nasa mila slovenska posta

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa felipe25 »

Nebolo to myslene tak.... na poste, ale aj vo vacsine "statom platenych" pozicii je to uz roky tak, ze ludia sa tam spravaju totalne neochotne, akokeby tam ani nechceli sediet a pracovat. Bohuzial, problem je ten, ze ak dopredu neprides s niecim, co je uz hotove, tak je problem. Ziadne vysvetlovanie od tety co robi na poste necakaj, ona ti iba povie to sa neda, takto to nejde, ale nepovie ako to ide, akoby ti povedali v UPS, DPD, Fedex atd.. Keby stala posta par korun, beriem, ale ceny poslednu dobu vyleteli tak nahor, ze ich pristup by sa mal zmenit. Vitam, ze zasielky sa daju sledovat zdarma, staci ich podat cez eph a viem naisto, kedy si ich prevzali, ci si ich prevzali a pod. /uz ziadne - nic v schranke nemam, nic mi od vas nedorucovali a pod./, no pristup zamestnancov sa nezmenil a podla mna ani nezmeni. su zvyknute, ze placu dostanu ak si tam odsedia smenu a bodka. naco by sa pracovnicka drbala vysvetlovat pekne slusne klientovi ako to ma poslat, ak to chce poistit, ked dostane rovnaky plat ne? :facepalm: a cele slovensko tak potom funguje vacsinou. ked nemusia ludia, pracu naviac neurobia...
dnes je to nakoniec tak, ze ak clovek nieco chce, dopredu by si to mal (musi) nastudovat, inak bud dostane zle info, alebo ziadne.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

EPIC
tak som dnes potreboval poslat list do zahranicia a povedal som si, ze vyskusam elektronicky podaci harok a vytlacim si to dopredu, namiesto pisania adresy rucne na pobocke

celkom som bol prekvapeny ze to fungovalo, az kym som nezacal zadavat adresu prijimatela
tam mi formular vyplul hlasku "Prekročený max. počet tlačiteľných znakov"

uplne fasa sluzby
...
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

ten elektronický dotazník je mrdnutý a hlavne nedotiahnutý do konca... :facepalm:
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3911
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Memnon »

ja mam s EPH len dobre skusenosti, ale baliky/listy len v ramci SR
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa felipe25 »

ja takisto.

jednak platim menej, jednak mam prehlad co kde je, jednak netreba nic pisat na obalky... vytlacim stitok a nalepim, novinkou je moznost si stanovit kde ide stitok, cize na jednu a4 sa dju vytlacit 4stitky...

posielal som nieco do talianska - tiez bol problem so znakmi, rozdelil som to do dvoch riadkov :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa lezgy »

Broslowski napísal:dnes som chcel poslať

Ako skoro som tam zdochol, po pol hodine som to vzdal a poslal bez poistenia :wallbash: :facepalm: :rolleyes:

mesiace predtym a minuly pondelok utorok streda stvrtok ....skatula od toneru balik poisteny, zabaleny ukazkovo kedze manzelka :), zasielam z dvoch roznych pobociek, no problem
pridem piatok do jednej z nich hodin balicek na podanie a zenska zadre

TO SA NEDA MUSITE AK JE TO POISTENY BALIK, ZASLAT V NEPOUZITEJ SKATULI

wtf??? pani zlata uz minimalne 3 mesiace a toho tyzdne denne zasielam ci u vas alebo vedla na pobocke takto a ziadnej to nevadilo a ani samej veducej vcera

TO SA NEDA MUSITE AK JE TO POISTENY BALIK, ZASLAT V NEPOUZITEJ SKATULI

cize vcera aj predvcerom atd to slo?

TO SA NEDA MUSITE AK JE TO POISTENY BALIK, ZASLAT V NEPOUZITEJ SKATULI

a ak Vam dokazem ze sa da?

Nedokazete, ak chcete ja Vam dam teraz skatulu a mozete si prebalit
som velmi kludny clovek ale nedalo mi a z principu som jej po funuse priniesol ukazat stitok ZE SA TO DA

tak pre koho platia tie predpisy???

ok dajme tomu ze paragraf vravi jasne, sak panicka si to zrejme nevymyslela
teda ostatne flagrantne porusuju predpisy???
co sa stane baliku ked je zabaleny v xkrat pevnejsej skatuli ako ta, ktoru mi za x.99e ponukala???
navyse po prebaleni by ani tak vytesneny nebol....iny rozmer

tak na tieto otazky uz asi instrukciu nemala

:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
posta

* edit a este jeden z utorka

dosiel mi stitok ze si mam vybrat dobierku, kedze na ucet to neprislo
nebolo casu i sa zabudlo tak prisiel stitok c2
teda dosli stitky 2, problem je ze aj ten prvy dosiel o mesiac neskor jak mal, cize uz to malo byt v systeme loknute
reklamaciu ze to nedoslo na ucet je podat mozne tusim az pol roka po

15 minut panicka niekde telefonovala a jej odkazali, vyplat mu ked je to open case v systeme, aspon nebude reklamovat
i vyplatili co ocenujem, akurat im to system neuzavrel :rolleyes:

cize ked teraz dojdem s tym druhym stitkom na inu postu daju mi prachy zas

ach jo....
hadam ze to uz opravili
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
DanOne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 285
Dátum registrácie: So 09. Máj, 2009, 15:09
Bydlisko: Bratislava/Kosice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa DanOne »

- chcel som poslat krabicku 2x7x50 cm ako "poisteny list" kedze maju v ponuke produkt "listova zasielka nepravidelnych tvarov", co je lacnejsie ako balik. poctivo som si nastudoval nazov na ich webe a slo sa na postu. specifikacia hovori, ze najmensi rozmer musi byt 14x9 cm, takze som cakal ze ma to posle prebalit do sirsej bedne (podla toho ale mozem ako listovu zasielku poslat aj televizor), jednoducho siel som pripraveny, teda myslel som si. tetuska zobrala krabicku, polozila na vahu a vravi mi: "neda sa, to mate 116 gramov!" ja ze co presne mysli? ona: "slusne vam vravim, neda sa!"

no uplne ma zaskocila, chvilu som nevedel ani ako sa volam. prestrcila mi cez strbinu podaci listok a poslala ma s tym do <>e si to vypisat ako balik. vztah rodic > dieta a to som uz po 30ke :-) na tetusky na poste sa ale z principu neosopujem, viem ze beru malo penazi a do ineho zamestnania, kde sa na cloveka kladu iste naroky, by ich nezobrali.


- z bratislavy som vracal tovar balikom do eshopu na orave, adresu odosielatela som uviedol kosicku, poisteny balik 2.trieda. dva dni neskor balik dorucil kurier zial do kosic, prevzal ho nic netusiaci otec (asi staci ak sedi priezvisko), aj ked na baliku boli jasne oznacene adresy odosielatel a adresat, podaci listok spravne vyplneny. pri opatovnom pokuse balik odoslat ma tetuska uz v kosiciach upozornila, ze mam na krabici adresata vlavo a odosielatela vpravo, co je velky problem, lebo mi to znova pride nazad.

vsetko to vypisovanie a prepisovanie do pocitaca je teda len na oko, pre zahranicne navstevy asi. aspon ma nechali podat poisteny balik v pouzitej krabici! :laugh:
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

moja skusenost s postou je, ze cim vacsia pobocka (viacokienkova) tam horsie
stale len nevieme/nenamame/neda sa/.... a ako bonus kopec opalenych pride po svoju "vyplatu"

o hodny kus dalej mame malu pobocku (len 2 okienka) v shopping centre a tam je radost nieco od nich chciet
zatial mi vzdy vysli v ustrety, poradili a pomohli, proste ako z inej planety
ani kofolaci tam nestoja (ved si predstav ze pride rodina ~30 ludi a len 2 okienka :rofl: )
...
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Andre »

Zasielka 26.5. 8:05 nebola dorucena... klasika :E
nikto nezvonil, ziadny listok
v poslem case funguju jak zasielkovna, ta vsak aspon informuje o zasielke
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Papek »

Treba im asi pisat staznosti na dorucovatelov. Takto si dorucovatel automaticky odfajkne, ze ta nezastihol a ma vybavene.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
k0rben
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 23. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa k0rben »

Pripadne to ze dorucovatel nedoruci nejaku vec sa vie uz velmi skoro rano na poste, jednoducho nedostane tu zasielku (od niekoho kto to ma na starosti) z bohvieakeho dovodu.
Spoiler: ukázať
Online :
|Intel i5-750@Gelid Tranquillo|G.SKILL Ripjaws 1600Mhz CL9 2x4Gb + Kingston HyperX DDR3 1600Mhz CL9 XMP 2x2Gb|Asus P7P55D|Sapphire HD5770 1Gb GDDR5 Vapor-X@900/1400+Custom Accelero S1r2|Samsung HD502HJ+Scythe Himuro|Corsair TX650|Antec 300@3xGelid Silent 12+TB SIlence 140mm+Scythe KazeMaster|Syncmaster T220|Logitech MX518 + Steel Series QCK|KME 2201 Black|Logitech S220 2.1 + KOSS SB49|

Offline :
|Intel Celeron D331 - 2.6GHz @ 2.9GHz + Akasa AK-965|WD800JD 80 GB + Scythe Himuro|Sapphire Radeon X800GTO|MSI 915PL Neo|PQI DDR 1GB 440Mhz|EC 350W|EC 5470-P4|

Offline :
|Intel Pentium III - 1.0GHz @ 1.2GHz (box)|WD200EB 20 GB + ghetto silencer|Inno3D GeForce2 MX400 64MB|Gigabyte GA-6OX|Hyundai SDRAM 256MB 133@160Mhz|250W Noname|Eurocase MD 604|iiyama ProLite E431S|>Image<
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Papek »

Keby nam toto spravil UPS kurier vo firme alebo z inej kurierskej sluzby, tak mu vypovieme zmluvu. Ako beznemu obcanovi mi neostava nic ine ako sa stazovat, pripadne odmienut uz dopredu akukolvek formu postoveho kuriera. Za poslednych 5 rokov si spomeniem mozno na dve zasielky, ktore mi prisli postovym kurierom az ku mne do ruk. Zvysok isiel ako nedorucitelne na hlavnu postu. A to neboli zrovna male sumy za dorucenie.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa filuS »

Zaujimave, ja som s dorucovanim priamo domov az take problemy nemal - a to mi postarka nosila aj kilove baliky (ked som objednaval kratke airsoftove zbrane, tak to nikdy neslo postovym kurierom). Este aj to, co malo prist postovym kurierom, chodilo az priamo domov (a ze tych balikov nebolo malo). Skor tu bol iny problem - byvam na supisnom cisle 22A a pred nasim domom je starsi s cislom 22. Nasa kazdodenna postarka nema problem, ani kurierske spolocnosti nemaju problem (UPS, DHL, GLS...), no par krat sa mi stalo, ze veselo trackujem zasielku, o pol deviatej tam nabehne, ze "prevzate na dorucenie" a o siestej vecer "adresat nezastihnuty". A ja len wtf, cely den som bol doma, mama takisto, nikto nezvonil, v schranke ziadny zlty listok. Tak reku, ze sa tam pomylili. No pre istotu som na dalsi den isiel na centralnu pobocku, kde nechavaju nevyzdvihnute baliky - dal som im cislo zasielky a oni mi ho vydali. O dva dni na to prisla suseda, ze mame nieco v jej schranke - a tam bol zlty papierik. Ten kreten, postovy kurier, to dorucoval susede, pricom na baliku bola jasne a trojmo napisana adresa "22A" (na zlty papierik si ale ten somar napisal uz 22). A toto sa mi stalo 2x (prvy krat som sa tam este raznejsie postazoval na poste, druhy krat som to uz nechal tak, ta zenska za prepaskou za to nemoze a nic s tym neurobi). Najvacsi problem je, ze ta suseda cez zimu travi v dome tak 3 dni v mesiaci, a ak by som sa spoliehal len na zlty papier a nepozeral na tracking, tak ten balik mi nie len, ze nedojde, ale este ho poslu naspat odosielatelovi.
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
NuSuey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 383
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa NuSuey »

Uz mi nezvykne chodit tolko balikov, no pamatam si velmi dobre na jeden spred roka-dvoch, ked som prisiel na jednu slovensku postu v kosiciach, dal im zlty listok.. tetka odisla dozadu a vratila sa o 40 minut! :furious: neveril by som, keby som nezazil..

to aky bordel tam maju doprdele..

samozrejme, ze som nebol sam, ktory bol kvoli takemu cakaniu perfektne naladeny, kedze sa mnou cakalo asi dalsich 5-10 ludi (nastastie ze ludi vybavovali este v dalsom okienku)
Case: Silverstone RVZ01B, CPU: Intel Core i3-4130, GPU: EVGA GeForce GTX 750 Ti 2GB, RAM: Crucial Ballistix Tactical 4GB (1 x 4GB) DDR3-1600, MB: Asus H81I-PLUS Mini ITX, HDD: Crucial M500 240GB
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa icefire »

Dobry den,

touto cestou by som rad reklamoval spravanie pracovnika posty Bratislava 214 (PSC 82106).

Dna 2/7/2014 som o 17.53 adresoval pracovnicke posty p.Kultikovej moju potrebu prijatia penazi cez sluzbu Western Union (dalej uz len WU), uz s vyplnenym formularom. Pracovnicka posty to odmietla so slovami, ze uz je neskoro na poskytnutie takejto sluzby.

Vyziadal som si teda otvaracie hodiny pre sluzbu WU, kde mi bolo asi po 5 minutach hladania pracovnickou posty na nastenke ukazane, ze su poskytovane do 18.00. Tuto informaciu p. Kultikova nevedala dohladat sama a musela jej pomoct druha kolegyna, co zabralo cas namiesto toho, aby sa pracovnicka zaoberala mojou poziadavkou.

Na moju otazku, preco mi teda nezabezpecia sluzbu mi bolo odpovedane, ze je neskoro a ze systemu to bude dlho trvat. Posta v tom momente fyzicky zatvarala az za 32 minut, pricom pre sluzbu WU som prisiel tak ci onak pred jej zatvaracimi hodinami (co bolo 18.00).

Inymi slovami - pracovnicka Kutlikova odignorovala otvaracie hodiny pre sluzbu a mne nebolo umoznene ju vyuzit. Za tuto sluzbu platim nemale peniaze a navyse nechcem, aby so mnou ako so zakaznikom bolo jednane v takejto forme. Lenivost pracovnika by nemala zabranit vyuzivat sluzby, ktore poskytujete ako standart pre zakaznika.

Poprosim Vas o pisomne vyjadrenie a presetrenie celej situacie s konkretnou pracovnickou posty. Poprosim Vas - skuste sa mi v odpovedi priamo vyjadrit, preco nedodrzujete otvaracie hodiny pre sluzbu a preco musim ako zakaznik trpiet taketo spravanie.

Vopred dakujem za Vasu odpoved.
Moj najnovsi vytvor :facepalm:
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412

Návrat na "Debata o všetkom"