Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

shajek napísal:no, ja by som odpojil, vedel ze nemam ABS a kupil druhe a do tyzna vymenil ... staci dat dole koleso a jeden plast a je to vymenene .. ako jazdit s polodojebanym a nevediet ci ide ci nie
Presne tak som to spravil na svojom bývalom aute, keď som zistil, že mi odišlo ABS. Cez víkend dal na zdvihák, zistil prečo nejde, vadný senzor PP kolesa, senzor odpojil & demontoval, káble upevnil o kasňu a zabalil do fólie, hneď objednal nový, v utorok prišiel, nahodil, hotovo... ...žiadne sranie sa s lepením... :facepalm:
icefire napísal:Ahaha. Dalsie Banovce nad Babravou :-)
:?
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Endy »

Krutibrko napísal:Viem, že sa tu už riešilo palivo, ale dnes som skúsil dať plnú nádrž na Benzíne ( diesel Vervo alebo také niečo). Normálne mi sánka padla, auto zrazu oveľa tichšie, mal som trošku pocit, že aj lepšie išlo. Je to možné? alebo je to len placebo?
Mne ujo na pumpe (shell) stale nuka ten ultra benzin a za kazdym sa chvali, ze aj on si ho kupuje lebo chodi do kopcov :) ze hned auto ozije :p
Ale podla mna blbost, no mozno tankujes na nejakej tesco pumpe a rozdiel tam moze byt :)
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Tankujem len Benzina, OMV, Shell, Slovnaft
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jasneze je to blbost a placebo, co si myslis ze ti to stisi autiak o polovicu aby si nieco zmyslami objektivne mohol zaregistrovat ?

alebo ze prida 10kW vykonu ? Ved to by potom vyrobcovia museli uvadzat v technicakoch "60kW s benzinom 95 oktanovym ; 65kW s benzinom 100 oktanovym". Preco to nikto takto nerobi ? No preto lebo to tak proste nie je.

toto su take nekonecne talafatky, tak napriklad pozeraj na vedecky experiment par rokov dozadu :

http://forum.autobazar.eu/na-margo-kval ... 29067.html


este ti poviem jednu vec ktoru bude tazke vyvratit : dojdes na pumpu s minimom paliva. Povedzme za mas posledny liter alebo dva v nadrzi. Nasypes tam 100 litrov SUPERBENZINU ktora sa este aj diamantovo ligoce. Nastartujes auto, vyrazis, okamzite citis tichsi motor, lepsi tah, prevody padaju samy, este aj tlmice funguju lepsie.

Az na to... ze... od nadrze do motora ti vedie trubka. V ktorej zostalo stare palivo. Potom mas palivovy filter, potom, potom, potom, v tom retazci mas veselo cez pol litra, kludne aj liter paliva. Takze ako je mozne ze na STARE PALIVO - KEDZE NOVE SUPERPALIVO DO MOTORA ESTE NEPRISLO - je zrazu motor okamzite tichsi, vykonnejsi a toci bez problemu 14.000rpm co sa predtym nedalo ?

No jedine tak, ze si sa nechal oyebat vlastnymi zmyslami. Jednoduche ako Doktor Robert a statne zakazky.



Na stare hnusne palivo este prejdes radovo 10 az 20 kilometrov, podla toho ake mas auto a spotrebu. To je parada, co ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Neviem, ale byť vodičom cisterny, tak po 2 sekundách státia: jedna + plyn - spojka.
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5199
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fullesh »

Prosim vas, taketo recicky ze odtlacit alebo tie komenty na FB.... Co ked je ten pan/pani hluchonemy ? Nejdem tu teraz ospravedlnovat daneho vodica, ale trosku si vstupte do svedomia a rozmyslajte.
Milujem taketo komenty a fejsbukarov co su mudry jak radio.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

mp3turbo napísal:jasneze je to blbost a placebo, co si myslis ze ti to stisi autiak o polovicu aby si nieco zmyslami objektivne mohol zaregistrovat ?

alebo ze prida 10kW vykonu ? Ved to by potom vyrobcovia museli uvadzat v technicakoch "60kW s benzinom 95 oktanovym ; 65kW s benzinom 100 oktanovym". Preco to nikto takto nerobi ? No preto lebo to tak proste nie je.

toto su take nekonecne talafatky, tak napriklad pozeraj na vedecky experiment par rokov dozadu :

http://forum.autobazar.eu/na-margo-kval ... 29067.html


este ti poviem jednu vec ktoru bude tazke vyvratit : dojdes na pumpu s minimom paliva. Povedzme za mas posledny liter alebo dva v nadrzi. Nasypes tam 100 litrov SUPERBENZINU ktora sa este aj diamantovo ligoce. Nastartujes auto, vyrazis, okamzite citis tichsi motor, lepsi tah, prevody padaju samy, este aj tlmice funguju lepsie.

Az na to... ze... od nadrze do motora ti vedie trubka. V ktorej zostalo stare palivo. Potom mas palivovy filter, potom, potom, potom, v tom retazci mas veselo cez pol litra, kludne aj liter paliva. Takze ako je mozne ze na STARE PALIVO - KEDZE NOVE SUPERPALIVO DO MOTORA ESTE NEPRISLO - je zrazu motor okamzite tichsi, vykonnejsi a toci bez problemu 14.000rpm co sa predtym nedalo ?

No jedine tak, ze si sa nechal oyebat vlastnymi zmyslami. Jednoduche ako Doktor Robert a statne zakazky.



Na stare hnusne palivo este prejdes radovo 10 az 20 kilometrov, podla toho ake mas auto a spotrebu. To je parada, co ?

necital som vsetko, ale existuje nieco ako cetanove cislo, a mazivost paliva, ktora prispieva k tichosti motora, preto som sa ja rozhodol ***** na cele ekosracky, a tankujem MaxxMotion ktory je bez biozlozky, cetan ma 61, ano, motor je tichsi, dojazd neriesim, penis mi nerastie, a ani to netaha o 3 sekundy lepsie, ale naozaj sa da palivom menit vela parametrov, co sa tyka chodu motora, vykon nie, ale v poslednej dobe co sa primiesava do paliv, lebo ekologia, to je v prdeli...





.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

No mne sa hlavne tá tichosť zdala byť riadne rozdielna. Proste normálne mi sánka padla :D
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Fullesh napísal:Prosim vas, taketo recicky ze odtlacit alebo tie komenty na FB.... Co ked je ten pan/pani hluchonemy ? Nejdem tu teraz ospravedlnovat daneho vodica, ale trosku si vstupte do svedomia a rozmyslajte.
Milujem taketo komenty a fejsbukarov co su mudry jak radio.
Neviem ako ostatní, ale ja čumím za seba minimálne rovnako tak často, ako pred seba, ak nie náhodou aj častejšie...
Hluchonemý by mal sledovať veľmi často všetko okolo seba práve preto, že nevníma zvuky... ...a mal by byť (a dúfam že sú) na to poučený!
A ja som to myslel presne tak - čo ak vodič bol hluchý a naozaj si nevšimol? Tak teraz cisterna bude zabíjať za ním čas, alebo sa spôsobí mierna škoda odtlačením?
Takže, zostávam pri svojom názore, že ja, ako vodič tej cisterny, by som doňho najprv skúsil ťuknúť, ak stále nič, potom nasilu...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ad Fullesh
ved mu tam minimalne 2x zablikal ztej cisterny, mi nevrav, ze ked je hluchonemy tak nemusi pozerat dozadu
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Krutibrko napísal:No mne sa hlavne tá tichosť zdala byť riadne rozdielna. Proste normálne mi sánka padla :D
Verva je preaditivovana sracka.





.
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5199
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fullesh »

undertaker007 napísal:
Fullesh napísal:Prosim vas, taketo recicky ze odtlacit alebo tie komenty na FB.... Co ked je ten pan/pani hluchonemy ? Nejdem tu teraz ospravedlnovat daneho vodica, ale trosku si vstupte do svedomia a rozmyslajte.
Milujem taketo komenty a fejsbukarov co su mudry jak radio.
Neviem ako ostatní, ale ja čumím za seba minimálne rovnako tak často, ako pred seba, ak nie náhodou aj častejšie...
Hluchonemý by mal sledovať veľmi často všetko okolo seba práve preto, že nevníma zvuky... ...a mal by byť (a dúfam že sú) na to poučený!
A ja som to myslel presne tak - čo ak vodič bol hluchý a naozaj si nevšimol? Tak teraz cisterna bude zabíjať za ním čas, alebo sa spôsobí mierna škoda odtlačením?
Takže, zostávam pri svojom názore, že ja, ako vodič tej cisterny, by som doňho najprv skúsil ťuknúť, ak stále nič, potom nasilu...
vravim, neospravedlnujem vodica, ale pokym nebudem poznat fakty, nebudem tu robit unahlene zavery a radsej budem ticho. A ked uz sme pritom ako sa zachovat, tak ten seat mal opustit krizovatku aby mohli prejst :rolleyes: To sa predsa smie.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Snake napísal:
Krutibrko napísal:No mne sa hlavne tá tichosť zdala byť riadne rozdielna. Proste normálne mi sánka padla :D
Verva je preaditivovana sracka.
Kua a mne bola odporúčaná :(

Čo mi teda odporúčas v ČR tankovať?
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Fullesh napísal: 
Halóóó, to nebol unáhlený záver...
Nech bola príčina toho, že sa vodič/vodička Fábie neuhol/neuhla akákoľvek - príde mi omnoho lepšie spôsobiť menšiu škodu, ako prísť niekam neskoro...
Takže - keďže nereagoval/nereagovala - ťuknúť, ak nič, tak odsunúť... ...ber to jednoducho ako môj názor na vec po zvážení, nie silácky komentár alá FB...

\\edit:
Nesedel si v tej Fábii ty? :hysterical: :D :hysterical:

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"