ping

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
michalkoo10
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Ne 11. Sep, 2011, 13:28

Re: ping

Príspevok od užívateľa michalkoo10 » Ne 07. Dec, 2014, 13:55

chcem sa opytat, mam internet 7 Mbps pripojenie a 1 Mbps upload
hravam CS GO a mam ping 30-40, podla toho na akom servri hrajem, niekedy mam ping 15-20
moj poskytovatel internetu mi moze zvysit upload na 2 Mbps ak by som mal zaujem
zvysenim uploadu sa znizi aj ping ? moj kamos ma sice internet od ineho poskytovatela ako ja ale ma upload 2 mega a v hre ma stabilny ping 5-10 co je super na wifi pripojenie
takze ak by som si zvysil upload, znizil by sa mi aj ping ?

mp3turbo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16

Príspevok od užívateľa mp3turbo » Ne 07. Dec, 2014, 18:22

nie, nie je to pravidlo. Ping zavisi od dlzky spojenia (Bratislava - Moskva nikdy 5ms nebude ani keby si mal upload 32948249078 Gbit) a od trasy ktorou pakety idu a jej charakteristik. Ked pojdes cez jedneho providera od teba z domu do Londyna na konkretnu adresu, mozes mat 50ms pingy, ked pojdes inym providerom, mozes mat 100ms a bude to uplne rovnake miesto zacatia aj ukoncenia komunikacie.

Len medzitym bude uplne ina siet.

To ci ti pomoze lepsi upload zistis relativne jednoducho : zabezpec si, aby si bol uplne sam pripojeny do internetu tvojou linkou. Odpoj vsetky zariadenia z kabla, radia, atd, telefony, tablety, notebooky, vsetko. Zabezpec si aby tvoj komputer nic nestahoval, ziadne torrenty, antivirove updaty a podobne - pozeraj Task Manager ci je vytazenie siete na nule alebo takmer uplne na nule. A pingaj.

To je najlepsia hodnota ktoru mozes z domu dosiahnut. V tom momente ked pingas a zacnes nieco posielat do internetu alebo tahat, ping sa zakonite zvysi. O kolko, to sa neda povedat, zavisi to od tisic drobnosti.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

michalkoo10
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Ne 11. Sep, 2011, 13:28

Príspevok od užívateľa michalkoo10 » Ne 07. Dec, 2014, 18:43

ale podla coho vo vysledku zistim ci mi pomoze vyssi upload zlepsit ping ? neporozumel som z tvojej odpovede
a este otazka, moze mat vplyv na ping (aj ked nie velky) to ze niesom pripojeny na hlavny vysielac ale na vysielac na ktory je posielany signal z hlavneho vysielaca ?

Užívateľov profilový obrázok
shiro
najsilnejší, najkrajší, najmúdrejší BOSS
najsilnejší, najkrajší, najmúdrejší BOSS
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa shiro » Ne 07. Dec, 2014, 20:14

ping zavisi od viacerych veci:

- rychlost tvojho internetu (toto ale nieje vzdy smerodajne, ako pisal kolega predo mnou). Prakticky som videl zlepsenie pingu pri upgrade pomalych liniek na rychle, napr. z 256kB na 2MB. Toto dnes uz ale nieje podstatne, pretoze rychlost dnesneho internetu je uplne niekde inde.

- cez cim viac zariadeni ides, tym sa ping navysuje. Toto ty nijak neovplyvnis, maximalne to ovplyvnis tym, ze doma nebudes na wifi, ktora pingy zvysuje (lebo vzduch a jeho vlastnbosti, rusenie, kabel ci optika je vzdy lepsia) - skratka ovlyvnis to maximalne poctom a nastavenim zariadeni u teba doma. Ze ci to u tvojho poskytovatela ide cez 10 switchov, alebo cez 2 switche, s tym neurobis nic.

- cim je fyzicky dany server od teba dalej, tym je ping vyssi - pretoze viac zariadeni v ceste, vacsia dlzka kablov, atd.
Ryzen 7 3700X, 16GB DDR4-3600, Asrock X570M Pro4, Samsung 970evo plus 250GB NVMe, 2x Corsair MP510 1TB NVMe, Crucial MX300 525GB SATA, Gainward GTX1060 6GB, Corsair RM550x, 24" BenQ GW2470H
iPad Air 16GB, iPhone SE 32GB

Napísať odpoveď

Návrat na "Operačné Systémy"