NB vypol a nejde zapnúť

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Tigrik2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 14. Mar, 2016, 15:46

NB vypol a nejde zapnúť

Príspevok od používateľa Tigrik2 »

Ahojte, mám asi 2 a pol roka stary NB značky Lenovo. Dneska som na ňom normálne robil a bol v pohode. Spomenul som si, že som si tam pred rokom nainštaloval hru Mafia 2 a išla bez problémov. Tak som si ju spustil. Chvíľu hral (laggovalo to celkom) a zrazu sa NB vypol a nejde zapnúť. Skúšal som odpojiť zo siete alebo vybrať baterku ale nič. Ja sa v týchto veciach moc nevyznám ale nemohli by ste mi poradiť? Da sa s tym nieco spraviť alebo len do opravy? :(
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: NB vypol a nejde zapnúť

Príspevok od používateľa DankoPR »

Je možné, že sa zahrial, resp. prehrial pri tom ako si hral?
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: NB vypol a nejde zapnúť

Príspevok od používateľa dendroid »

Keď to lagovalo, tak sa s veľkou pravdepodobnosťou prehrial. Ak už nejde ani zapnúť, zrejme tam niečo odišlo. Necítil si žiadny dym alebo niečo podobné ?
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: NB vypol a nejde zapnúť

Príspevok od používateľa spencer »

Videl by som to na maticnu alebo cipset mozno . Svieti ti aspon kontorlka stavu nabijania ked pripojis adapter ? Hucia vetraky pri spusteni alebo je totalne mrtvo .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Tigrik2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 14. Mar, 2016, 15:46

Re: NB vypol a nejde zapnúť

Príspevok od používateľa Tigrik2 »

Tu hru som hral asi 4 min bol trochu teplý ale nic extra.
spencer napísal:Videl by som to na maticnu alebo cipset mozno . Svieti ti aspon kontorlka stavu nabijania ked pripojis adapter ? Hucia vetraky pri spusteni alebo je totalne mrtvo .
Kontrolka svieti, ale vetraky nehucia.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: NB vypol a nejde zapnúť

Príspevok od používateľa spencer »

napajaci zdroj bude v pohode a je v pi.i asi matičná alebo niečo . neni to dobre .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: NB vypol a nejde zapnúť

Príspevok od používateľa DankoPR »

Spencer ja som mal podobný problém s Acerom, vyreklamovali mi ho s tým, že bolo poškodené vetranie (druhá RMA), no prišiel mi z RMA v takom stave, že sa do 50°C fany nerozbehli, technik to obhajoval semipasívnym módom, no dovtedy som nič také na ňom nepostrehol, prehrieval sa stále s tým, že sa nedokázal uchladiť a pri 100°C ho vyplo.... takže poputoval na RMA tretí krát s rovnakou vadou, ktorú mi zas a znova uznali, tak som popýtal späť peniaze, lebo byť 3 mesiace bez notebooku je fakt moc...

takže videl by som to na tú dosku.. ešte taká otázka, nevšimol si si, že by ti zaplo podsvietenie displeyu? alebo je len tma?
Tigrik2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 14. Mar, 2016, 15:46

Re: NB vypol a nejde zapnúť

Príspevok od používateľa Tigrik2 »

Tak odišla základná doska. Ale vďaka za rady :)

Návrat na "Hardware všeobecne"