Doska + cpu + ram

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
mrsko12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ne 20. Sep, 2009, 22:40

Doska + cpu + ram

Príspevok od používateľa mrsko12 »

Ahojte,

skladam pc pre chlapca, zdroj, gpu, case mam, co potrebujem je doska, cpu a ram. Dlho som zvazoval ci neist do nejakeho vykonejsieho bazara, ale kedze zase sa dlho nebude upgradovat cely stroj rozhodol som sa pre nove, s tym ze to uz bude DDR4. Rozhodol som sa nateraz setrit na cpu, a radsej lepsiu dosku a casom sa dokupi asi i5. Procesor chcem kus pretocit, nie nejak markantne, len lightovo, nie som ziadny OC guru. Preto sa pytam na moju volbu hlavne dosky a chladica. Peniaze samozrejme hraju rolu doska tak cca do 120 ecok, chladic tak cca do 25. Viem ze s tymi cenami som dost na hrane, jednoducho chcem za malo penazi co najviac muziky :-) Uz nejaky ten piatok to nesledujem tak ako kedysi a neviem na ktorej rade skylake sa OC urobit da a na ktorej nie, preto ak nenapisem prave pravdu, opravte ma, znesiem :-)

Takze co som vybral
CPU:
https://www.alza.sk/intel-pentium-g4400-d3754565.htm
viem ze low-end ale ako som pisal vyssie bude zrejme docasne, aj ked podla youtube by na hry mal byt v pohode, ma len 19palec monitor

doska:
https://www.alza.sk/gigabyte-z170-gamin ... d=18856816
tu asi potrebujem shvalit najviac, cital som aj o akejsi nekompatibilite DDR4 s doskami, a aj ci je vhodna na OC, a aj ci sa gigabyte nepokazil ako to nesledujem

ram:
https://www.alza.sk/crucial-16gb-kit-dd ... 920997.htm
neviem to je cisty nastrel

chladenie:
https://www.alza.sk/gelid-solutions-tra ... 342666.htm
postacuje?

len na doplnenie zostavy, grafika bude r9 270x a zdroj tusim corsair 450tka

dakujem Vam za rady
chatpall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 315
Dátum registrácie: Ne 18. Jan, 2015, 09:43
Bydlisko: Ziar nad Hronom

Re: Doska + cpu + ram

Príspevok od používateľa chatpall »

neviem ci ten corsair bude stacit na tu grafiku... su tu ale mudrejsi a skusenejsi... zda sa mi ze oficialne odporucali od 500 W.

po dlhom case vidim niekoho kto sklada budget PC s rozumom :)
Všetko o materiáloch

MB: MSI Z97 Gaming 5, CPU: i7 4970K,GPU:Nvidia gtx750ti, RAM: Kingston Hyper X Savage 1600 Mhz, Cooler: NOCTUA NH-U12P SE2, HDD: Crucial Mx100, BEDŇA: NZXT SOURCE 340 Midi-Tower, ZDROJ: Seasonic S12G, RT 80+ Gold Monitor: Dell H2214Hb, OS:Ubuntu 14.04
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Doska + cpu + ram

Príspevok od používateľa newmi »

to ani len nepis, ze "asi" bude cpu druhy. Lebo to je na smiech, naco taka draha doska a tolko RAM? Aby si to zabil pomalym cpu? Inak to je OK ale na poriadne OC bude treba Kckovy procesor. Ide to aj bez neho ale svina Intel, bohvieco si zmysli zas a zamkne v Biose . Zdroj bude stacit ale komfortnejsi by bol daky aspon 500W Seasonic alebo podobny.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
mrsko12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ne 20. Sep, 2009, 22:40

Re: Doska + cpu + ram

Príspevok od používateľa mrsko12 »

Super, tvoja odpoved mi vyhovuje :D, lebo ja viem ze je tam slabsie CPU, ale som pisal ze to bude docasne, ale nebude to mesiac, bude to dlhsie, a na hranie sa mu to je dost, a o rok, dva....sa tam moze dat i5, i7 natoci sa to a ide dalej, stale dobre. Ja takto mam i5 sandy 2500k na 4,4ghz a som spokojny a to casto riesim Photoshop, spajanie panoram a podobne veci, ked nie je dost penazi, holt musi sa na to ist s rozumom, velmi pekne vsak dakujem za komenty.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Doska + cpu + ram

Príspevok od používateľa spencer »

a nechceš niečo ako som si zložil ja predvčerom ? mám to v podpise a nevinde to veľa zatiaľ spokojnosť a parádna kompatibilita s win 7 .

P.S : bol to len taky tip

IkeĎ asi som prestrelil zdroj a v cene do 50 € by sa dalo vybrať aj lepšie ale nechcelo sa mi čakať na odpovede z fora :D pre istotu som dal možnosť vratenia do 2 mesiacov . mienim všetko taktovať .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Doska + cpu + ram

Príspevok od používateľa quicky »

urcite ber radsej ten intel a potom ako si vravel vymenis cpu :) vies co kupujes a vies preco si to vybral :)
Používateľov profilový obrázok
mrsko12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ne 20. Sep, 2009, 22:40

Re: Doska + cpu + ram

Príspevok od používateľa mrsko12 »

To spencer
dakujem, ale som rozhodnuty pre Intel, kedze vlastnim este aj HTPC pri TV a tam uz dosluhuje starucky AMD BE-2400 45W, ale ked teda chlapcovi dosluzi ta g4400 tak sa urobi upgrade HTPC a poputuje zrejme tam.

To quicky
dakujem aj tebe, takze asi som vybral dobre, moze sa to objednat, ked nikto nereklamoval vyznamnejsie zmeny /doska, chladenie/
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Doska + cpu + ram

Príspevok od používateľa quicky »

tu doslu som chcel aj ja dosahuje aj dobre hodnoty oc skoro sk odrahsie dosky.. takze je ok,ramky su v podstate suma fuk kedze realny rozdiel vo vykone neprinesu beznemu uzivatelovi... cpu si sa vyjadril preco teraz take beries tam neni co diskutovat lebo je to logicke... chladic som daval matke do kancelarie na 6600k chladi to na luxusne teploty pri praci,vetrak som ale vymenil za noctuu a neskutocne tiche pc z toho vzniklo(vlastne cca 4noctuy tam isli :D )
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Doska + cpu + ram

Príspevok od používateľa marfan »

Ja by som osobne kľudne zobral aj lacnejšie Ramky v prípade Intel platformy nevidím nejaký dôvod kupovať vysoko taktované pamäte ak to nebude na nejaké veľmi vysoké OC určené.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,

Návrat na "Nákupná poradňa"