Auto do 17 000€

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

je pravda ze na rozmer sportage je ten kufor zlahka nestastny, pozor na podlahu a jeho rozmery tiez nie su dychvyrazajuce.

Predpokladam ze ked teta vybera auto maximalne velkosti Pola, ze ju kufor prilis netrapi. Samozrejme jej nemozeme poradit Sportage lebo to by instantne upadla do komy z tej obrovskej velkosti ale to je iny pribeh. Sportage neradime.

Zaznela tu - podla mojho nazoru velmi spravne - ídvaciatka. Nevidel som ceny, nemozem sa vyjadrit, z technickej stranky rozhodne parada. Jednoduchy benzin a pokoj v dusi a bez nervov na roky rokuce. Zlahka pridam kravinu : Sopel Astra. Viem ze je to 5x vacsie auto ako Polo a zrejme prevelike, ale keby teticka nahodou... neviem kolko stoja, ale mam Ahnung ze Sople nie su drahe. Nekradnu sa. Velmi dobre drzia technicky, benziny (diesle mali katastrof tak priemerne bezne). Stare 1.6ky semtam zrali olej a slzili, vsetko sa dalo vyriesit a teta nekupuje 15rocny stroj co ma 380.000km za sebou. Pri novom aute sa takehoto obavat nemusi.

10 centi navrch nad polo ju snad nezabije.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa lepermessiah »

a co taka Honda Jazz ? spominala sa tu uz ? dlzka pod 4 metre, vyborny vyhlad z auta aj pri vyske 150cm, ergonomia pre zenske nechty, maximalne prakticky kufor, do 17000 aj s CVT automatom, je to len 1.4 100koni, cize nebude mat pocit ze je to silne, spotreba celkom v pohode, hladky motor a Honda si myslim ze nema nejaku zlu povest s tou 1.4VTEC.. aj v TopGear o nej basnili, ze je to super auto pre zenu :D
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
metamor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 226
Dátum registrácie: Ne 11. Sep, 2011, 11:26
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa metamor »

Myslim ze ked na tom yarise najazila za 8 rokov 55k km a nejak extra sa jej nekazil ze nebola furt v servise ze tam iba menila prevadzkove kvapaliny a nejazdi ako to slusne povedat jak prava bloncka tak jej to auto vydrzi este hoodne dlho. Cize si moze peniazky odlozit zhodnotit a vybrat si normalne auticko kde peugeoty rozhodne nepatiria pretoze po par rokoch bude nadavat a bude hovorit o zlatom yarise
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3272
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa Diablo1st »

mp3turbo napísal:je pravda ze na rozmer sportage je ten kufor zlahka nestastny, pozor na podlahu a jeho rozmery tiez nie su dychvyrazajuce.

Predpokladam ze ked teta vybera auto maximalne velkosti Pola, ze ju kufor prilis netrapi. Samozrejme jej nemozeme poradit Sportage lebo to by instantne upadla do komy z tej obrovskej velkosti ale to je iny pribeh. Sportage neradime.

Zaznela tu - podla mojho nazoru velmi spravne - ídvaciatka. Nevidel som ceny, nemozem sa vyjadrit, z technickej stranky rozhodne parada. Jednoduchy benzin a pokoj v dusi a bez nervov na roky rokuce. Zlahka pridam kravinu : Sopel Astra. Viem ze je to 5x vacsie auto ako Polo a zrejme prevelike, ale keby teticka nahodou... neviem kolko stoja, ale mam Ahnung ze Sople nie su drahe. Nekradnu sa. Velmi dobre drzia technicky, benziny (diesle mali katastrof tak priemerne bezne). Stare 1.6ky semtam zrali olej a slzili, vsetko sa dalo vyriesit a teta nekupuje 15rocny stroj co ma 380.000km za sebou. Pri novom aute sa takehoto obavat nemusi.

10 centi navrch nad polo ju snad nezabije.
Astra s výbavou už je mimo limit, od Oplu do tej ceny aj s výbavou jedine Corsa. Tam by sa mal zmestiť aj do tých 15tis €.

Edit: Pozeral som tie ceny Astier a možno by sa dalo zjednať z ceny a tým sa ako tak vmestiť do 17tis. €. Podľa mňa za skúsenie to stojí.
Naposledy upravil/-a Diablo1st v Pi 02. Máj, 2014, 13:05, upravené celkom 1 krát.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa Papek »

A to je tych 120k v 2008 naozaj tak vela, aby bola ochotna upustit od svojej srdcovky a ist do niecoho, co sa jej az tak nepaci? Raz dva by si zvykla na vyssi vykon a potom by jej prislo vsetko pod 100k pomale a lemrave.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

este raz moj nazor : tato pani nepociti ZIADNY rozdiel ci v tom peoguiotiku bude mat 98 koni, 120 koni alebo 281 koni. Ona bude jazdit furt rovnako.

Mam pod palcom auto, 1.9tdi. Original 96kW, oktavia. Jazdil som s nim. Potom ho majitel dal nacipovat na 110kW. Jazdil som s nim absolutne rovnako ako ked malo 96kW "teda zhruba som vyuzival 20kW". Odfajcil turbo, dal tam poskladany vacsi hybrid, vstrekovace tusim fratelli ci jak sa to vola co dieselpower predava, upravili soft. Na brzde mu namerali 135kW na kolesach. Neuveris ale kurnik furt som s nim jazdil rovnako ako na fotrovej 66kW uplne identickej masine. Teda kludne, pomaly, bezpecne.

To iste plati pre pani. Ona by si NIKDY NEZVYKLA na vyssi vykon pretoze ho proste nebude vyuzivat. To nie je 19rocny poaknovany pubertak co vsade musi byt prvy... Ta pani nikdy nemala pedal pritlaceny o podlahu (mozno mala, ked isla 59km/h na piatom prevode 1298rpm a chcela niekoho predbehnut, tak sa velice pomylila na styri sekundy).

Vobec nerieste ci jej 120 koni bude vela alebo ci si zvykne. Ona ich totiz nebude vyuzivat.

Absolutne suhlasim s tym ze ked sa jej tragač páči a vleze sa vybavou do stanovenej cenovky, mala by si ho kupit. Je totalne nepodstatne ze henten autiak ma samostatne vymenitelne capy na naprave a tamtomu treba menit cele ramena pretoze automobilka je spinavy hajzel a takto si zabezpecuje business (majitelia passatov, superbov a audin mozno spozorneli ale hajzel im nic nehovori, iba ramena original za 70.000 korun, ktore su cenovo vzdialene od mojich capov na podstatne tazsie auto za 19eur, prepocet spravne sami)... ona na tom najazdi 50.000km za 7 rokov, takze tie capy a nikdy menit nebude.

Prve auto ktore sa jej paci, ma vybavu a vyhovujucu cenovku BY NAOZAJ MALA KUPIT a nespekulovat dalej. Chce 2008 a vyhovuje jej ? Gratulujem, vybrat farbu ku kabelke a satam a podpisat zmluvu. Ze je to Peougeuout co sialene strati na hodnote ? MMMno nejak som mal dojem ze to zrovna tuto pani netrapi prilis moc. Kupi nove za 17, po troch rokoch nepreda za 9, no a ? To su jej peniaze, nas do toho nic.


edit : astra s nejakou vybavou mimo 17 litrov ? To sa mi snad sniva...a to su tie auta o polmiliona lacnejsie ako pred krizou, tfuj.

edit2: inak tiez suhlasim ze by si proste sucasne auto mala nechat lebo to este dalsich 200.000km cize 83 rokov jazdenia v jej pripade odgula. Pokial nema doma velku kopu penazi ze uz ich nevladze vidlami prehadzovat, taketo auto by som proste nemenil - okrem toho ze nieco chcem a nieco sa mi paci moc vela inych dovodov nema.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5605
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Swift? lacne, vie si tam tiez nabuchat vybavu od vidim do nevidim.
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa scarinko »

KIA Venga v najvyssej vybave TX 1.6 CVVT 14.290
automat + 1320
Navigačný systém vrátane cúvacej kamery a bluetooth sady + 1110
metalicky lak + 430

celkom 17.150
http://www.kia.com/sk/modely/venga/cennik-html/
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa Papek »

Takisto by sa dalo uvazovat aj nad i30, akurat ze v pripade automatu je nutne zobrat motor 1.6/88kW a po nahadzani vsetkych blbosti do vybavy sa dostavame uz na 19000. Nejaka ta zlava to hravo poriesi na 17k, pripadne bez automatu tych 17k ani moc neprestreli.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ako sa vyjadril kolega : hentá čvarga by si dobre zaslúžila bakuľami po krížach... nazývať henten Venga krtinec "vaše rodinné mpv" a používať marketingové srač...pardon slogany "dokonalý priestor" to už chce inú dávku drzosti skoro až pohŕdania zákazníkom.

A zase som pri tom ze hentake sialene krpate auto za take sialene dlhe peniaze, co sa potom automobilky cuduju ze maju krizu. Ved to je cele uderene po hlave.

Ach ano, na dieslikovu Vengggu stoji DPF slabych 4.440eur, dobre vidite : STYRI TISIC aj drobne eur (neveril mi to aj kolega ktoreho kamarat pracuje u importera a preveroval). Skoro som sa pos..kakal od rehotu ked to ujo zahlasil v šourúme. Na moj protiargument ci mu nahodou neni otupno ze bmw535d ma nove DPFko za 1100eur sa tazko reagovalo.

Ach jaj, tieto tragace hypermoderne... s asistentami rozbehu do kopca... jak som bez toho mohol prezit cely zivot a rozbiehat sa analogovo len tak, podla oka ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa scarinko »

no ja viem aky mas nazor na to ale tak dal som benzinovu aby teta nemusela kupovat drahu vatu

kludne si tam za to dosad Hyundai ix25 lebo je to to iste auto

za 17k si viem tiez predsatavit ine auto ale najviac to predrazuje automat a navigacia a podobne sprostosti ako cuvacia kamera a take veci bez ktorych sa normalny vodic v meste neobide :D

ja mam na aute akurat ABS a to je tak vsetko ked neratam kolesa, sedacky a volant :)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa Papek »

Ale ved jasne, da sa vozit aj bez ABS, bez cuvacej kamery, dokonca aj bez centralneho zamykania ci elektrickych okien. Dokonca ani prevodovka nemusi mat synchrony a startovat mozeme na kluku. A potom sa fakt dostaneme cenovo na stvrtinu a mozeme predavat novy golf uz od 3490 € a priplatkami sa dostaneme az na 26k.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa scarinko »

Ja vlastne abs nemam, co to kecam, som chcel napisat ze mam len central bez dialkoveho :-)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa Papek »

u mna takisto. Ale kebyze riesim ine, chcem automat, bezklucovy vstup, cuvaciu kameru alebo aspon senzory a neurazim sa ani za asistent rozbehu do kopca ... wait, automat ho nepotrebuje :) ono je to o prioritach, za 17k mozes mat nalozene Polo, alebo oholeny Golf.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa scarinko »

No vidis a ja som presne opacne zamerany, keby som kupoval nove auto tak nechcem bezklucovy pristup ale klasicke do k centralu, automat ani za svet, kameru mi netreba a senzory jedine ak by som mal aspon kombi alebo auto s horsim vyhladom vzad. Asistent rozbehu :-) co som blondina ktora nevie pouzit spojku? Nie dakujem. Ja radsej vykonnejsie auto s horsou vybavou (nehovorim uplne holou) ako slabsie s kopou blbosti ktore pouzijem dva krat za rok.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"