Herná zostava

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
nexon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2015, 20:31

Herná zostava

Príspevok od používateľa nexon »

Zdravím,

Vedeli by ste mi poradiť, teda určite viete aké komponenty do hernej zostavy v cenovej kategórií okolo tých 700 eur?
Procesor určite intel, doska neviem ktorá je najlepšia značka asus, msi alebo gigabyte?
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Herná zostava

Príspevok od používateľa Xeigen »

Čisto len skrinku bez monitora/klávesnice... ? potrebuješ aj windows ? Chceš to na hranie ? Vieš si to poskladať sám ?
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: Herná zostava

Príspevok od používateľa Majchel »

Ak nepotrebuješ Win, vieš si to, alebo ti to má kto poskladať..navrhujem niečo takéto.

Procesor Intel Core i5-4460 (BO431e2)
Základná doska ASROCK Z97 Anniversary (AS031d1)
Operačná pamäť Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX Savage Series (DE64d1)
Počítačový zdroj Seasonic SS-500ET-T3 (UE313b5)
Grafická karta GIGABYTE GTX 960 WINDFORCE 2X Gaming 4GB (EG234h5)
Pevný disk WD Blue 1000GB 64MB cache (FW138l)
Počítačová skriňa Zalman Z1 (CA069c1c)

Spolu 698,61 Eur. ceny sú orientačné z Alza.sk (kody v zátvorkach alza)

Ak použiješ iný obchod dá sa ušetriť aj 20-30 eur a môžeš vymeniť platňu za SSD. V tejto zostave len platňa odporúčam došetriť na SSD každopádne.
nexon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2015, 20:31

Re: Herná zostava

Príspevok od používateľa nexon »

To je len tak informačne do budúcna určite plánujem niečo zostaviť, či je to vôbec teraz výhodné? Momentálne som na 6 ročnom notebooku :)

Zišiel by sa aj monitor klávesnica, okrem myš tú mám :D bez win samozrejme.

Majchel - zostava sa mi páči, procesor je v pohode a čo takto core i7 občas strihnem video, doska asrock no neviem aj keď patrí pod asus tak ja radšej original asus, stále neviem ktorá je lepšia či asus alebo gigabyte?
Grafiku by som taktiež radšej od asus a gta v by som na tom robehal?
A disk Wd black radšej, už som počul že blue su take...
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Herná zostava

Príspevok od používateľa Asnod »

Ber to tak Asus>Asrock, Msi>Gigabyte
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
nexon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2015, 20:31

Re: Herná zostava

Príspevok od používateľa nexon »

Číže mám to brať tak že Asus je lepší ako Asrock a MSI je lepšie ako Gigabyte?
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Herná zostava

Príspevok od používateľa Asnod »

Ano. Gigabyte zaujme obcas akurat tak cenou, ale od kedy vyslo najavo ze pri novsich reviziach dosiek ich predavaju osekane po hw stranke aby usetrili tak by som na nich vobec nespoliehal. Asus ti da k doske aj SW vybavu v podobe Ai suite, su asi najviac spolahlive, Msi ma tiez control center podobny a Asrock zaujme cena/vykon.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Herná zostava

Príspevok od používateľa Ivko »

Kvalita dosky je úmerná cene, každý vyrába aj šunty aj kvalitné dosky, žiaden rebríček čo je lepšia značka neexistuje
nexon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2015, 20:31

Re: Herná zostava

Príspevok od používateľa nexon »

To som potreboval počuť. Vždy som mal asus v obľube.
Práve teraz som pozeral dosky s chipsetom Z170 ale riadne drahé.
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: Herná zostava

Príspevok od používateľa Majchel »

Moju zostavu som skladal na pomer cena/výkon.
Otázka kvality súčiastok neviem či je na mieste, niekedy človek proste narazí na dobrý kus niekedy proste nie. Samozrejme za všetko sa dá priplatiť len treba rozumne.. lebo často sa stáva ,že si človek priplatí, ale za nič ;)
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Herná zostava

Príspevok od používateľa Asnod »

Ivko napísal:Kvalita dosky je úmerná cene, každý vyrába aj šunty aj kvalitné dosky, žiaden rebríček čo je lepšia značka neexistuje
Nie, nieje. Asus ma vseobecne najdrahsie dosky v pomere vybava cena a asrock naopak.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
nexon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2015, 20:31

Re: Herná zostava

Príspevok od používateľa nexon »

@Majchel - rád by som si pozrel tvoju zostavu... kedy bola postavena v tomto roku?
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: Herná zostava

Príspevok od používateľa Majchel »

nexon napísal:@Majchel - rád by som si pozrel tvoju zostavu... kedy bola postavena v tomto roku?
Moja zostava čo mám doma, je stará. Tiež pokukujem po možnostiach kúpy novej. Moju zostavu som myslel súčiastky ktoré som ti napísal hore. Neviem prečo tu niekto nepridal nejakú alternatívu, ale presne na to som myslel ako pomer cena/výkon.

Niečo podobné by som si kúpil aj ja. Zvažujem ale, či ešte nepošetriť a priplatiť za zdanlivo kvalitnejšie výrobky MSI a ASUS. Zatiaľ ale je môj názor taký, že všetko sa skladá z rovnakých súčiastok v skoro rovnakých fabrikách v číne, thaivane a pod. Rozdiel je len v drobnostiach (periferie), obslužnom SW a pod.. otázka je či to človek až tak potrebuje.
Pri doske napr kvalita zvuku, množstvo konektorov, automatické pretaktovanie a pod.. mne na doske stačí jeden HDMI/VGA zopar USB a 5,1 zvukovka... všetko naviac je pre mňa nepotrebné ale ak to tam je musím to zaplatiť... to isté automatické SW na pretaktovanie a pod...ak kúpim 4460 bez K nechcem taktovať neriešim žiadne obslužné SW Asus.

Je to vec názoru. Ak máš +50-60 euro a veríš že MSI a ASUS sú lepšie ber ich..ak šetríš ber alternatívu. Kto má prácu zarobí ten rozdiel za 2-3 dni takže klidek :)
Dnešný svet je premarketingovaný a konkurencia je tak veľká že každého zaujme niečo iné. Už len si vybrať...

Ak však chceš ísť dopodrobna sú testy všetkých súčiastok na internete, preverujú všetko.
nexon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2015, 20:31

Re: Herná zostava

Príspevok od používateľa nexon »

Aha, tak ja radšej len od Asus dosky, počul som že MSI sa zvyknú odpáliť no tak neviem..

Mne tiež netreba všetko možné napr. Usb3 jedine keby mi pasovalo usb 2,0 flash.

A ešte som sa chcel spýtať a čo pretaktovanie? Čoraz viac vidím že sa dá pretaktovať aj doska, cpu a grafika ma to vôbec význam? Oplatí sa to pretaktovať kôli pár povedzem 500 MHz naviac?

Je lepšie kúpiť procesor s K nakonci alebo bez K číže nepretaktovaný. Taktiež som počul že pretaktovaním sa stráca záruka (je možne že v minulosti áno no neviem ako teraz), a takisto že sa skracuje životnosť toho procesora alebo toho čo sa taktuje na polovicu. Je to pravda?
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Herná zostava

Príspevok od používateľa Asnod »

Ako si myslis ze ti niekto pri reklamacii dokaze ze ty si ten procesor pretaktovaval? :rolleyes:
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.

Návrat na "Nákupná poradňa"