak smiešne jak tam na tom twitter obrázku celkom dole, (keď už sa bavíme o 4k) je to zapojené cez noťas s 1366x768 :laugh:
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa quicky »

akoze premyslam nad tym velmi, ale ked pozeram na moju 28micku a predstavim si na stole este uhlopriecku plus 15 palcov/37.5cm, tak to je taka plocha ,ze po tom bludim ocami a krutim hlavou jak na prveho maja :D - v podstate telku na stole mi netreba, na filmy mam projektor, cize viac na hranie ked uz resp na nejake wordovanie/net vedla seba stacii aj ta 34/35 wide

skorej sa mi pozdavaju wide curved 34/35, len akurat teda musim pockat kym klesnu na takych 500-550e bez dph-kvalitnejsie kusky (viac som neni za monitor ochotny dat)
ten philips za tych 550bez dph (co mam cca ja) je podla mna velice "zaujimava" kupa-ale to asi clovek musi konkretne vediet na to take hebedo vyuzije :D
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Chris »

Alebo si vyskladaj ako ja :D

https://www.dropbox.com/s/oos76qqn3ml6j ... 0.png?dl=0


Ale nie, ak by sa niekto potreboval zbavit DPH a mohol mi kupit 4k TV bez DPH, tak idem do toho na doma :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa quicky »

haha to je divoky konfig :D mam sice rad divoke riesenia ale toto je moc ,myslim,ze suvisla velka plocha ma svoje opodstatnenie prave asi u teba :D

pri tych multimediach rozumej hry/ nejaky film,ze asi 40palc 4K tv uplne zbytocne mega velka (hlavne si myslim,ze ta vyyyska je problem), keby je 40 wide a poriadneee curved tak to si myslim,ze by bolo mega!
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Chris »

to je na pracu, na multimedia by som urcite bral suvislu 4k 40" TV, ale to mi musi niekto bez DPH zobrat :hysterical:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Leon »

Dell uviedol alternatívu k philipsu

... ale akože http://www.cnews.cz/dell-uvadi-4k-monit ... i-ctyr-lcd

... jediný rozdiel, že displej je antireflexný a spotreba o 20W viac ... cena 1350 dolárov... LOL
.
Používateľov profilový obrázok
Purejoke
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: Po 30. Sep, 2013, 11:22
Bydlisko: Bratislava

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Purejoke »

Leon napísal:Dell uviedol alternatívu k philipsu

... ale akože http://www.cnews.cz/dell-uvadi-4k-monit ... i-ctyr-lcd

... jediný rozdiel, že displej je antireflexný a spotreba o 20W viac ... cena 1350 dolárov... LOL
Trúfalá cena za low class IPS. Myslím, že pri tomto monitore dôjde k rapídnemu zníženiu ceny inak ich teda moc nepredajú.
CPU: i7-9700k MB: GIGABYTE AORUS Z390 PRO GPU: Gainward GeForce® GTX 1080 Ti Phoenix RAM: G.SKILL Aegis 16GB KIT DDR4 3000MHz PSU: Corsair RM650W SSD: Samsung 980 1TB Case: NZXT H700 Monitor: Dell AW2721D

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"