Kvalitny notebook

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
tomas2893
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1014
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Kvalitny notebook

Príspevok od používateľa tomas2893 »

Zdravim,

priatelke sa pokazil uz druhy notebook tesne po uplynuti zaruky, takze zhana nieco nove, kvalitnejsie.

Podmienky su nasledovne, podla priority:
1. cena do 500e
2. kvalita - bolo by fajn, keby uz vydrzal aj viac ako 3 roky
3. uhlopriecka 13,3 alebo 14 palcov
4. hmotnost do 2kg...

Vyuzitie - kancelarsky balik, internet, obcas film...
SONY Vaio T13 + PLEXTOR M5Pro 128GB
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Kvalitny notebook

Príspevok od používateľa spencer »

nerád ti to hovorím ale notebook je umenie kupiť aby ti vydržal viac ako dva roky . hlavne v tejto cene kde sa hľadi na čo najväčšiu úsporu na materialoch a riešeni chladenia . ale najlepšie je vyberať z lenovo , toshiba možno aj HP aspoň staré HP vedeli dobre vydržať .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
tomas2893
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1014
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Kvalitny notebook

Príspevok od používateľa tomas2893 »

Vzhladom na to co som nasiel by mohlo byt rozumne riesenie Dell 14z. Hrozny display a slaba vydrz baterie, ale ostatne parametre su chvalene... Len ci by bol aj kvalitny.
SONY Vaio T13 + PLEXTOR M5Pro 128GB
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Kvalitny notebook

Príspevok od používateľa spencer »

a kdeže si ho našiel pod 500€ ?
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
tomas2893
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1014
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Kvalitny notebook

Príspevok od používateľa tomas2893 »

Kupovat sa bude v CR, kde na alze stoji 14390KC (525e), to by sa este dalo.. ak je to opodstatnene
SONY Vaio T13 + PLEXTOR M5Pro 128GB
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5539
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Kvalitny notebook

Príspevok od používateľa Odar »

Notebooky do 500 sú spotrebka. Podľa toho sa zariaď - buď kúp čo najlacnejšie na 2 roky (s trochou šťastia viac), alebo si priplať. Na bežné domáce používanie sa to podľa mňa neoplatí. To radšej po záruke, ak odíde, kúpiť nový, výkonnejší, ako sa snažiť udržať pri živote 1 päť rokov. Morálne to zostarne tak či tak.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1878
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: Kvalitny notebook

Príspevok od používateľa zodiaq »

https://www.alza.sk/lenovo-thinkpad-edg ... .htm#popis
Hmotnosť 2,14 kg inak splna vsetko nie?
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Kvalitny notebook

Príspevok od používateľa Chris »

ak by si mal zaujem mam Dell Latitude e6420, i5, 4GB ram, 250GB disk, baterka zanovna 7 cyklov plus dockovacia stanica

recenzia: http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2383754,00.asp
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2409
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: Kvalitny notebook

Príspevok od používateľa hopkok »

spencer napísal:nerád ti to hovorím ale notebook je umenie kupiť aby ti vydržal viac ako dva roky . hlavne v tejto cene kde sa hľadi na čo najväčšiu úsporu na materialoch a riešeni chladenia . ale najlepšie je vyberať z lenovo , toshiba možno aj HP aspoň staré HP vedeli dobre vydržať .
Ty si trafil v jednom prispevke tie najhorsie znacky v poradi HP,Toshiba,Lenovo (robim servis, viem co pisem)...kazdoadne neni sa dnes co cudovat, ze ak nedas booku pocas 2 rokov zakladny servis (chladenie,pasty thermalpady) tak moc od toho necakaj, vsetko je to jedno a to iste vo vnutri.

Neriesim zarucny servis tychto znaciek, keby ano Lenovo sa da, HP a Toshiba (servis swiss) des a hroza, pokazia aj to co bolo dobre :-)

1, vyber intel CPU
2, vyber intel VGA
3, znacka je jedno, aby sa ti pacil a plasty neposobili lacno
4, neprenasaj book v jednej ruke, nepouzivaj na perine a pod...

P.S: mozno nebudes verit, ale svoj vlastny book (Asus s i7 + Nvidia) som prepastoval ako novy, vymenil thermalpady a teploty poklesli v priemere o 20 stupnov! Proste pasty pouzivane od vyroby stoja za <>

Mam uz asi 8 book a este sa mi ani jeden nepokazil...nechvalim sa, konstatujem
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Kvalitny notebook

Príspevok od používateľa spencer »

hopkok , možno sa časy menia neviem , ale lenovo má švagor už vyše roka skoro dva a nemá s ním problémi vetráky ani nehučia , brat ma HP staré jak republika a okrem toho že rozbil klávesnicu a usbčka mu fungujú ak s ními trocha pohybe ide furt :laugh: s toshibou nemám skúsenosti tošibicu som len zahliadol na forách "ževraj" sa vyznačujú celkom dobrou spoľahlivosťou . ale jo ak servisuješ vieš toho oveľa viac a nejde mi do hlavy že by to mohlo spraviť 20 °C pekný efekt :?
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Kvalitny notebook

Príspevok od používateľa LordKJ »

toz, bavime sa o cenovej kategorii kde to je sumafuk.

mne osobne sa paci ideapad G seria, ale sebe ak by som kupoval 14" (akurat fajn prenosny rozmer), tak by som bral thinkpada, mame doma jeden lacny thinkpad (toz. bude to cca taka kategoria ako sa bavime teraz) a som snim nadmieru spokojny... kym ta baterka drzala tak bol naozaj super :-)


... mama ma v robote 10 rocny acer a este stale bezi :D
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2409
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: Kvalitny notebook

Príspevok od používateľa hopkok »

spencer napísal:hopkok , možno sa časy menia neviem , ale lenovo má švagor už vyše roka skoro dva a nemá s ním problémi vetráky ani nehučia , brat ma HP staré jak republika a okrem toho že rozbil klávesnicu a usbčka mu fungujú ak s ními trocha pohybe ide furt :laugh: s toshibou nemám skúsenosti tošibicu som len zahliadol na forách "ževraj" sa vyznačujú celkom dobrou spoľahlivosťou . ale jo ak servisuješ vieš toho oveľa viac a nejde mi do hlavy že by to mohlo spraviť 20 °C pekný efekt :?
20 stupnov som myslel v plnej zatazi, pre upresnenie.

V podstate je jedno aky book, ale dnesne booky v tejto cenovke aby vydrzali, potrebuju pravidelny servis, ako aj auto.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Kvalitny notebook

Príspevok od používateľa CageJ »

hopkok napísal:
spencer napísal:nerád ti to hovorím ale notebook je umenie kupiť aby ti vydržal viac ako dva roky . hlavne v tejto cene kde sa hľadi na čo najväčšiu úsporu na materialoch a riešeni chladenia . ale najlepšie je vyberať z lenovo , toshiba možno aj HP aspoň staré HP vedeli dobre vydržať .
Ty si trafil v jednom prispevke tie najhorsie znacky v poradi HP,Toshiba,Lenovo (robim servis, viem co pisem)...kazdoadne neni sa dnes co cudovat, ze ak nedas booku pocas 2 rokov zakladny servis (chladenie,pasty thermalpady) tak moc od toho necakaj, vsetko je to jedno a to iste vo vnutri.

Neriesim zarucny servis tychto znaciek, keby ano Lenovo sa da, HP a Toshiba (servis swiss) des a hroza, pokazia aj to co bolo dobre :-)

1, vyber intel CPU
2, vyber intel VGA
3, znacka je jedno, aby sa ti pacil a plasty neposobili lacno
4, neprenasaj book v jednej ruke, nepouzivaj na perine a pod...

P.S: mozno nebudes verit, ale svoj vlastny book (Asus s i7 + Nvidia) som prepastoval ako novy, vymenil thermalpady a teploty poklesli v priemere o 20 stupnov! Proste pasty pouzivane od vyroby stoja za <>

Mam uz asi 8 book a este sa mi ani jeden nepokazil...nechvalim sa, konstatujem
Doslovne, Lenovo = biggest shit ever.. Jedine dobre su ThinkPad Txx.
Znamy ma dve Lenova ThinkPady na jednom sa rozsypali panty po 4 rokoch a na druhom takom istom v 5... Takze tak.. HP su kazive.. o Toshibach by som pozastavil..Tam sa daju vybrat aj dobre kusy, ak nie su s AMD.. Vacsinou Toshiby mavali problem len s prehrievanim, ale napriklad klavesnica je pevna a neprepadava sa ako na ASUS a Aceroch.. Na Asusoch sa zase zmazuju pismenka.. Tiez o nicom, odchadza doska tak isto.. U notebooku ak to nie je biznis trieda, je to IBA o stasti na kus.
Ja mam napriklad HP z biznis triedy a monitor odisiel po 2,5r, zato Toshiba za 350€ !!!! Drzi vdakabohu uz 6. rok.. Po tychto skusenostiach som kupil dalsiu a zatial (1,5r!) ziaden problem.. V tejto cene by som povedal takto.. Kupit book s i3 bez VGA.. Vacsinou i tak odide dGPU, pri iGPU sa nema co posrat.

P.S. Znamy robi v servise Lenova, vyslovene neodporuca ThinkPad Edge.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5539
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Kvalitny notebook

Príspevok od používateľa Odar »

S tym prepastovanim to moze byt pravda - to iste mi uz spominal byvaly spoluziak, ze mal doma viacero notebookov, ktore po prepastovani sli teplotou v zatazi aj o tych 20 'C dole. Notebooky su pastovane strojovo a nikdy to nie je spravene tak kvalitne, ako ked to slovek spravi sam rucne, pouzije kvalitnu pastu . . . samozrejme v ramci zaruky je to problematicky zasah (strata zaruky).

Co sa tyka notebokov, mal som sluzobny lenovo T61. Vydrzal cosi cez 4 roky, denne nosenie z prace domov, pouzivanie kade-tade, sasi drzali bez problemov. Nikdy som ani po 4 rokoch nemal pocit, ze by sa mi rozpadal v rukach. Konstrukcia naozaj kvalitna. Po cca 4 a pol roku mu odisla pravdepodobne maticna doska - jednoducho sa jedneho dna uz ani nezapol. Medzitym som tam za 4 roky daval menit 2 X ventilator, ktory sa zaniesol a vydaval neuveritelne zvuky.
Teraz mam tusim 3. rok lenovo W 520. Konstrukcne tak isto nemozem nic tomuto notebooku vytknut. Sasi drzia. Tak isto ho nosim kazdy den domov, pouzivam, kde treba.

Svagor mal doma nejaky Asus. Do tych 500 EURo. Robil na tom cisto firemne uctovnictvo = notebook na stole doma. Nepouzival ho ani v posteli (na to ma tablet). Za 2 a pol roka tam cosi odislo. Notebook mrtvy. Uz ked bol novy, chytil som to do ruky a cele zle - dispaly drzal na nejakych smiesnych plastovych pantoch, mal som pocit, ze ked ho otvaram, ze sa mi to v rukach rozleti. Proste cele zle :facepalm: Ked mu odisiel Asus, kupil nejake low cost lenovo - typ, ani cenu presne neviem. S tym spracovanim je to lepsie, ale stale su to vsetko otrasne plasty. Som zvedavy, kolko to vydrzi.

Keby si mam kupit notebook trebars kvoli studiu, kupim to najlacnejsie, co je na nosenie. Aby to zvladalo, to, co potrebujem a viac by som neriesil. Akonahle by som pocitac nepotreboval nutne prenasat, za tie prachy by som si radsej postavil nejaku malu sexi miniITX zostavu. Urci to ma vacsiu trvacnost, ako tieto cuda, co vyrabaju v Cine. Nikto (normalny = pri zmysloch) proste nebude na domace pouzitie kupovat notebook za 1500 EUR.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Kvalitny notebook

Príspevok od používateľa CageJ »

Bohuzial dnes kopu ludi kupuje notebook ako lacnejsie zachranu, aj ked je s tym iba doma :) ...

Návrat na "Nákupná poradňa"