Predať auto alebo nie? Astra G 1.7D

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Predať auto alebo nie? Astra G 1.7D

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Tak vec je následovná, od januára je auto v servise. Na začiatku som to neriešil, lebo bolo skúškové, na brigádu som nechodil. Prvý servis povedal, že je vadné čerpadlo palivové, spravil sa teda repas + oprava riadiacej jednotky čerpadla.
Auto stále nešlo. Dali sme to teda do druhého servisu. Tento servis vraví, že čerpadlo a jednotka sú ok, je v prdeli riadiaca jednotka motora. Oprava cca 350-400ojro.
Diesel už nechcem. Jazdím denne (pracovné dni) 13km tam, 13km s5, občas ešte cca 10km k tomu ak idem do školy, nákup a pod.
Aspoň raz mesačne spravím trasu Brno - PP - KE a s5, čo je cca 900 - 1000km.

Preto nás s mladou napadlo, žeby sa auto predalo / vymenilo za nejaký benzín, napr. Astra G 1.6, Octavia tak isto s 1.6 motorom a pod.

Zaujímal by ma teda názor ľudí z fóra, aké cca auto by som mal pozerať. Aby som nezabudol, nechcem nič také ako punto, stylo a pod.

Ďakujem,
Brko
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Predať auto alebo nie? Astra G 1.7D

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ako vies ze sa nedostanes do este horsich problemov ako mas teraz ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Predať auto alebo nie? Astra G 1.7D

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Pravdaže beriem do úvahy aj to, že možno zase budeme mať 'šťastie' a bude niečo vadné. Ale aj tak by som viac veril benzínu ako tomuto. Či myslíš, že je to blbosť ?
Používateľov profilový obrázok
adriano94
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: Pi 19. Sep, 2008, 20:40
Bydlisko: Snina partizánska 2538/29

Re: Predať auto alebo nie? Astra G 1.7D

Príspevok od používateľa adriano94 »

Nieje to o tom ci benzin ci nafta... skor by som hladal skuseneho cloveka co to opravy.. a nebude chciet natom zarobit. v dnesnej dobe je xxx servisov kde vymenai veci a auto nejde.. vyhodene peniaze
Spoiler: ukázať
MB: Gigabyte EX58 DS4 Cpu: Intel xeon X5650 4.4GHZ Cpu fan: Phobya Performance Kit RAM: Crucial 8GB DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport GK:Msi gaming R9 280x [/b] PSU: Silverstone Strider plus 600w. Case: Xigmatek Midguard
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Predať auto alebo nie? Astra G 1.7D

Príspevok od používateľa shajek »

treba to dat niekomu schopnemu technikovy. Nakolko sa znamenu z oficialnych servisov vravali auta s rozladenym cerpadlom a s ozub posunutymi rozvodmi, dymilo, netahalo a prehlasili ze je to nastavene a v poriadku. Fakt si najdi niekoho schopnejsieho. Nic nieje tak magicke aby sa nedalo zisit v com je pricina zloby. Platil si aj za to, co oni neopravili ?
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Predať auto alebo nie? Astra G 1.7D

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Takto, otec má servis, tam by som to dal hneď, len auto skapalo v Brne, servis je v PP.
Plán je zatiaľ taký, že tu ho v Brne dám opraviť, prídem do PP a dám ho kompletne skontrolovať.
Otec ešte pozisťuje názory na auto v Opli, teda či je to veľmi kazové auto, čo môžeme očakávať že sa pokazí atď. Auto totiž prešlo fakt veľkým servisom, ak nerátam repas čerpadla, oprava riadiacej jednotky čerpadla, teraz riadiaca jednotka motora, tak ešte prec cca pol rokom - rokom sa dalo do auta cca 1500 ojro za diely.
Kúpil ho totiž známy, ktorý je mechanik pri KE, dával si ho dokopy pre seba, ale potreboval peniaze, tak ho predal.

Zaujíma ma ale názor aj ľudí z fóra, aby som mal taký širší prehľad. Ja by som ho rád vymenil, ale nechám si poradiť.
Používateľov profilový obrázok
Slayerik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 181
Dátum registrácie: Ne 02. Jún, 2013, 22:24
Bydlisko: Olomouc

Re: Predať auto alebo nie? Astra G 1.7D

Príspevok od používateľa Slayerik »

mám rovnaký motor vo Vectre B, aj keď neviem či tvoj je ešte isuzu alebo nie, a nemôžem si sťažovať, jazdím podobne, možno trochu viac ako ty a spotreba aj oleja aj nafty je veľmi super... vlastne by som novšie auto ani neriešil, pokiaľ by Vectra nekvitla už až príliš...
byť tebou tak dostanem auto do PP a ak nie si v pozícii že nutne potrebuješ zmeniť, tak by som do toho ešte trochu vrazil a jazdil...
o 1.7TD počuť takmer všade, že ten motor vydrží veľmi veľa, ak ho človek nezanedbáva... inak 400€ za RJ mi príde trochu moc, na to že to auto nemá takmer nič čo by tá RJ obsluhovala :D
za mňa určite to dať opraviť, ak sa motor dá dokopy tak bude jazdiť ešte 100tis určite (čo pri ročnom 20tis skôr vymeníš auto), minimálne ho dostaň do PP, ale v Opli ak sa nezmenili ľudia od cca dvoch rokov dozadu tak sa veľa toho nedozvieš...
Spoiler: ukázať
MB: ASRock Z77 Extreme6 ; CPU: Intel i5-2500 + Scythe Ashura Shadow + Noiseblocker eLoop; GPU: MSI GTX 650Ti Boost Edition OC Twin Frozr III ; RAM: Corsair Vengeance 8GB (Kit 2x4GB) LP 1600MHz DDR3 White ; PSU: OCZ Silencer MKIII 500W; SSD: Samsung SSD830 128GB ; HDD: Seagate Barracuda 1TB SATA III; Case: Fractal Design Arc Midi R2 + 2xNoctua A14 + Corsair AF140 ; Razer DeathAdder 3.5G Black + SteelSeries QcK mini ; Tesoro Durandal Ultimate ; Creative Fatal1ty HS800 headset ; LG IPS2453VQ
anonym_a8

Re: Predať auto alebo nie? Astra G 1.7D

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Tiez by som o na tvojom mieste dotrepal do PP a opravil. Diagnoza riadiaca jednotka je vrcholne alibisticka, ked nevieme co to je, je to riadiaca jednotka. Strykovi napriklad na diesilovej felde, ked nestartovala, zahlasili v servise, ze riadiaca jednotka za 350€. Za 30min pozerania pod kapotu som vymenil relatko zhavicov za 4€ a auto ide jak hodinky. Proste treba niekoho s chutou nieco opravit a niekoho sikovneho, idealne v jednej osobe, co PP asi urcite splna...
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Predať auto alebo nie? Astra G 1.7D

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Motor je ISUZU ak sa nemýlim. Kód motora Y17DT.
Používateľov profilový obrázok
stevo891
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1038
Dátum registrácie: St 14. Jan, 2009, 02:54
Bydlisko: TN

Re: Predať auto alebo nie? Astra G 1.7D

Príspevok od používateľa stevo891 »

Ak je opel servis v PP ten isty co bol tak by som tam auto nedaval. Najlepsi odbornik na vychode a mozno aj na Slovensku je v KE pan Feriencik. Ked chces tak ti v SS mozem poslat kontakt a mozno ti pomoze aj cez tel.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 | CPU:Intel Core i7-4790K @ 4600 MHz | COOLING: Raijintek Ereboss, 2x Noctua NF-P12-1300 | RAM: Kingston DDR3 12GB 1333MHz CL9 HyperX (2x4GB, 2x2GB) @ 1800MHz | VGA: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5| SSD: Kingston 240GB SSD HyperX SATA3, 2.5 | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 1TB | MONITOR: LCD Benq G2420HDBL | CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl, 3x Noctua NF-S12B FLX| FAN CONTROLLER:NZXT Sentry Mesh | PSU: Seasonic M12II-620
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Predať auto alebo nie? Astra G 1.7D

Príspevok od používateľa Krutibrko »

ďakujem, ale ocovi fakt verím. Ale môžeš mi do SS poslať, ktorý servis Opel myslíš v PP.

Nakoniec sa auto dá opraviť v Brne, tak som zvedavý. :)

Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4063
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Predať auto alebo nie? Astra G 1.7D

Príspevok od používateľa pepkopav »

Ten Isuzu motor je výborný,škoda meniť auto pre takúto poruchu.Co ti bráni to auto odtiahnuť do PP?Viem,že by to dlhšie trvalo,je to nepohodlné ale je to podstatne lepšie aj lacnejšie riešenie ako ho mať v nejakom pofidérnom servise,kde z teba len ťahajú peniaze.
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Predať auto alebo nie? Astra G 1.7D

Príspevok od používateľa Chris »

Bratranec mal 1.7TD niekolko rokov dozadu z nemeckej armady, cize 4x kotuc,vraj silnejsie cerpadlo a dake blbosti.
Ked to predaval malo to cosi menej ako 400tis km, z toho ho nechalo zoparkrat na krizovatke stat. 2x mechanika cerpadla a 2-3x elektronika cerpadla. Ale on sa o auta vseobecne moc nestara, takze kto vie co tam lial.
Predal to cigosom za par susnov, lb to nikto nechcel.

Osobne by som to predal a kupil nieco "civilensjie" na tuto dobu. Ak si silou mocou sOplista tak, nejaku astru na LPG. Kamos kupil nedavno Hckovu Astru 1.6 s 1 rocnym BRC LPG, 2009 za 5k. Sice musel menit rozvodove kolieska na remen na vacke :facepalm: , ale aj tak.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"