Cez HDMI nejde obraz na TV

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
travianner
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 02. Máj, 2014, 15:06

Cez HDMI nejde obraz na TV

Príspevok od používateľa travianner »

Zdravím.
Včera som si kúpil notebook lenovo g510. Tento notebook obsahuje HDMI tak som chcel skúsiť prepojenie NB z TV. Keď to však zapojím tak TV ani nezisti že som pripojil HDMI a po zvolení portu HDMI (napr. HDMI 1 v ktorom to je zapojene ) píše na tv že neni signál. HDMI kábel je funkčný, pretože na druhom PC všetko funguje v poriadku. Akonáhle však pripojím vga kábel tak sa TV dá pripojiť bez problémov. Vystačil by som si aj s tým ale bez HDMI mi nejde zvuk z TV.
Notebook má Intel HD Graphics 4600 a AMD Radeon 8750m. Primarna karta je Intel HD a pri väčšej záťaži sa automaticky zapne Radeona. Myslel som, že to môže byť tým že ta Intel nepodporuje HDMI a podporuje ju len Radeona ale to je určite blbosť. V Biose sa dá nastaviť buď len Intel grafika alebo obe grafiky naraz.
Mám nainštalované všetky najnovšie ovládače a OS Windows 7
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5361
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Cez HDMI nejde obraz na TV

Príspevok od používateľa kllr007 »

v Catalyst centre tu TV nevidis v zobrazovadlach ? Alebo nejaka klavesova skratka Fn+ nieco s ikonou monitora...
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
travianner
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 02. Máj, 2014, 15:06

Re: Cez HDMI nejde obraz na TV

Príspevok od používateľa travianner »

keď to mám cez HDMI tak ako keby to ani nebolo vôbec prepojene, nikde sa nič neukazuje, nič nieje vidno že by bolo pripojene. Keď si prepnem aby som mal obraz len na Tv tak mám čiernu obrazovku, keď mám obraz duplikovaný tak TV je bez obrazu a ide len na nb.

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"