Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa felipe25 »

newmi: kooperativa, ale kedze tam mam vzdialenu rodinu, tak tam mam nieco ako zlava riaditela a pod. bonus som mal znizeny kvoli nehode so psom...

mp3turbo: mas pravdu... ja platim za havarijnu nejakych 290eur... zrazka so psom ci co to bolo - oprava stala 3000€. cize v podstate 10rokov platenia havarijnej...

lenze, poistovne takto funguju, a realne im to aj vychadza, ze nie 1 z 10 vodicov bura, ale ovela menej.. cize dajme tomu 1 z 30, 1 zo 40.. Preto su ceny nastavene tak ako su. Poistovne pri tom neprerabaju, ba naopak. Oni zarabaju.
Ked sa ich zarobok bude znizovat, pojdu aj ceny hore /keby sa zacalo viac hromadne burat a pod./. sStatistiky ale hraju v ich prospech, a aj ked niekto plati 400€ poistku a urobi skodu za 10 000€, tych 30 dalsich soferov co nema nehodu sa na to vlastne "zlozia".
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa Krutibrko »

To nie je len na tom, ešte ťa dobre ošklbú pri havárii, platíš predsa aj spoluúčasť a neviem čo ďalej, nie? :) Nehovoriac o tom, že oni majú svoje tabuľky na výpočet škody a skoro nikdy ti nepreplatia všetko.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa felipe25 »

No samozrejme a bohuzial... Oni nejdu do toho s tym, ze dostanu 100% a vyplatia 100% a vsetci su spokojni.. To druhe cislo kolko vyplatia sa snazia co najviac znizit, inac by nefungovali :)
Aj ked ja mozem za seba povedat, ze zatial som mal vsetko vyriesene k spokojnosti, nijak som sa nesnazil podvadzat, a netahal som do toho ani znamosti /ale ked ma clovek havarijnu ani to nieje nutne, kedze tam je viacmenej jedno co, ako, a kedy sa stalo.../

Akurat viem o pripade, ked znamemu potiahli auto klucom, a poistovak kedze ciara nebola spojena chcel 3x spoluucast a riesit to ako 3udalosti zvlast.. Tak sa ho opytal, ci ma vziat kluc a spojit ich. Ale to bola nejaka ina poistovna...asi komunalna...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa mp3turbo »

:)




>> ja platim za havarijnu nejakych 290eur... zrazka so psom ci co to bolo - oprava stala 3000€.

skus nacrtnut ake auto a co bolo poskodene prosim... ak to nie je tajomstvo. Xenonove svetlo na Superba2 stalo 1700eur pred dvomi rokmi, odvtedy som nemal tu cest prist s tym do kontaktu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4576
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa killswitch »

mate niekto skusenosti s pzp od Uniqa?
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa molnart »

mp3turbo napísal:Kolega, nedobrzdene Macubuši ASX, ani airbagy nevyleteli, ani chladice neposkodene, od buracky sa s autom este tyzden jazdilo... 12000eur oprava. Ojeje. Cena noveho auta myslim 18000eur.
felipe25 napísal: zrazka so psom ci co to bolo - oprava stala 3000€.
otazka ako su potom tie servisne naklady realne. lebo kazdy vie ze to ide na havarijne, tak sam servisy daju cenu za ktore za este nehanbia. lebo ak by ten asx mal uz nejakych 7-8 rokov, zostatkovu hodnotu 4000 eur, bez havarijneho, tak to nikto za 12 tacov opravovat neda a stavim ze to vie dat spravit aj za par stoviek.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to ASXko bolo tusim trojrocne alebo dvojrocne, proste pri hentych prachoch to este poistovna nezvrhla na totalku. Auto bolo opravovane v Bratislave samozrejme v autorizaku, zhruba styri mesiace dozadu. Samozrejme ze keby si to riesil mimo autorizaku tak to bude cojaviem za 1000eur alebo tak nejak :)

Ja len ilustrujem ze 290eur za havarijku na rok je moj nesplneny sen. Aj keby na Fabiu - teda fabiu nemam, ale pri dnesnych cenach je 290eur take hovienko ze az. Nespekulovat, riesit skor podmienky ako cenu samotnu.

Co sa tyka premrstenosti cien atd : vsetci dobre vieme ze predaj novych aut je uz davno sracka, takze servisy zarabaju na servise, opravach. Rovnako ako atramentove tlaciarne - na tlaciarni vyrobca prerobi alebo v tom najlepsom pripade je na nule ale dobehne ta na atramentoch.

Akoze verim tomu ze to co je tu : http://auto.bazos.sk/inzerat/42537648/K ... 9-2013.php
by v autorizaku stalo aspon 20.000eur, betonovo. Len dve xenonove svetla mame 3400eur a este sme nezacali.

Viem, je to hroza.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa felipe25 »

molnart napísal:
mp3turbo napísal:Kolega, nedobrzdene Macubuši ASX, ani airbagy nevyleteli, ani chladice neposkodene, od buracky sa s autom este tyzden jazdilo... 12000eur oprava. Ojeje. Cena noveho auta myslim 18000eur.
felipe25 napísal: zrazka so psom ci co to bolo - oprava stala 3000€.
otazka ako su potom tie servisne naklady realne. lebo kazdy vie ze to ide na havarijne, tak sam servisy daju cenu za ktore za este nehanbia. lebo ak by ten asx mal uz nejakych 7-8 rokov, zostatkovu hodnotu 4000 eur, bez havarijneho, tak to nikto za 12 tacov opravovat neda a stavim ze to vie dat spravit aj za par stoviek.

poviem takto: keby som nemal havarijnu, dam to opravit v neautorizaku. lenze, tam by mi urcite nemenili cely predny naraznik, pravy predny blatnik cely, podplatniky a pod.
vozidlo po zrazke so zvieratom /odfotil som to, ale kedze boli 4h rano, plesivec, vsade tma a ponahlal som sa na skusku, neriesil som / vyzeralo ako ze sa nic nestalo. az ked sa rozvidnievalo, tak bolo vidno poskodenie... vsetko za pravou castou predneho naraznika bolo doslova zramovane. naraznik sice vyzeral ze je ok, ale technik pri prehliadke donho zatlacil, a vtlacil ho dnu mozno o 20cm. cize ta narazova cast ktora ma absorovat naraz bola out.
ak by som to dal opravit v neatorizaku, isto by sa pytali, ci chcem novy naraznik, a co to stoji. ale ked ma clovek poistku, tak to neriesi, a po dalsie autorizak nemoze pustit auto s takymi poskodenim bez vymeny. podla info ktore mam by cokolvek ine ako vymena znamenalo, ze auto by pri dalsej nehoda nebolo take "odolne" co sa prednej casti tyka.

a ked vezmeme, ze v autorizaku stoji prvy servis kde sa vymiena olej, a par somarin kontroluje 250-300eur, pri vymene naraznika, blatnika, podblatnika, hmlovky, krytiek a pod. veci lahko vyjde na fakture suma 3000€. + striekanie na metalizu a sme doma.

takze je to skor o tom, ze ak poistovna, tak autorizak - ved mne je to jedno co to stoji, ja platim 166eur.
odrbat sa poistovne nedaju, lebo oni vedia co kolko stoji. a zasa nemyslim si, ze autor. servis uctuje inak pri poisteni a inac pri nepoisteni... preto tam bez poistenia asi nikto nejde :D

moj znamy ma taku vetu: autorizak? sak tam dvihnu dvere na vstupe a uz mas 20e na fakture :)

druha stranka veci je ta, ze ludia neznali ked kupuju jazdenku a vidia razitka z autorizaku, tak cenu toho auta hned "vydvihnu", ako ked tam su razitka od hornej dolnej.. je to fakt. ale to sa bavime o ludoch, co nemaju sajnu, ako tam funguju.
proste autorizak je v ociach niektorych genialna vec navyse :D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa newmi »

killswitch napísal:mate niekto skusenosti s pzp od Uniqa?
mame, v robote a ako som uz niekde inde pisal, zlaty Allianz. V tej uniqua su strasny motaci a vsetko im dlho trva ale su lacnejsi, tak si vyber :D
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5199
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa Fullesh »

Koeprativa - babraci
Allianz - sice drahy, ale spokojny, vyplacaju, su seriozny, ci uz v pzp, havarijna, ale aj poistenie domova, zdravia.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

Fullesh ten Allianz by som bral s rezervou, mal som pred rokom a kusok tu cest, vyletel mi chlapik s golfom do protismeru, strhol som volant aby som donho celne nevpalil, atd... Skoda na aute kusok cez 3k, policajti, zapisnica, zmluvny servis poistovne, platene z jeho pzp... 3 mesiace cakal servis na peniaze, 2x doobhliadka v servise, 1x na mieste nehody s likvidatorom. Keby som vedel co bude poistovna nacvicovat, napalim to celne do golfu nech maju vacsiu skodu a nemaju pochybnosti...
PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa lezgy »

skus udriet do niekoho tu na vychode kde kazdy kazdeho pozna v lepsom pripade cely okrem pozna riaditela pobocky
:)
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa icefire »

lezgy napísal:skus udriet do niekoho tu na vychode kde kazdy kazdeho pozna v lepsom pripade cely okrem pozna riaditela pobocky
:)
Lezgy, ako to myslis? Takto? Aj tak tomu nechapem :?
lezgy napísal:Skus udriet do niekoho tu na vychode, kde kazdy kazdeho pozna. V lepsom pripade cely (??) okrem pozna riaditela pobocky.
:)
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa mp3turbo »

okrem == okres
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa lezgy »

jj sory....potme pisane :)
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"