Skrinka - odhlucnena pre vela internych 3,5" HDD

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Archon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Skrinka - odhlucnena pre vela internych 3,5" HDD

Príspevok od používateľa Archon »

Tak som notoricky stahovač/zbierač všetkeho a pomerne kvalitofil : Anime , Filmy , Seriali , Steam mi teraz zabera 206 GB , ešte aj vo Fotaku som si nastavil jpg+RAW , tak vie mi to spraviť za tri dni aj 10GB , atď
a ešte Hram iba online hry - League of Legends , Diablo 3 , Starcraft , Dota , WoW , GW2 a tak . Takže nejaku super dlhu grafiku ani v buducnosti nebudem kupovať

čo asi tak stoji za zmienku , že čo mam :
Noctua NH-U9B SE2 , Radeon 5770 , 2x HDD a 1x HDD v Scythe Himuro SCH-1000 , doska ATX+ostatok tak z roku 2009/2010 , zdroj Corsair HX520W

Tak čo chcem prioritne :
  • Big Tower/Mid Tower (ale asi ta Big bude lepšia)
  • Odhlučnene (kedže tam bude aspon 5+ HDD vnutri)
  • aspon 6+ internych 3,5" miest
  • modularnosť HDD (som paranoidny a keď vypinam PC a idem preč , tak vyberam HDD z PC a skryjem ich ; ano bla bla bla nieje to dobre pre HDD ked ich vyberam častejšie, ale pre moju paranoju to ukludni)
  • cena 120€+/-



potom take už asi bežnejšie veci , ale nie až tak prioritne :
  • Bezskrutková inštalácia , Prachové filtre (ale to asi už skoro všetky maju)
  • cable managment by sa hodil
  • 2x 5,25" pre DVD-ROM + Scythe Himuro SCH-1000
  • dvierka na strane kde sa vyberaju HDD (aby som to nemusel stale vyberať a zašrobovavať atď) a keby boli priehladne , tak by to bolo fajn , lebo mam PC na stole a mohol by som donho kukať
  • vypinač(power button) zakryty , tak by to bolo fajn (to už len hladam maličkosti , čo by sa hodili :D)
  • mam aj par nejakych svojich ventilatorov (noctua/ine) takže aj bez ventilatorov to môže byť
  • vyška do 60cm (môže byť aj vyšie , ale potom musim prevrtať poličku nad PC , proste len blbosť naviac)

    s USB 3.0/e-sata panelmi alebo inymi vecami som moc dobre skusenosti zatial nemal , takže to tam skôr nechcem (ani to nebudem zapajať)
Tak som to napisal dosť stroho/priamo čiaro , tak sa neurazte a nemyslim to arogatne :)
už som aj par skriniek pozeral , ale neviem ktore z nich su fakt tiche
hlavne novu skrinku kupujem kvôli tomu, že sa mi do tej terajšej proste už tie HDD nezmestia , a že by som chcel aby to bolo tiche
Naposledy upravil/-a Archon v Št 10. Apr, 2014, 17:21, upravené celkom 4 krát.
Používateľov profilový obrázok
sebinho
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 229
Dátum registrácie: Ne 01. Máj, 2011, 10:15
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Skrinka - odhlucnena pre vela internych 3,5" HDD

Príspevok od používateľa sebinho »

Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Skrinka - odhlucnena pre vela internych 3,5" HDD

Príspevok od používateľa warrior606 »

Skor by som to videl na nanoxiu:

http://www.tichepc.sk/Nanoxia-Deep-Sile ... l?arg1=001

11 internych 3,5" miest
vyska 55cm
bez okna 118,56 €
z oknom 121,97 €
Používateľov profilový obrázok
xsi69
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3601
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Skrinka - odhlucnena pre vela internych 3,5" HDD

Príspevok od používateľa xsi69 »

Skrinku ti síce neporadím, ale určite by som riešil hot swap bay
Do r4 sa ti zmestia 3 disky na hotswap a do r2 xl až 6 kúskov.
Môžem vedieť, že prečo disky vyberáš ? Bojíš sa blesku,odcudzenia,neautorizovaného prístupu ?
Spoiler: ukázať
PC:
CPU/Cooler: i5-4670K 3,4ghz@4,7Ghz 1,4V + Alpenföhn Brocken 2+XF140
MB: Asrock Z87M-Extreme4
RAM: 2x8gb Crucial Ballistix tactical@2133mhz 10-9-10-24 T1 1,4V
GPU: 1070ti Asus Turboblower
NVME: 512gb VPN100
SSD1: Samsung 860 qvo 512gb
SSD2: Samsung 840 EVO 250gb
SSD3: Hikvision C100 1TB (hot_backup)
HDD: 2x WD RED 3TB RAID 1 v silentmaxxoch (cold_backup)
PSU: Superflower Golden King 550w 80+platinum
CASE: Fractal Arc Mini
LCD: AOC Q3279VWF
Audio: Xonar DX , Microlab B77+solo6c , Fiio X3 64gb , Sony MDR-1R
OS: Win 10
Cooling: 4x120mm fractal silent@350rpm, cryorig XF140@ 400rpm, Enermax tb silence@ 300rpm, SS he01 140x38mm fan @ 400rpm

NB_Personal: HP elitebook 830 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 1tb nvme
LCD: fHD sureview 120hz
LTE: áno

NB_Work: HP elitebook 840 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 512gb nvme
LCD: fHD
LTE: áno


Phone: Xiaomi mi8 128gb weekly rom
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Skrinka - odhlucnena pre vela internych 3,5" HDD

Príspevok od používateľa Chris »

alebo tento hot-swap :-)

http://www.hwraidshop.cz/kategorie/expa ... 6drv3gexp/

pripadne ak sa bojis neautorizovanemu pristupu a zneuzitia dat narp. Preco ich nazasifrujes napr. truecryptom ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Archon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Skrinka - odhlucnena pre vela internych 3,5" HDD

Príspevok od používateľa Archon »

Akurat tie skrinky tiež boli medzi tymi čo som pozeral :D

tak som pozrel
http://pc.zoznam.sk/fractal-design-defi ... tku?page=3
http://pc.zoznam.sk/nanoxia-deep-silenc ... rvy?page=4

ale ta Nanoxia je je tam len 2 , ma niekto skusenosť Nanoxia Deep Silence 5 ?
hlavne že aky je rozdiel vo zvuku s oknom a bez okna na tej Nanoxii ?
ako asi tam nebude moc rozdiel , ale tak čo su tie minusi v Nanoxia-2(v PC.sk članku) by mohli byť odstranene


no proti blesku mam založny zdroj , skôr kvôli tym ostatnym veciam vyberam HDD , ale tie šufliky mi pridu drahe na to že to môžem robiť tak či tak s novou skrinkou . a to kodovanie by som musel zistiť ako to funguje a hlavne vedieť čo sa tam môže pokaziť, že zrazu nebudem môcť mať pristup k datam

pozeram že neviem ako sa pripevnuju HDD na tie kolajničky, to sa tam prišrobuje , či ako ?
+ ako pozeram na niektore videa , tak nejak moc modularne to nieje s HDD , to tam musim šrobovať , a z dvoch stran to tam musim davať a podobne
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: Skrinka - odhlucnena pre vela internych 3,5" HDD

Príspevok od používateľa kovinator »

no pri tom sifrovani sa moze pokazit to ze zabudnes heslo :laugh: a ak sa ti to stane tak uz tie subory nikdy neuvidis
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Skrinka - odhlucnena pre vela internych 3,5" HDD

Príspevok od používateľa molnart »

alebo si kup hocijaky nas pre styri disky, a ten mozes prenasat a skryvat cely... ale neviem, ja by som sa viacej bal ze disky sa poskodia prave na tom skrytom mieste, neviem s kym byvas a pred kym potrebujes tie data skryt, ale ak mas v domasnosti zeny, tak fyzicke skrytie disku moze mat ovela horsie nasledky ako logicke skrytie udajov :)
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Skrinka - odhlucnena pre vela internych 3,5" HDD

Príspevok od používateľa warrior606 »

Pokial budes cryptovat disky tak heslo ulozit na nejaku flashku + niekde na nejake uloziste. V pc data nikdy nebudes mat v bezpeci. HDD je suciastka ktora v pc najviac odchadza a ty im vo vydrzi tiez nepomahas tym schovavanim. Takze idealne riesenie mat vsetko zazalohovane niekde v cloude alebo ked doma tak je riesenie napr nas.
Ked si taky colector tak ti garantujem ze tych 8 pozicii na HDD ti v R4 bude zachvilu malo preto by som radsej volil tu nanoxiu predsa len 3 pozicie pre 3,5" a 2 pozicie pre 5,25" naviac. Plus dalsia vyhoda su kvalitnejsie ventilatory na nanoxii. Myslim si ze nejaky rozdiel v hluku tam bude medzi verziou z oknom a bez predsa len ked je ta bocnica plna tak je komplet vytlmena a ked je tam okno tak tam tlmiaci material nie je. Ale nemyslim ze to bude nejaky extremny rozdiel.
Minusy pri deep silence 2 boli malo miesta na vedenie kabelaze ale DS 5 je 25mm sirsia takze sa da ocakavat viac priestoru. Podla obrazkov vyzera ze zjednodusili aj cistenie filtrov. Co sa chladiaceho vykonu tyka tak pri odhlucnenych skrinkach je to vzdy o kompromisoch.
Ano hdd sa priskrutkuju na antivibracne podlozky do tych kolajniciek ale mozes ich tam len polozit ale rataj z vacsim hlukom.
Kazdopadne vyberat a vkladat hdd naspat je podla mna zbytocne ovela lepsie pouzit napr truecrypt a 24miestne heslo ktore ulozim do textaku na flashku a zararovane na par ulozist a mam vystarane.
Používateľov profilový obrázok
Archon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Skrinka - odhlucnena pre vela internych 3,5" HDD

Príspevok od používateľa Archon »

Dakujem za všetko, objednal som si Nanoxia Deep Silence 5 Black Window

rozmyšlal som nad tou FRACTAL Define XL R2 a Nanoxia Deep Silence 5 Window
ale XL R2 sa neprakticky otvaraju dvierka (mam stenu napravo , a neviem či sa tie dvierka daju spraviť aby sa otvarali aj druhou stranu) a aspon nemusim prevrtavať poličku :D (dufam , lebo čo som nejak tak meral , tak priestor bol 60-63cm :D )

Pisal som , že viem že to nieje moc dobre pre tie HDD , keď s nimi hybem atď . Takže viem čo s tym robim , ale paranoja je paranoja a je proste silnejšia

teraz len najsť , že keď kliknem na prazdnu DVD-ROM , aby sa mi neotvarala mechanika , kery mamlas vo vymyslel v microsofte ...

Návrat na "Nákupná poradňa"