Razer DeathAdder Chroma - pomoc pri identifikácii

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Razer DeathAdder Chroma - pomoc pri identifikácii

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ahojte,

rád by som sa Vás opýtal na dve veci ohľad DAderiek, možno mi pomôžete.
Poznáte Razer, čo ja veľmi nie, tak by som rád vedel, či hlavne DA s takýmito príznakmi je vadná alebo je len Razer...

1. scrollovanie - rýchle scrollovanie je sakra pomalé, normálnym pomalým scrollovaním dokážem scrollovať viac
2. pri scrollovaní dole je zvuk kolečka v pohode ale pri scrollovaní hore je divný

...teda v podstate rovno to dám do videa

zvuk kolečka (chválil 1+1 za kvalitu, som spokojný :laugh: - rovnako čo sa týka zvukového podania, tak je to na 90% verné podanie)
https://drive.google.com/open?id=0B9Com ... FhGUlBXeTQ
scrollovanie
https://drive.google.com/open?id=0B9Com ... lVlSGE4Rjg

ďakujem za pomoc :)

mímochodom, aké máte skúsenosti s reklamáciou vecí kupovaných od niekoho iného ? dá sa nejako v prípade dobropisu niečo poriešiť, prípadne žiadať výmenu za nový kus alebo za niečo iné ? povedzme si narovinu, síce som ju kupoval tu od geroswena ale pokiaľ sa nič nezmenilo, že pri dobropise pôjdu peniaze jednoducho automaticky jemu, tak rád by som sa vyhol zbytočným dohadovaniam o tom, že pochybujem, že by mi previedol plnú sumu a nielen to, za koľko som ju kúpil, no nedávam závery, ešte na to neprišlo a ani som ho ohľadom toho nekontaktoval, nejako to zatiaľ vôbec neriešim
(hodím otázku aj do témy alza.sk)
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Razer DeathAdder Chroma - pomoc pri identifikácii

Príspevok od používateľa mino_85 »

Je to funkcia, nie vada, bohužiaľ. Mal som v rukách tri Razery, všetky to robili, 2x Mionix tiež, hlavne keď skrolujem rýchlejšie. Iné myšky čo mi prešli cez ruky tiež nemali nejaký lahodný zvukový prejav kolečka. Ono je to vnútri všetko plast o plast, rezonuje to o seba a pod... to je tá špičková čínska kvalita v peknom obale za 60 eur. :-D :(

V princípe som sa zmieril, že to tak je a neriešim.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Razer DeathAdder Chroma - pomoc pri identifikácii

Príspevok od používateľa loleqboleq »

občas si hovorím, že by mali mať tie myšky viac z mojej starej vernej bitevní lode M7 od Gigabyte-u :(

ale som rád, že nemusím riešiť RMA, s trochou šťastia požije aj viac ako dva roky :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Razer DeathAdder Chroma - pomoc pri identifikácii

Príspevok od používateľa mino_85 »

Až teraz som si všimol, že riešiš aj to rýchle skrolovanie, že blbne, tam už mi to vyzerá na vadu. Ja som písal len k tomu zvuku pri skrolovaní.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Razer DeathAdder Chroma - pomoc pri identifikácii

Príspevok od používateľa loleqboleq »

niečo akoby preskakovalo možno, tak uvidíme, možno by sa to dalo nakoniec riešiť
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Razer DeathAdder Chroma - pomoc pri identifikácii

Príspevok od používateľa loleqboleq »

niečo akoby preskakovalo možno, tak uvidíme, možno by sa to dalo nakoniec riešiť
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Hardware všeobecne"