Odchadza TV?

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Odchadza TV?

Príspevok od používateľa zedolsi »

Ahojte, poslednej dobe som si vsimol ze na niektorych programoch (nie vzdy rovnakom) sa mi hore zobrazuju biele pasiky ako na foto. Ked prepnem na iny program nieje to tam ked prepnem spat je to tam opat. Ako logicky mi z toho vychadza ze s tym TV nic nema ale radsej sa spytam ak sa stym niekto stretol ;)

Som na iPade a neviem zmensit fotku :facepalm: tak davam link na dropbox: https://www.dropbox.com/s/4ynecj1j0ujqe ... 0.jpg?dl=0

Diky :)
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Odchadza TV?

Príspevok od používateľa overlordslovak »

skontroluj kabel, pripadne port daj iny..

ked to zalezi od programu, moze to byt kludne chyba zdroju - nejaky set-top box(magio...) alebo len dany program ma chybicku kvoli roszliseniu atd...
i7
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7283
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Odchadza TV?

Príspevok od používateľa Papek »

To je chyba samotnej TV stanice. JOJka to robi uz davno, este v analogu a bolo to vidno hlavne vtedy, ked vysielali 16:9. Ide o to, ze prvych 23 riadkov v obraze je skrytych a v nich su zakodovane rozne synchronizacne informacie, teletext a pod. Cize to co vidis je posledny pol riadok so zakodovanymi informaciami pred riadnym obrazom. Ak si to dobre pamatam, tak je problem v nespravnom ozaceni parnych a neparnich snimkov ... a to sa nejako nemalo rado s riadkovanim a tym padom je cely obraz akoby posunuty o jeden riadok dole. Uz si to presne nepamatam, ale cosi take sme uz riesili.
Samotny siritel signalu vie tuto chybu odstranit, kedze preberaju signal priamo v TV, pripadne mensi provideri zo satelitu a nasledne to prezenu cez vlastny enkoder, ktory zvacsa nema problem urobit crop pripadne ine zakladne upravy obrazu a zvuku.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Odchadza TV?

Príspevok od používateľa zedolsi »

tak ste ma potešili, nerád by som kupoval novú TV :) nejako mi to tam nevadí tak to riešiť nebudem, až keď mi príde technik zapojiť druhý STB na druhú TV mu to ukážem :)
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"