Samovolné reštartovanie PC pri hraní hier !!!POMOC!!!

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Spidysk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 19. Jan, 2016, 20:48

Re: Samovolné reštartovanie PC pri hraní hier !!!POMOC!!!

Príspevok od používateľa Spidysk »

čaute, skúsil som 4 driveri a s každým ten istý problém... fakt už som zúfalý :smutny: :smutny: :smutny: :smutny:
MB: Msi Z97 PC Mate
CPU: i5 4460 3,2 gHz
GPU: GTX 960
RAM: Kingston HyperX Fury Blue 8GB [2x4GB] 1600mHz
SSD: Kingston SSDNow 120 GB
HDD: WD Blue 1000 GB
CASE: Zalman Z3 Plus[/color]
Spidysk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 19. Jan, 2016, 20:48

Re: Samovolné reštartovanie PC pri hraní hier !!!POMOC!!!

Príspevok od používateľa Spidysk »

chalani pomoc... dneska sa mi dokonca len tak vypol a šiel zapnúť až keď som vytiahol napájanie, pár sekúnd počkal a zasa zapojil... fakt už neviem :wallbash: :smutny: :wallbash: :smutny:
MB: Msi Z97 PC Mate
CPU: i5 4460 3,2 gHz
GPU: GTX 960
RAM: Kingston HyperX Fury Blue 8GB [2x4GB] 1600mHz
SSD: Kingston SSDNow 120 GB
HDD: WD Blue 1000 GB
CASE: Zalman Z3 Plus[/color]
Používateľov profilový obrázok
nimh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 626
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 12:03
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Samovolné reštartovanie PC pri hraní hier !!!POMOC!!!

Príspevok od používateľa nimh »

Podla toho co si sem pisal problemou bude zrejme viacero. Ci uz ovladac ako tu bolo spomenute tak aj mozno napajanie. Nechal si to prebehnut testama a nepadlo. Co je horsie ze sa nechcel nastartovat. Skontrolovat baterku na doske. Doska mohla byt leziak a baterka moze byt na dne. Skontrolovat ci grafika pekne sedi a je aj ukotvena ci nahodou nieje sregom alebo nedotlacena. Skontrolovat 24pin konektor napajania na maticnej ci sa ti neposunut ak si ho zle dotlacil. Skontrolovat ci ti ram dobre sedia. Stretol som sa s blbostou takou ze by ta ani nenapadla - pc co ma segra sa proste tiez restartoval a nechcel sa ani zapnut. Dal som vsetko von a dal som jej tam novu dosku a zas to iste chovanie. Napokon som zistil ze resetovacie tlacitko je pretlacene a koli nemu to tak stvaralo. Dalej skontroluj ci nahodou sa ti molex konektor zo zdroja niekde neopiera o kostru. Nezameriavaj sa na softwer ale na hardwerovu stranku. Sadni si ktomu v klude a vsetko skontroluj. Kable. Napojenia. Spravne usadenie. Skonrtoluj aj rozdvojku pod stolikom do ktorej kopes ked hras svoju oblubenu hru!
CPU: AMD APU A10-6800K RAM: 4x4GB Kingston HyperX Beast 2133MHz MB: ASUS A88X-PRO SSD: SAMSUNG 850 PRO 1TB, HDD: WD RED spolu 12TB VGA: ASUS R9270X-DC2T-2GD5 PIECKA: SAMSUNG MONITOR: PHILIPS model 234E5, OS: Windows 10 64bit, UPS: APC ES-700
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Samovolné reštartovanie PC pri hraní hier !!!POMOC!!!

Príspevok od používateľa 4040 »

Vyber grafiku a skús to na iGPU,či sa niečo zmení.
Spidysk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 19. Jan, 2016, 20:48

Re: Samovolné reštartovanie PC pri hraní hier !!!POMOC!!!

Príspevok od používateľa Spidysk »

Zistil som že napájanie na CPU (8-PIN) nedolieha úplne. Myslím tým že jeden 4-pin nejde uplne dotlacit lebo ten kabel od toho jedneho 4-pinu je o niečo krátky. Aj keď to nedolieha asi 2-3mm môže to byť problém?
MB: Msi Z97 PC Mate
CPU: i5 4460 3,2 gHz
GPU: GTX 960
RAM: Kingston HyperX Fury Blue 8GB [2x4GB] 1600mHz
SSD: Kingston SSDNow 120 GB
HDD: WD Blue 1000 GB
CASE: Zalman Z3 Plus[/color]
Používateľov profilový obrázok
Riddick
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 629
Dátum registrácie: Pi 03. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: KN

Re: Samovolné reštartovanie PC pri hraní hier !!!POMOC!!!

Príspevok od používateľa Riddick »

Este taka drobnost - ked sme sa stahovali do domu so starymi el. rozvodmi, komp sa mi casto restartoval. Nakoniec som zistil, ze na asus doske je zapnuta funkcia antisurge, ak som vtedy spravne pochopil, jedna sa o prepatovu ochranu. Tak som nahodil jednu ochranu a komp sa prestal restartovat :good:
ASUS Rampage IV Formula | INTEL i7 3930k | EKWB Predator 360 + EKWB Supremacy EVO Nickel | Corsair Vengeance 16GB 2133MHz RED | EVGA GTX 1080 Classified + EKWB EK-FC780 Classy | Samsung 840 EVO 250GB & 840 256GB & + WD Black 1TB + WD RED Pro 3TB | Corsair AX760 | CM QuickFire Rapid-Si + Logitech G502 + C-Tech Anthea XL | ASUS Xonar Essence STX + Cardas Hexlink Directional + SMSL SP200 + HifiMAN Sundara & HE-400 | Phanteks ENTHOO EVOLV ATX Tempered Glass
OnePlus 7 Pro 256GB Nebula Blue

Návrat na "Hardware všeobecne"