Auto do 17 000€

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa QuaDko »

Ďakujem turbo za peknú odpoveď ohľadom tej 7 ročnej záruky, pravdupovediac ešte stále som sňou nebol a nepočul som jej ďalšie vyjadrenie, kandidáti sú teda to polo, ibiza, 2008, rio, i20/30. focus. Uvidíme ako sa z toho vysomári a kde sa nakoniec bude riešiť testovacia jazda.
Working on
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa hawkeye »

mitsu lancer, asx? mazda?

lancer 1.6 invite za 13.900
lancer 1.8 invite za 15.500
mazda hatch za 13.990
mazda sedan za 15.900

pride mi sialene dat 17k za polo 1.2tsi...
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mne tiez, ja to nedokazem zmestit do straznej veze co mam na pleciach. Ale neblazni, ponukat teticke jedna-osmicku ked jedna-sestka je NEZVLADNUTELNA :)

Hlavne v kontexte ze predrazene Polo bude ako stvorrocne mat hodnotu 7K (kuknime si za kolko idu 2009/2010 focusy, fabie atd) a hlavne v kontraste s tym ake ojazdene auto sa da kupit za 10k a zostane tolko penazi na servis ze ich nikdy nebude treba pri takomto "sialenom najazde".

Ano viem ze tetuska nemoze mat ojazdene auto ale musi to byt nove. Len na porovnanie spomenieme ze ked to uz musi byt z WV stajne, tak 2011ku Szkoda Superba Kombik alebo WV Prassat Kombik kupis za 12k s DéPéHáhá a tu by som ja este odratal cize za 10 litrov, bohuzial vidim ze pre tetusku je cokolvek vacsie ako Fabia uz nezvladnutelny autobus... ale mne proste nesedi ten "pomer" v peniazoch. Ked si zoberem ze takyto ojazdeny Ssuperb-Prassat predam o styri roky s prstom v riti za 7k a zrejme za osem, cize som stratil maximalne 5 litrov na hodnote, mozno len styri (ked zaratam ze kupim bez dph a predavam potom "cista ruka" tak vlastne dojdem len O DVA TISICE, nic viac), a ked kupim nove PPólo za 17 kvadrov a za rovnaku dobu ho budem predavat za maximalne sedem... ty kokso... a to vozenie asi nebude ani trosicku rozdiel ze ne...

Predstavujem si 17 litrove Polo a hned vedla neho 16.5 litrovu Sportage co kupil kolega (samozrejme novu). Nejde mi to moc dobre.

Ked niekto kupuje miniaturne NOVE auto a'la Korzička za devat tisic a potom ho preda za 5 papierov, to absolutne beriem v plnej miere. Nove, neprdene, nevytopene, neprekotene (i ked ani to neplati, osobne poznam pripady ked dealer sposobil havariu a predaval potom opravene bez jedinej zmienky), ma ten fantasticky pocit ktory ja mozem hrubo os...rat za dalsich desat litrov straty hodnoty navrch, nehovoriac o predrazeni v dosledku leasingu (kupuje teticka za hotove ? Ak nie, leasing to este predrazi), nutnost platit havarijne poistky (to je dalsi tisic az dva tisice v priebehu styroch/piatich rokov zaruky )... ked si predstavujem tie fenomenalne POVINNE ZARUCNE PREHLIADKY v autorizaku kde za 240,-eur vymenia olej a filter na fabii co ja zmaknem za 40eur...

tak mi je z toho zle. Nuz ale ako zaznelo, nie su to nase peniaze, su to dukaty teticky a ona s nimi moze robit co len chce. Chce polo za dvacku ? Moze ho mat.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3643
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa fobos »

niečo na tom bude, keď si vezmem, že som za 3er dal 10 tácov pred dvomi rokmi a dnes by som ho v pohode predal za 8, to je strata "len" 2k eur a to je asi trošku iné vozenie ako v Pole :) plus keď si to vezmem, že by som mal 7 tácov k dobru na servis (doteraz som nalial do auta cca 500 eur - ratam aj filtre, nájazd malo 143k km). Neviem, mno, mne do toho nič neni, ale fakt sú to vyhodé prachy von oknom, radšej kúpim jazdenku za desinu a dvojku obetujem trebárs na dovču niekde na tahiti, hm :?:

Ine je to, keby chcel niekto nejakú vylietanú jazdenku za 3000, to už iná reč, tam to hrozí, že na opravách v blízkej dobe preplatí celú nákupnú hodnotu auta. Ja to vidím na mojej motorke (KTM 520), kúpil som to za dvojku pred rokom a teraz na jar som do toho nalial 1100 eur aby to behalo aspoň najbližšie mesiace :laugh: a pritom za 3000 idú úplne iné mašiny na bazoši a nie 12 ročná vybehaná krava :wallbash: teda auto za desinku sá dá zohnať vcelku slušné + ostáva tam hromada penazí, ktoré sa dajú využiť lepšie
Naposledy upravil/-a fobos v Ne 04. Máj, 2014, 08:48, upravené celkom 1 krát.
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa hawkeye »

co je na lanceri 1.6 nezvladatelne?
1.8 zvladne tiez hocikto ak to neda nad 4000ot :D
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa Gudas »

Niekto tie nové autá kupovať musí, aby ste si potom vy mohli vybrať dobré jazdenky ;)

Držte sa ale prosím témy, zas utekáte úplne mimo...
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6694
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa molnart »

hawkeye napísal:co je na lanceri 1.6 nezvladatelne?
1.8 zvladne tiez hocikto ak to neda nad 4000ot :D
Zabudate na pozadovanu vybavu ktora cenu auta navysuje aj o 5tis. Tam kde hovorite o pole za 17 tak mazdy, lancery alod, budu za 22-25. Riesit tu zostatkovu hodnotu auta nema zmysel, to laickeho motoristu netrapi. Poznam niekolkych ludi ktori ked predavali auto tak u nich stali rady susedov a kolegov ze to chcu kupit, ale namiesto toho prdli auto do bazaru za cenu nizsiu o 15-20% len aby sa nemuseli s nikym natahovat.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa QuaDko »

Už nejak moc sste všetci odbočili od témy a nikto sa nedrží prvého príspevku a výbavy ktorú požaduje. Sú mi jasné všetky klady a zápory všetkého čo tu bolo popísaného od zlú konštrukciu auto cez zlý motor až po zle spracovanie atď. Zjavne najlepšie bude jazdiť na bicykli aj keď počkať to tiež niekto skladá takže môže mať zlú konštrukciu alebo zlú prevodovku. :D

No nič ale vrátm sa k téme. Prečo riešite či ho ona bude predǎvať za 5 rokov a za tretinovú cenu toho čo stálo ? Nie nebude ho predávať ani toto čo má nepredǎva ale daruje ho. Nepotrebuje sa naťahovať ohlaďom všetkých tých čakajúcich susedov a kolegov a bazárov. Proste ho posunie ďalej do rodiny a ten kto potrebuje auto si ho zoberie. Áno v tejto dobe nereálne že ? Nuž ani taký ľudia nevymreli a je to oveľa lepšie riešenie ako ho predať niekomu za tretinovú cenu a ešte sa sním naťahovať. Takže predaj auta za 8 rokov by sme mali vyriešený. ;)

Ako tu už spomenul gudas niekto tie autá kupovať musí aby ste vy potom mohli behať po bazoši, mobile.de a hľadať čo najlepšie auto za najnižšiu cenu.
Working on
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa hawkeye »

lancer 1.6 invite za 13.900 ma vacsinu vaci co pozaduje okrem navigacie a urcite za navigaciu neda 3000e
oproti 1.2tsi ma "len" o 27k, spotrebu ma kludne 5-6l...

myslim si, ze jedine co nesplna je dlzka (cca 4.5m) ale zase na druhej strane mas auto ktore so svojim 6r starym dizajnom (predstavene v r 2008) predbehlo dobu a na par rokov este aj bude v top 5 dizajnov, mas kvalitu japonca atd
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
metamor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 226
Dátum registrácie: Ne 11. Sep, 2011, 11:26
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa metamor »

este ma Mito alebo Giuliettu :D kedze je zena tak sa jej mozno budu pacit nejaka. Urcite viac ako daky peugeot a s tou vybavou by si mohla zmestit do 17k
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa QuaDko »

Hawkeye vidím že lancer je tvoj veľký favorit. Ale nespĺňa všetko čo požaduje, a myslím že to auto nieje moc pre ženy držme sa radšej toho čo tu bolo spomenuté a áno chce tam mať navigáciu.
Working on
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa scarinko »

Ok co taky fiat 500? To je take typicke zenske auto
V naj vybave stoji cca 15k + 900 za automat
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7276
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa Papek »

To je prakticky iba dvojmiestne auto. Aj ked musim povedat, ze som bol z neho celkom milo prekvapeny. Ako mestske auto si ho viem predstavit. Interier pekny, slusne odhlucnenie, komfort. Akurat cena podla mna nezodpoveda obmedzenym moznostiam auta.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2224
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa mirjak »

Kedze mala Yaris... tak som pozeral Auris, avsak s automatom, vyhrievanými sedackami a navi to do 17k v cenniku nevyda (1.6 style +business+confort balik+navi). Nechaj ju pri 2008 a mas pokoj (pokia Ti teda nehrozi, ze Ti ho casom posunie v rodine)
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa hawkeye »

QuaDko napísal:Hawkeye vidím že lancer je tvoj veľký favorit. Ale nespĺňa všetko čo požaduje, a myslím že to auto nieje moc pre ženy držme sa radšej toho čo tu bolo spomenuté a áno chce tam mať navigáciu.
ano je to moj favorit a ano som ovplyvneny kedze ho mam ale preco by som pozeral po mitsu
-v pohode bez vacsich problemov nabehaju 200k (viac som zatial nevidel), co si myslim ze 1.2tsi neda (aj ked chapem ze tolko na nom nenabeha)
- dizajn
- bezpecnost (7 airbagov, stabilizacny a trakcny system, ABS, EBD, )

a co vlastne nesplna z toho pozadovaneho? Nema automat ktory nieje povinny a dlzku
-Musí to byť do 17 000 s DPH - check
-Navigácia + Multimediálne rádio - za priplatok
-Cúvacie senzory/kamera - check + zaintegrovane do spatneho zrkadla
-Pohodlné sedenie - otazne
-Winter packet /vyhrievané všetko možné/ - skla a spatne ma, sedanky sa tusim daju spravit za priplatok
-Záruka aspoň 4 roky - check..za priplatok 5r zaruka
-Samozrejme musi sa jej páčiť - otazne
-Multifunkčný volant - check
-Automat je výhodou ale nemusí byť - nema
-Dĺžka nech je niečo okolo 4 metrov. - nie je
-Musí to byť funglovica - check

takze 1.6 ma vsetko
pozrel by som sa este na ASX a colt
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"