Pentium vs i3

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Pentium vs i3

Príspevok od používateľa spencer »

dual channel aspoň pri hrách nepocítiš . praktický rozdiel pri niektorých apliakciach by mal byť okolo 15 % nárast výkonu . mal som dual channel a skúšal som to aj bez dualchannel a nevidel som zmeny .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Trucido
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: So 08. Jún, 2013, 17:41

Re: Pentium vs i3

Príspevok od používateľa Trucido »

No prave tam ide o to, ze nebudem kupovat klasicku grafiku, ale v notebooku bude len ta intelacka grafika, ktora ma zdielanu pamat. Prave podla testu, na ktory tu bol odkaz to ma pri takychto kartach vplyv. Dalsia vec je, ze ono by nebol az taky velky rozdiel ani medzi HD4400 a HD5500, tak ma napadlo ci by prave druha RAM nespravila podobny rozdiel, ale za polovicnu cenu.
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4065
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Pentium vs i3

Príspevok od používateľa pepkopav »

v pc mam triple chanel a tiez nic...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Pentium vs i3

Príspevok od používateľa spencer »

teoria síce pekná ale kam tým mierime či sa bavíme o náraste výkonu v ramci grafiky alebo ramiek nad 25% . to je výsledok ktorý by stál aspoň za tie prachy . keďže v tvojom prípade by som uvažoval najlepšie nad HD4400 alebo HD5500 tak nie je o čom a pokiaľ budeš v ntb riešiť ram tam aj tak nemáš na výber pokiaľ ti dajú kombináciu napr. 4x4 GB s najväčšou pravdepodobnosťou pôjdu v dualchannel pokiaľ dostaneš iba jeden modul dualchannel si spraviš aj sám Ďalšou ram kedy vlastne by ti mala padnuť záruka lebo si ho otváral a aj tka neverím v prínos kvalitného herného výsledku . ak by si chcel mať prehľad mrni na toto video či by si bol s takou grafikou spokojný v popise videa si stači pozrieť zoznam hier alebo skukni video . pokiaľ nestačí priplať na hd5500 ale nečakaj väčšie zázraky voči tej hd4400 potom už len voľba dedikovanej grafiky a ta so sebou prinesie okrem vyššej ceny aj iné negativa oproti integraču .

https://www.youtube.com/watch?v=iX5Xt2LHc1I
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Trucido
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: So 08. Jún, 2013, 17:41

Re: Pentium vs i3

Príspevok od používateľa Trucido »

Prave som nasiel na strankach jedneho ceskeho obchodu nieco na styl 2v1 od HP, za podozrivu cenu. Ma to SSD a i5. Vie mi niekto vysvetlit v com je hacik?
Pri tejto cene by som to s tym SSD zvazil, ale fakt sa mi to strasne nezda.
Dotykovy display by som aj tak nevyuzil, staci ak sa nan da pohodlne pozerat. S vydrzou by to mohlo byt tiez vcelku dobre ked ma bateriu aj v tej dokovacej klavesnici.
Claimor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2011, 15:44

Re: Pentium vs i3

Príspevok od používateľa Claimor »

Zapojil by som sa trochu. Chcel by som si kúpiť ďalší laptop asi teraz v lete. Niečo multifunkčné hlavne na internet, filmy a občas casual hranie online hier dota2, csgo, gw2 a tak.
Teraz k veci. Našiel som na nete nové procesory od AMD, Carrizo. Boli eštelen predstavené ale podľa tých grafov vyzerajú fajn. Hlavne to, že je tam celkom výkonná integrovaná GPU. Už som videl aj nejaké videá z a rozbehalo to dotu lolko alebo aj csgo na vysokých nastaveniach vo fullhd. Čo si vy myslíte, bolo by to vhodné riešenie? Nvm možno je to len prehnaný marketing.
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4065
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Pentium vs i3

Príspevok od používateľa pepkopav »

Prave som nasiel na strankach jedneho ceskeho obchodu nieco na styl 2v1 od HP, za podozrivu cenu. Ma to SSD a i5. Vie mi niekto vysvetlit v com je hacik?
je to šmejd..uloženie displeja sa zachvíľu vylogá..a až tak málo to nieje
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Trucido
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: So 08. Jún, 2013, 17:41

Re: Pentium vs i3

Príspevok od používateľa Trucido »

naskytla sa mi moznost kupit Zenbook s novou i3 za nejakych 550e uz aj s dopravou. Oplati sa to oproti ProBooku, ktory som spominal?
Inak je probook stale moj favorit a pravdepodobne buduci tyzden sa uz chystam na nakup. U Asusu je zaujimava aj ta rocna zaruka ak sa nieco pokazi :)

Návrat na "Nákupná poradňa"