Hybrid HDD - nazory

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Hybrid HDD - nazory

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

Zdravim,

chcel by som urychlit start OS + loading hier (cca 350GB system+games), SSD je stale kapacitne velmi nizke/resp. velmi drahe, riesit nejaky SSD cache neviem lebo na to nemam dosku, co hovorite na SSHD?? niekde to chvalia, niekde hania, celkovo je ponuka dost biedna(v 2TB verzii jeden model od seagatu na alza...), taktiez som v komentoch zachytil dost reklamacii.

Nejake skusenosti??
Naposledy upravil/-a DiwaSwina v St 17. Feb, 2016, 21:06, upravené celkom 1 krát.
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1282
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Hybrid HDD - nazory

Príspevok od používateľa 4040 »

Chcel som skúsiť ten disk , tak som ho kúpil.To bolo prvý aj posledny krát.
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Hybrid HDD - nazory

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

4040 napísal:Chcel som skúsiť ten disk , tak som ho kúpil.To bolo prvý aj posledny krát.
??? to je vsetko???
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22002
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Hybrid HDD - nazory

Príspevok od používateľa dexterav »

a čo by si chcel, neoplatí sa to
výkonom je to z 99% HDD a ku ssd sa to ani len nepribližuje
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Hybrid HDD - nazory

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

testy hovoria inac, preto by ma zaujimali REALNE skusenosti. a komenty su aj dobre aj zle, takze z toho moc mudry nie som.

http://rn.itmoov.eu/co-je-vlastne-to-ss ... novy-disk/
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: Hybrid HDD - nazory

Príspevok od používateľa Famous »

To nie je moc velavravny test podla mna.
Nemal som v ruke SSHD, ale co mam informacie, tak ano, je to rychlejsie ako HDD (kusocek), ale ani zdaleka sa nechyta na SSD.
V prvych par sekundach moze byt rychlejsi ako HDD, ale ked tych 8GB FLASH pamate sa zaplni, tak si mozes ist piskat rovnako ako s HDD. Jednoducho, ja osobne SSHD beriem cisto ako marketing a porovnat vykon s SSD sa neda.

Vsade po fore sa to pisalo/pise... Ak si raz vyskusas vo vlastnom PC SSD, nebudes chapat, ako si mohol zit s obycajnym HDD.
SSHD-vyhodene prachy.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Hybrid HDD - nazory

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

spekulujem nad tym lebo teraz by sa mi sucasny 1TB hodil do inej masiny a vymenil by som to za novy 2TB SSHD

tak este uzivatelska otazka - ake velke mate ssd a co na nom?? nejake 120GB sa mi zda hrozne malo - to je win s aplikaciami + 2-3 hry.. -co so zvyskom??
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Hybrid HDD - nazory

Príspevok od používateľa Leon »

Hry tam pchať vôbec nemusíš. jediný rozdiel bude, že hry sa ti načítajú na SSD o čosi rýchlejsiš. Hry inštaluj normálne na klasické HDD. Lenže ty buď kúpiš SSD alebo HDD čo?
.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Hybrid HDD - nazory

Príspevok od používateľa newmi »

ten test pisal 10 rocny skolak, ktoremu ocino kupil SSHD? Imho je to blbost.

Ja mam 256GB a hry ktore to aj ako tak vyuziju pcham na SSD, ostatne vsetko na HDD.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Hybrid HDD - nazory

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

..no ale tym padom sa mi urychli start okien tot vsjo, loadingy hier sa nezlepsia(??), takze som + / - na tom trocha lepsie.

..a potom zase musis riesit co dat na ssd a co nie, a ktora hra pojde z ssd podstatne rychlejsie, +to este rozdelovat v steame co kde dat.. :rolleyes:
Naposledy upravil/-a DiwaSwina v St 17. Feb, 2016, 22:14, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Hybrid HDD - nazory

Príspevok od používateľa pipo137 »

Tu sa dost mylis... Tym sa ti neskutocne urychli chod celeho pc ako takeho a jeho sviznost, takze ssd ma neskutocne velky prinos ;)

Samozrejme zalezi od financii... ;)
V zasade ale aj so 120GB sa da uplne vpohode existovat + hry na hdd. A take optimalne (ak je rozpocet) co v priemere beznemu uzivatelovi postaci je 250GB, tam das OS so vsetkymi programami a este tam vojde aj plno hier.

...a presne, ked raz okusis ssd, ine uz nebudes vediet akceptovat :D ;) :good:
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Hybrid HDD - nazory

Príspevok od používateľa newmi »

uz 6 ludi ti napisalo, ze to SSHD je o nicom, ze SSD je omnoho lepsia volba. Co cakas, ze sem dakto pride a zacne ospevovat SSHD aby ta upokojil, ze nerobis blbost ked chces silou mocou kupit SSHD?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Hybrid HDD - nazory

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

pipo137 napísal:Tu sa dost mylis... Tym sa ti neskutocne urychli chod celeho pc ako takeho a jeho sviznost, takze ssd ma neskutocne velky prinos ;)
V zasade ale aj so 120GB sa da uplne vpohode existovat + hry na hdd. A take optimalne (ak je rozpocet) co v priemere beznemu uzivatelovi postaci je 250GB, tam das OS so vsetkymi programami a este tam vojde aj plno hier.
ked raz budu hry na klasickom HDD tak loadingy sa neurychlia - napriklad DAI - uz ked sa to raz dostane do RAMky a potom len hibernujem tak to nabieha hned, ale loading po restarte je kalamita.. v origin/uplay/steam mam temer 300GB s to tam mam par novych hier.

ja necakam nic, ja chcem urychlit start OS+loading hier (vid povodnu otazku) a hladam najvyhodnejsie(financne) riesenie - preto dotaz na SSHD. (a doteraz nenapisal nikto realne skusenosti s nimi, zlepsenie, zhorsenie oproti hdd)
SSD v prijatelnej cene na ktore dam Win a hry tam uz nezmestim mi pride zbytocne-riesenim by bolo este pockat kym SSDcka zlacneju
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Hybrid HDD - nazory

Príspevok od používateľa newmi »

takze diskusia uplne zbytocna, proste chces SSHD a series na ine nazory :rolleyes: .... Postoj cakat na zlacnenie SSD je tiez preflaknuty. To by si sa nacakal aby ti zlacneli na taku cenu aby sa blizila cenam platnovych HDD.

Btw SSHD, si zober ze fyzicky tie hry aj tak budu na platni, to ze sa budu akoze cacheovat na tu SSD cast tiez nie je evidentne super riesenie inak by bolo asi tych SSHD omnoho viac, nie?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1282
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Hybrid HDD - nazory

Príspevok od používateľa 4040 »

Takže iba doplním.Chcel som tiež na jednom PC , kde som potreboval kúpiť disk a vyriešiť dostatočnú kapacitu aj rýchlosť, tak som navrhol kúpiť 500GB SSHD Seagate.Asi 3x 4x som preinštaloval celý OS Win7, pretože nebol žiadný rozdiel oproti klasickému disku.Tak som disk vybral a išiel, akože reklamovať.Samozrejme disk bol v poriadku.Servisák mi povedal , že to je normálne.Doska zrejme nekomunikuje s diskom, tak ako má a preto ide ako ide.Ešte dobre , že tá pani vlastne nemala šajnu, že to má ísť rýchlejšie, pretože je to SSHD disk.Bola spokojná a pre mňa ponaučenie, že už nekúpim tento zbytočne predražený disk.Minulý rok som do toho PC kúpil klasické SSD Cruciál a zaujímavé je, že doska nemala problém komunikovať s týmto diskom , čo bolo vidieť pri zapnutí PC a pri spúšťaní programov.

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"