laptop ako docasna nahrada PC, ale co najlacnejsi

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
rafael
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 14. Máj, 2014, 16:23
Bydlisko: Bratislava

laptop ako docasna nahrada PC, ale co najlacnejsi

Príspevok od používateľa rafael »

Som zvyknuty robit na vykonnom PC a s laptopmi nemam moc skusenosti, ale kedze budem musiet si kupit a pracovne docasne pouzivat aj laptop (dokonca bez externeho monitoru), tak potrebujem poradit. Laptop by mal mat:
- 15 a viac palcov
- stačilo by aj iba SSD (stačí aj 120GB), HDD moze ale nemusi byt
- windows PRO
- ak sa da, tak záruka next business day,(alebo nieco podobne), proste ziadne posielanie laptopu na mesiac do tramtarie
- dobra klavesnica
- 1920x1080
- na vahe nezalezi
- co najnizsia cena

Ako pozeram, tak pozeram, a nic ako dell/lenovo za 1200+ nenachadzam, aj to nie so vsetkymi zelanymi parametrami. :/

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4058
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: laptop ako docasna nahrada PC, ale co najlacnejsi

Príspevok od používateľa pepkopav »

nato,co pozadujes,splu s NBD nb pod 1000€ nekupis..

http://www.dell-shop.sk/dell-latitude-e5550-33-3614

tento ma vsetko,co pozadujes...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
rafael
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 14. Máj, 2014, 16:23
Bydlisko: Bratislava

Re: laptop ako docasna nahrada PC, ale co najlacnejsi

Príspevok od používateľa rafael »

dík pepkopav za reakciu a link. A ak by som oželel NBD (ale zároveň ani nechcem žiadne extrémy ako mesačný Acer servis v Poľsku), je šanca na niečo slušné?

//predchadzajuci prispevok sa necituje - newmi
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4058
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: laptop ako docasna nahrada PC, ale co najlacnejsi

Príspevok od používateľa pepkopav »

ano ...HP Probook...

http://www.hpobchod.sk/productOpt.asp?konfId=T6P23ES

ma volny slot na RAM aj na druhy HDD...kvalita porovnatelna s Thinkpadom L alebo Dellom Latitude radu 3 len za lepsie peniaze...aj servis ujde,je rychly...inak Acer servis je uz v Brne a je spickovy....
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
rafael
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 14. Máj, 2014, 16:23
Bydlisko: Bratislava

Re: laptop ako docasna nahrada PC, ale co najlacnejsi

Príspevok od používateľa rafael »

Ďakujem! Tak HP-čko to bude.

//predchadzajuci prispevok sa necituje - newmi
rafael
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 14. Máj, 2014, 16:23
Bydlisko: Bratislava

Re: laptop ako docasna nahrada PC, ale co najlacnejsi

Príspevok od používateľa rafael »

soráč, že oživujem pár dní starú tému, ale nakoniec som ten probook nevzal, lebo som niekde natrafil na škaredé veci o jeho TN displeji. Neviem, či je to fakt až také zlé, lebo žiadne priame porovnanie IPS vs. TN nemám kde momentálne urobiť. Každopádne radšej by som teda niečo s IPS (matným), keďže laptop nebude pripojený k externému monitoru. Prípadne neviete mi povedať, čo je SVA panel, ktorý má elitebook? https://www.alza.sk/hp-elitebook-850-g3-d4065784.htm

Tak skúsim zrekapitulovať a trošku aj zmierniť kritériá:
- 15,6 palcov, matný 1920x1080
- aspoň 120gb SSD (prípadne SSD + HDD, lebo také kombo sa mi osvedčilo pri automatickom zálohovaní vo win 8.1 na desktope)
- grafika stačí integrovaná
- WIN PRO (keďže si to chcem dať do nákladov v podnikaní) alebo bez OS, ale potom musí byť primerane nižšia cena
- na onsite NBD asi netrvám, lebo tým asi už všetko predražuje. Ale nepohrdnem, keby náhodou bolo :)
- limit je úplne že strop 1200 aj s prípadným rozšírením RAM na 8GB a dokúpením aspoň 500GB HDD kvôli zálohovaniu

Kukám a porovnávam o 106, ale našiel som v podstate toto, ale to už je fakt nad limit. http://www.notebookcentrum.sk/notebooky ... 24539-cena Nádherný je aj Zenbook, ale to je ešte viac, 1400+. Niečo podobné ale lacnejšie? Ďakujem za prípadné odporúčania.
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4058
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: laptop ako docasna nahrada PC, ale co najlacnejsi

Príspevok od používateľa pepkopav »

SVA je obycajny stary TFT displej...ja som displej toho probooku videl,mal som ho 2 dni doma a ten displej je fajn...ak by si ho zobral a nepacil by sa ti,vzdy ho mozes do 14 dni vratit bez udania dovodu a obchod ti vrati peniaze...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
gnu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 149
Dátum registrácie: Št 29. Júl, 2010, 23:33
Bydlisko: Ružomberok

Re: laptop ako docasna nahrada PC, ale co najlacnejsi

Príspevok od používateľa gnu »

SVA= standard viewing angle- TN, UWVA= ultrawide viewing angle- IPS.
Ako vravi pepkopav, fullHD TN v zbook 15G2 sa este da, narozdiel od HDready v 840G1, ktory bol zarucene najhorsi, co som kedy videl. Z recenzie 850g1: Chi-Mei SVA fullHD, ktory bude podobny http://www.notebookcheck.net/fileadmin/ ... 993f83.jpg Este si pozri, ci ti nebude prekazat anti-glare uprava, ktora ho robi trocha zrnitym.
rafael
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 14. Máj, 2014, 16:23
Bydlisko: Bratislava

Re: laptop ako docasna nahrada PC, ale co najlacnejsi

Príspevok od používateľa rafael »

ďakujem obom za reakcie.
gnu napísal:SVA= standard viewing angle- TN, UWVA= ultrawide viewing angle- IPS.
Ako vravi pepkopav, fullHD TN v zbook 15G2 sa este da, narozdiel od HDready v 840G1, ktory bol zarucene najhorsi, co som kedy videl. Z recenzie 850g1: Chi-Mei SVA fullHD, ktory bude podobny http://www.notebookcheck.net/fileadmin/ ... 993f83.jpg Este si pozri, ci ti nebude prekazat anti-glare uprava, ktora ho robi trocha zrnitym.
Toto neviem, či chápem. HD ready (ak sa nemýlim 1366x768) na Elitebook 840 G1 bol nanič, a čo potom fullHD (1920x1080) na 850 G3? Pýtam sa lebo uvažujem, že namiesto probooku by som kúpil elitebook:
http://www.hpobchod.sk/productCmpr.asp? ... EA,T6P23ES
tak by som nerád kúpil za veľa evry niečo s blbým obrazom. Pozorovacie uhly ma netrápia, lebo veď budem na laptop kukať len ja.
Otázka samozrejme je, či sa za extra záruku elitebooku (3 roky namiesto 1 roka pri kúpe na IČO), 2133 RAM (ktorá neviem, či má badateľný efekt), trochu inej technológii SSD (o čom tiež neviem nič), trochu nižšej váhe a ešte pár (asi) drobnostiam oplatí dať navyše 290 eur. To neviem posúdiť.
gnu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 149
Dátum registrácie: Št 29. Júl, 2010, 23:33
Bydlisko: Ružomberok

Re: laptop ako docasna nahrada PC, ale co najlacnejsi

Príspevok od používateľa gnu »

Nove elitebooky/zbooky/probooky G3 som este nedrzal v ruke, ale predpokladam ze ich displeje budu podobne ako u G2.
Ano, zakladne HDready(1366x768) v elitebooku 840 su naozaj tragicke. FullHD TNka v ZBook15 G2/850G2 su o nieco lepsie (pozri si sekciu display v tejto recke http://www.notebookcheck.net/HP-EliteBo ... 456.0.html - ziaden zazrak, ale da to)
Pisal som to preto., lebo probooky a lacnejsie verzie elitebookov/zbookov mavaju zvacsa rovnake panely, a je dost smutne dostat ten najhorsi HDready TN odpad do notebooku za 1000€, ako napr. https://www.alza.sk/hp-elitebook-840-g3 ... 0.htm?o=20 :laugh:

K tomu porovnaniu 450G3 a 840G3
Najvacsi rozdiel medzi starsou 850g2 a 450g2 bol v pevnosti veka a zakladne. Ak to budes pouzivat na stole(a netreba ti dockovacia stanica), tak vtedy si 300€ priplacas za zaruku, lepsiu klavesnicu a touchpad. Vykonovo budu tie dva HPcka +- rovnake, vratane SSD.
rafael
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 14. Máj, 2014, 16:23
Bydlisko: Bratislava

Re: laptop ako docasna nahrada PC, ale co najlacnejsi

Príspevok od používateľa rafael »

gnu napísal: a je dost smutne dostat ten najhorsi HDready TN odpad do notebooku za 1000€, ako napr. https://www.alza.sk/hp-elitebook-840-g3 ... 0.htm?o=20 :laugh:
Veď to, aj keď ja by som určite vzal Full HD, ktoré vravíš, že sú o niečo lepšie. Každopádne pre istotu som ešte kukal ďalej a našiel som zopár laptopov Toshiba Satellite Pro A50
https://www.alza.sk/search.htm?exps=Tos ... 0Pro%20A50
Vyzerajú ako novinky, existujú aj verzie s 1920*1080 matným IPS, 128 alebo 256 SSD, 8GB RAM, Win Pro, proste všetko, čo treba (okrem druhého disku HDD) a zmestím sa do 1000 eur. Dokonca tam vyzerá byť aj 3 roky záruka. Materiál asi ale bude horší ako pri probooku/elitebooku, že? Ako je na tom Toshiba v porovnaní s Probookmi a Elitebookmi všeobecne? Samozrejme ďakujem vopred @gnu, @pepkopav alebo hocikomu, kto vyjadrí svoj názor. :)
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4058
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: laptop ako docasna nahrada PC, ale co najlacnejsi

Príspevok od používateľa pepkopav »

ta Toshiba neviem,su to kvalitne nb,len zvyknu byt hlucne aj horsia klavesnica,nic moc sasi..chcelo by to najst odbornu recenziu...Toshibu radsej Portege...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
rafael
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 14. Máj, 2014, 16:23
Bydlisko: Bratislava

Re: laptop ako docasna nahrada PC, ale co najlacnejsi

Príspevok od používateľa rafael »

pepkopav napísal:ta Toshiba neviem,su to kvalitne nb,len zvyknu byt hlucne aj horsia klavesnica,nic moc sasi..chcelo by to najst odbornu recenziu...Toshibu radsej Portege...
veď to, kukal som všelikde a tie Satellite Pro vyzerajú byť novinky a recenzie zatiaľ nie sú žiadne. Portege vyzerajú fajn, ale našiel som len 13,3, to bez externého monitoru neprichádza do úvahy.
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4058
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: laptop ako docasna nahrada PC, ale co najlacnejsi

Príspevok od používateľa pepkopav »

novinka to nieje,vyraba sa uz cca pol roka..recenzie su len vseobecne,nic co by hovorilo o kladoch alebo zaporoch...displej je vsak len TN...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
rafael
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 14. Máj, 2014, 16:23
Bydlisko: Bratislava

Re: laptop ako docasna nahrada PC, ale co najlacnejsi

Príspevok od používateľa rafael »

pepkopav napísal:novinka to nieje,vyraba sa uz cca pol roka..recenzie su len vseobecne,nic co by hovorilo o kladoch alebo zaporoch...displej je vsak len TN...
veď to, až je to divné, že nikde jediná poriadna recenzia, ani nič dokopy na youtube okrem nejakého minútového videa v maďarčine.

Nechcem sa hádať, veď prt tomu rozumiem, ale podľa popisu tam fakt má byť IPS. Každopádne asi to je jedno, nekúpim mačku vo vreci, keďže nikde na nete o tom nič dokopy neni.

Návrat na "Nákupná poradňa"