GeForce GT 9600M

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
mojprvypc
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 124
Dátum registrácie: Ut 06. Máj, 2014, 21:10

GeForce GT 9600M

Príspevok od používateľa mojprvypc »

Nazdar,

v poslednej dobe mi padajú všetky novšie hry, ktoré idú pekne na 30+ FPS ale po chvíľke hrania mi nabehne čierna obrazovka, chvíľu ide zvuk a potom nič.. Noťas sa nedá reštartovať len hrubo vypnúť. Predtým to nerobilo. Skúšam som všetko pokukať, ani neviem v čom je chyba poriadne pretože žiadnu chybu nezahlási ani ju nikde v systéme neviem nájsť. Minidump priečinok je prázdny.

Myslím si, že je to grafika, lebo sa teploty pohybujú okolo 80 C´ počas hrania a vtedy sa ako keby vypne a zasekne celý noťas.
Laptop má už 6 rokov pomaly takže teplovodivá pasta je určite v háji. Nemá s týmto niekto skúsenosti, myslíte si, že to napraví nové prepastovanie? Prikladám fotku karty, aj tam mi môžte poradiť ako ju odobrať.
CAM00316.jpg
Spoiler: ukázať
Acer 5930G/Desktop ani prd
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7251
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: GeForce GT 9600M

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Rozobrat, poriadne vycistit od prachu, prepastovat, popripade vymenit teplovodive podusky a naspat zlozit. Vacsinou to dost pomoze.
http://www.youtube.com/watch?v=m9H2K9IGWj4
http://www.youtube.com/watch?v=YkouJC_fPW8
Co mi chodia booky, tak su poriadne zasrane a odchadzaju odomna s teplotami aj o 15-20°C menej :)
BTW ked som mal 9600M, tak po OC mala aj 85°C a bezalo to normalne, cize sa nevylucuje, ze ta babicka sa uz pomalicky poruca.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22000
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: GeForce GT 9600M

Príspevok od používateľa dexterav »

tak tak vyčistiť, ale ako píše bratm 80st nieje pre tie grafiky nič na vypínanie
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: GeForce GT 9600M

Príspevok od používateľa Pein »

ono pri hre moze mat viacej kedze sa ochaldi hned ako minimalizujes hru... mozes skusit zapnut furmark, dat to na max, a poprotiom vedla zapni HW Info nech vidis realne teploty a cakaj kym zamrzne a uvidis kolko mala... (ale samizda ze aj furmark ukazuje tpellotu)
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: GeForce GT 9600M

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

Môže to byť kľudne odchádzajúce jadro, respektíve pájka. Ťažko povedať, možno pomôže prepastovanie/vyčistenie, možno nie. Potom už len Reball.
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
Používateľov profilový obrázok
mojprvypc
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 124
Dátum registrácie: Ut 06. Máj, 2014, 21:10

Re: GeForce GT 9600M

Príspevok od používateľa mojprvypc »

Ako vyčistený je, to vidno aj na fotke. Odprachujem ho pravidelne. Len mi je divné, že predtým Skyrim bežal normálne a teraz do 1-3 minú nastane black screen, myslím že tá pasta by to mohla uhrať. Prepastujem a dám vedieť
Spoiler: ukázať
Acer 5930G/Desktop ani prd
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7251
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: GeForce GT 9600M

Príspevok od používateľa Kyselinka »

mojprvypc napísal:Ako vyčistený je, to vidno aj na fotke.
Neni to tam vidno. Hlavne rebra chladica na heatpipe byvaju zasrane a je dobre aj komplet rozobrat kryt fanu a vycistit. Osobne rozoberam vzdy komplet cely book do srobika a vsetko poriadne vycistim/prepastujem :)
Najlepsie je monitorovat teploty priamo on-screen, pocas hry. Pouzi afterburner, pripadne HWinfo, ktore maju OSD.
Používateľov profilový obrázok
mojprvypc
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 124
Dátum registrácie: Ut 06. Máj, 2014, 21:10

Re: GeForce GT 9600M

Príspevok od používateľa mojprvypc »

Update. Black screen of death nastal. Piplal som sa v nom 2 dni az nakoniec nabehol a rovno zahlasil ze zlyhal system kvoli nejakej chybe. Teraz prebieha startup repair tak uvidim co z toho bude. Karta fungovala 2 dni a je opať death, nesmiem ju stresovať. na office use postačí ak ju opäť rozbehnem.

EDIT: upečená v hrnci na 5 minút. Funguje bezproblémovo :D
Spoiler: ukázať
Acer 5930G/Desktop ani prd

Návrat na "Grafické karty"