Vysoká škola

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Bird »

citujem kamaráta z VUT Brno: "lebo v ČR sa k tebe nesprávajú ako k nepríjmenej prekážke na ceste za kariérnym postupom" :D
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa LordKJ »

ked uz mam ist studovat za hranice, preco prave CR a nie nieco ine (DE/skandinavia/UK)?
Som rovnakeho nazoru, ak uz mam ist prec, tak mozem zvysoka okaslat cesko.
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Veď tu nikto nehovorí, že česko je top. Keď techniku tak smer fraunhoferov inštitút a podobne.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa M1ch4l »

jcdenton12 napísal:nejdem tu rozoberat TUKE vs STUBA, sam som studoval iba na jednej, takze by to nebolo objektivne (a zas kazdy ma vo zvyku kydat na to svoje) ale nechapem preco tu je kazdy uplne hotovy zo studia v CR?

ked uz mam ist studovat za hranice, preco prave CR a nie nieco ine (DE/skandinavia/UK)?
Samozrejme netreba byt z CR hotovy, ale je to pre Slovaka velmi dobra volba.
- Nemusis sa ucit jazyk.
- Nie si prilis daleko od domu (na zaciatku studia to moze byt podstatne).
- Mozes studovat na celkom serioznych unierzitach.
- Ekonomicky to je zvladnutelne pre vacsinu ludi, a to aj v Prahe. Toto bude, myslim si, dost velky faktor. Konkretne v Prahe sa vraj da s kolejnym zmestit do zhruba 6000 KC. Kolejne u nas na koleji je do 3500 KC. Hoci nechapem, ako to ti ludia robia, ale vraj to ide. Ja som rad, ked sa s kolejnym vojdem do 10 000 KC. Niektore mesiace frcim 13 000. Kupujem len potraviny, nechlastam, nefajcim, ani nerobim ziadne podobne kktiny. No kupujem drahe potraviny.

Z tych moznosti, co si vymenoval, je najrealistickejsie Nemecko.
V UK, ak sa nemylim, sa za studium plati. Su to dost brutalne prachy. Samozrejme, su tam nejake stipendia. Este stale tam ale asi zostane ta cena zivobytia v danej krajine, ktora aj oproti Prahe bude niekolkonasobne vyssia (hlavne v nejakom vacsom univerzitnom meste).
V Skandinavii je pre zmenu studium zadarmo, ak mam spravne informacie. Cize by to z tohto hladiska bolo mozno realnejsie ako UK. Cena zivobytia je tam ale zasa o nieco vyssie. Rozmyslam nad erazmom v Norsku (mame tam az 1 mesto na vyber - Bergen) a co som sa pozeral, cena zivobytia v Bergene je tak 3 - 7 nasobne vyssia ako v Prahe. Tak a teraz najdi rodicov, ktori budu schopni toto uplatit, a potom z nich este vyber skupinu, ktora bude ochotna to platit. Zasa nejake stipendia by mohli pomoct, nie som o tom nejako vynimcne detailne informovany, cize neviem uplne presne povedat. Pytal som sa ludi, ktori boli na erazme v Skandinavii a najlacnejsie studentske ubytovanie tam stoji v prepocte +- 400 EUR.

No v skratke: V CR mas "a lot of bang for your buck". Samozrejme, za predpokladu, ze si vyberies spravnu univerzitu, kde realne nejake vzdelanie ziskas.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Tak ale to Nórsko by aj pri tých 400 ojro nebola až taká tragédia. Ja mám kamoša čo si sám šiel len tak v lete do Nórska a vravel, že oni bežne do smetia vyhadzujú nerozbalené potraviny čo sú 2 týždne pred dátumom spotreby. Takže za tie dva mesiace mal nulové náklady na jedlo :D
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Je to len ubytovanie, este potrebujes jest.
To sa mi moc nechce verit, ze by az tak vyhadzovali. Vzhladom na ich zivotnu uroven asi plytvaju potravinami dost, ale konkretne tamto by asi mala byt skor vynimka. No neviem, nebol som tam. Moc rad by som sa tam dostal aspon na semester, tak uvidime.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa LordKJ »

Hoci nechapem, ako to ti ludia robia, ale vraj to ide. Ja som rad, ked sa s kolejnym vojdem do 10 000 KC. Niektore mesiace frcim 13 000. Kupujem len potraviny, nechlastam, nefajcim, ani nerobim ziadne podobne kktiny. No kupujem drahe potraviny.
To bude tym.

K skandinavii prikladam jeden link
http://scandinavianstudy.com/sk/


Osobne davam asi iba jednu prihlasku a to na fiit.stu
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Trošku tam trepú kraviny v tých videách, no ale čo už. A na tú FIITku prajem pevné nervy a zdravé oči :good:
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Matej.T »

LordKJ napísal:
ked uz mam ist studovat za hranice, preco prave CR a nie nieco ine (DE/skandinavia/UK)?
Som rovnakeho nazoru, ak uz mam ist prec, tak mozem zvysoka okaslat cesko.
Samozrejme si priprav peniaze na certifikát (IELTS/CAE/....), letenky a podobné srandy.

Len tak pre predstavu:
UK- priprav si poriadny balík prachov. Áno, sú možné "pôžičky", ale ak sa nechceš zaviazať na 10+ rokov .... Študoval som tam ( štátna college, bezplatná ) a viem, že sa dá minúť 1500e len tak. Nezabúdaj, že sa v UK za uni platí :-)

Dánsko- taktiež 1300e +/mesiac ( enorme drahá voda, budeš sa sprchovať 1x za mesiac :hysterical: a o potravinách radšej nehovorím ) Samozrejme, že sa dá zohnať brigáda, ktorá môže byť 1000e +

Nórsko- Obed v menze 3-4 eura, taktiež 1500e +/mesiac

Ťa neodrádzam, ale je potrebné sa pripraviť na toto. Taktiež je tam diametrálne odlišná forma štúdia ako v naších končinách....


Výhody CZ:
1. dostaneš intrák a nemusíš sa stresovať v BA pri hladaní privátu
2. ubytovacie štipko
3. http://bit.ly/1sOxFhm slovenská uni neni v TOP 1000 :hysterical:
4. môžeš písať semestrálky/bakalárku v SJ
5. vybavenosť/kvalita školstva
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa CageJ »

LordKJ napísal:preco?
kvoli pristupu studijnneho oddelenia a profesorom v BA..

Obrovska vyhoda CZ skol...
Ucitelia sa snazia naucit..

Na SK : Ucitelia pridu oducit...
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa M1ch4l »

LordKJ napísal:
Hoci nechapem, ako to ti ludia robia, ale vraj to ide. Ja som rad, ked sa s kolejnym vojdem do 10 000 KC. Niektore mesiace frcim 13 000. Kupujem len potraviny, nechlastam, nefajcim, ani nerobim ziadne podobne kktiny. No kupujem drahe potraviny.
To bude tym.

Osobne davam asi iba jednu prihlasku a to na fiit.stu
JJ to je mi jasne, ze to bude tym. Nejak ale nie som ocotny kupovat vyrazne lacnejsie potraviny. Urcite by sa ale dalo usetrit na niecom aj v mojom pripade.

Nikdy nedavaj len jednu prihlasku a pokial chces ist na informatiku a nebojis sa, skus MFF UK v Prahe. Ako pozeram na stranke, prihlasky staci do konca marca. No over si to, kedysi to bolo do konca februara.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa LordKJ »

davam jednu, alebo dve, ale pride mi ta druha ako vyhodene peniaze... Neviem preco by som mal silou mocou davat viac prihlasok
Mozno zaplatim zo srandy vut.Brno kedze je to najlacnejsia alternativa, ale ist tam nechcem :laugh:

Praha je pre mna nezaujimava [ak by som sa tlacil do cz tak do brna za priatelkou], a cuni duplom (rovnako muni, uk, upjs).


ad. Cagej, ale ved aj TUKE je na slovensku :D
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa CageJ »

Hovorím,že ak chce na SK, radšej TUKE...
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Hentie univerzity rankings treba brať s rezervou, pretože sa nerobia čisto z pohľadu študenta. Dobre učiť vedia aj tam, kde práve nepublikujú do science a pod., takže hentým sa až tak riadiť netreba pokiaľ nemáš peniaze na vyhadzovanie.
Ak si napr. klikneš tú prvú UNI z nemeckých - tak tá má veľmi dobrú spoluprácu z priemyslom, a aj dobre učí. Ako tak pozerám, tak v Európe asi najlepšia (aj s ohľadom na životné náklady) voľba ak nie je spoplatnená
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa LordKJ »

Samozrejme si priprav peniaze na certifikát (IELTS/CAE/....), letenky a podobné srandy.
a?, ja som len povedal, ze ked uz chcem odist zo statu tak nejdem do ceska, nepovedal som, ze inde je to ruzova zahrada financne

Ubytovacie stipendium je kolko, 212eur za rok?, kolko stoji intrak?
Ano treba to brat s rezervou,
3. http://bit.ly/1sOxFhm slovenská uni neni v TOP 1000 :hysterical:
ved tam je top 400 ranking, ci zle klikam?

napr tu je zas dalsi ranking podla publikacii
http://www.urapcenter.org/2014/world.php?q=MS0yNTA=
je 143. cuni
474. UK BA
512. muni
...
http://www.urapcenter.org/2014/country. ... Z&rank=all
http://www.urapcenter.org/2014/country. ... K&rank=all

Tie rankingy su imho out

Návrat na "Debata o všetkom"