Tripod na timelapse/hyperlapse

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
tomas2893
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1014
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Tripod na timelapse/hyperlapse

Príspevok od používateľa tomas2893 »

Zdravim,

celkom ma zaujali timelapse a hyperlapse "videa" a chcel by som si to vyskusat. Na hyperlapse vela ludi odporuca skor monopod, timelapse vsak s monopodom neurobim...

Preto sa chcem spytat aky tripod by ste mi odporucali? "Videa" budem robit najma v mestach (v Cine), priroda asi velmi nehrozi. Co sa fotaku tyka, mam Nikon D5200 a Nikkor 35/1.8. Vzhladom k fotaku je asi zrejme, ze za stativ nechcem dat 200e, na druhu stranu nechcem ani ziadnu Hamu, do ktorej ked sa oprie vietor, tak ju zlomi. Ako celkom schopny sa mi pozdáva Vanguard Espod CX 204AP. Ale uprime, neviem na co si pri stativoch davat pozor, comu sa vyvarovat. Dakujem za pomoc.
SONY Vaio T13 + PLEXTOR M5Pro 128GB
Používateľov profilový obrázok
J@nik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 790
Dátum registrácie: Ne 01. Feb, 2009, 13:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Tripod na timelapse/hyperlapse

Príspevok od používateľa J@nik »

Apple Macbook Pro 14 M1, 32GB RAM, 512GB SSD
Samsung Tab S8+ / Samsung Note 20 Ultra 5G
Analog: Xtension 9 S-Shape on Carbon Ground It + LPS RixAudio, EMT JSD6 G, Phono RS RixAudio (Burson Audio V6 Vivid) + LPS RixAudio, Hexmat * Hifi rack: Neohighend Tripod * Filter: NA Sunrise v3 * Preamp/Koncak: SPX 2010 TA+ SPX A40 * Repro: STH12 * DAC: Gustard X18 * Kable: Yannis SilverPlusXLR, BTR SPX, RixAudio SPC, NA Zephyr N, Viborg ...
Používateľov profilový obrázok
tomas2893
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1014
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Tripod na timelapse/hyperlapse

Príspevok od používateľa tomas2893 »

vyzera celkom schopne, ale dnes som kupil Vanguard Alta CA 233AP Vyzera schopne az na jednu vec Podla voovahy mi vychadza, že jedna noha je cca o pol centimetra kratsia. Myslite, ze to mam ist reklamovat? Nie su take vyrobne chyby pri vsetkych tripodoch v tejto cenovej kategorii?
Nastavit to samozrejme mozem rovnomerne s tym, ze ostatne dve nohy trosku zasuniem, ale zaberie mi to tak 15 sekund navyse pri rozbalovani.
SONY Vaio T13 + PLEXTOR M5Pro 128GB

Návrat na "Nákupná poradňa"