LG L9 - vadny displej, co to je?

Android platforma na mobilné zariadenia, Wear OS platforma na wearables, povolená diskusia tiež o ďalšie kompatibilné systémy (RTOS/Tizen OS/Garmin OS/Fitbit OS)
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

LG L9 - vadny displej, co to je?

Príspevok od používateľa Muhyng »

Zdravim,

dnes rano som sa hral na manzelkinom fone a pocas toho sa mi zdalo, ze je displej daky divny. Tak som sa prepol na uvodnu obrazovku a to, co som si myslel ze "prebija" nejaky divny raindrop setric do hry je asi daka vada displeja. Nikdy som nic take nevidel, neviete niekto poradit, co sa stalo? Podotykam, ze som sa nehral na wecku a fon mi nepadol do zachoda ani na zem. Ked som ho zapinal, obraz vyzeral normalne a cca za 15-20 minut sa zmenil na nieco taketo. Na zaciatku bolo "postihnutie" o nieco mensie, teraz uz je nakaza pomerne rozsiahla. V kazdom pripade ho idem reklamovat, ale som zvedavy... Ako keby sa od displeja oddelovala nejaka folia, ktora je za nim, ma to totiz trochu priestorovy efekt. Obraz vyzera byt asi o milimeter vyssie ako tie flaky. PS budem rad, ked mi vratia peniaze, na tomto fone nefunguje poriadne ani uzamykacie tlacidlo a svagrina ma rovnaky a uz ho ide druhykrat reklamovat (ina zavada.)
Obrázok
ANONYM_a7

Re: LG L9 - vadny displej, co to je?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Viem že si písal že nebol poškodený vodou, ale presne takto sa prejavuje na displeji ked doň zatečie kvapalina.
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: LG L9 - vadny displej, co to je?

Príspevok od používateľa Muhyng »

Hm, nepotesil si ma... Som zvedavy ako to vezmu v Telekome, lebo naozaj do vody nepadol, ani nan nikto nerozlial caj ani nic take...
Používateľov profilový obrázok
adam102
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice 13

Re: LG L9 - vadny displej, co to je?

Príspevok od používateľa adam102 »

Mal som niečo podobné na ZTE Tania. Nebolo to síce až také na cely displej, ale iba fľak v strede asi 1x3 cm, ktorý menil svoj tvar, keď som na displej silnejšie zatlačil prstom. V Alze sa ma pýtal, či mi doň nenatiekla voda, ale to určite nie. Bolo to to akoby sa odlepila nejaká vnútorná vrstva fólie alebo niečo také a dostal sa tam vzduch. Zobrali ho a po mesiaci mi vrátili s novým displejom.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: LG L9 - vadny displej, co to je?

Príspevok od používateľa Papek »

Mne sa cosi podobne stalo s HTC Diamond. Ale on mal rezistivny displej a zacali sa pod dotykovou vrstvou robit akoby mastne flaky. Bez problemov to vymenili. Ale to bolo v case, ked po HTCcka chodil kurier a do niekolkych dni bol telefon opraveny spat.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8553
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: LG L9 - vadny displej, co to je?

Príspevok od používateľa shiro »

pravdepodobne sa ti rozliepa niektora z vrstiev displeja, aj to moze vyzerat podobne
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: LG L9 - vadny displej, co to je?

Príspevok od používateľa Muhyng »

V piatok som ho odniesol ruzovym, vzali bez problemov. Dufam, ze reklamacia nebude trvat cely mesiac.
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: LG L9 - vadny displej, co to je?

Príspevok od používateľa Muhyng »

Prave som sa vratil od telekoministov, nasraty. Telefon vratili, lebo vraj mi do neho natiekla voda... By ma zaujimalo, skade na to ta k...a @#%^$% dosla :furious: Nevsimol som si, ze by mi stal za chrbtom, ked sa to zacalo kazit. Ked som povedal trapke za pultom, ze s takymto "riesenim" reklamacie nesuhlasim, dala mi papier, kde to mam poslat na posudenie znalcovi. A cenovy navrh, kde odhadli opravu na 73€. Nie je to suma, ze by som teraz mesiac nemal co zrat, ale kedze do neho nenatiekla voda, kde mam istotu, ze novy displej sa nepokazi tiez. A dalsia vec - napriek tomu, ze mi tvrdila, ze ho nerozoberali, za displejom je kade tade prach, ktory tam predtym nebol a displej uz vobec nic nezobrazuje :furious:

Nejake navrhy, co s tym?

Inak, toto je posledna vec, ktoru som kedy od LG kupil. Nasi kupili davnejsie LG telku, ktora ma podla mna uplne na hovno farby, svagrina ma ten isty telefon a uz 2. krat v oprave a monitor co mam v robote - ostava na nom tien ako na plazme, ked nieco dlhsie svieti. Takze LG nikdy viac!
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: LG L9 - vadny displej, co to je?

Príspevok od používateľa Sky »

s tym LG nema/nemusi mat nic spolocne :) To iste ti mohol spravit aj displej na Nokie, HTC, iPhonu,...
Mne sa to iste stalo na Nokie ale fon som mal vo vrecku, bolo leto, teplo jak v <> + fyzicka robota, logicky som sa spotil a fon sa zaparil. Vyzeralo to tak ako u teba, ale este horsie :D
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: LG L9 - vadny displej, co to je?

Príspevok od používateľa Papek »

S tym natecenim vody sa to nejako moc casto opakuje z roznych predajni. Predpokladam, ze servis pre vsetky tieto predajne robi ta ista firma. Treba sa stazovat aj u vyrobcu, lebo toto urcite nerobi dobre meno. Kamos kupil novy telefon, nepamatam si znacku, ale od novoty robil nejake blbosti. Po dvoch tyzdnoch ho odniesol na opravu, kde sa mu vratil spat do predajne s tym, ze zavada sa neprejavila. Hned v predajni ho vyskusal a zavada tam samozrejme bola, tak to ani neprevzal a nechal to poslat spat do opravy. O mesiac sa to vratilo s tym, ze v telefone sa nasla voda. Nepamatam si ako to skoncilo, ale tiez mu zostal iba znalec.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: LG L9 - vadny displej, co to je?

Príspevok od používateľa Muhyng »

Akoze sorry, ale telefony vo vrecku nosim odjakziva, dokonca aj v lete a dokonca som sa za tu dobu aj spotil. A este ziadnemu sa nic take nestalo. Tento je navyse manzelkin a ona ho nosila v kabelke. Vyrobca snad predpoklada, ze telefon budem nosit v klimatizovanom boxe s ustalenou vlhkostou? Vam, co tie displeje vymenili, mate k tomu daky papier, ze co sa stalo?
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: LG L9 - vadny displej, co to je?

Príspevok od používateľa Papek »

Mne to na tom HTC menili velmi davno, hadam aj 5 rokov dozadu. To bol este stary dobry HTC Diamond s Windows Mobile :) A v sprave len bolo, ze menili displej za novy, nic viac. A bolo to asi po roku a pol pouzivania, kedy by sa mohli vyhovorit na hocijaku blbost a nic by som s tym nezmohol.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
m4te
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Po 18. Júl, 2011, 01:52
Bydlisko: Praha/Kosice

Re: LG L9 - vadny displej, co to je?

Príspevok od používateľa m4te »

Treba si naozaj najst znalca. Niektori funguju tak, ze si najprv produkt pozru a zaplatite, az ked urobia posudok, teda vtedy, ked si samotny znalec je isty tym, ze sa to na sude obhaji. Takze v konecnom dosledku nebudete platit ani znalca, ani opravu... Aspon to bol pripad mojho znameho.
Spoiler: ukázať
APU AMD A10-5800k | GPU MSI R9 270X Gaming 2GB | MB ASRock FM2A88M Extreme4+ | RAM 2x2GB Kingston 1600MHz CL9 T1 + 2x2GB Corsair XMS3 1600MHz CL9 T2 | PSU Cooler Master Silent Pro M600 | CASE Fractal Design Core 1000 | Storage HDD WD Green 750GB | System HDD Seagate Barracuda 7200.12 500GB [Xilence HD Cooler CL] | SC: Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS Platinum Pro
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: LG L9 - vadny displej, co to je?

Príspevok od používateľa Muhyng »

Vdaka za radu :) Teraz mam celkom blazinec, ale buduci tyzden sa tomu skusim venovat. A prikladam jeden link, kde sa servis Britex-CZ a jeho pristup riesi. Zaujimave a v mnohom poucne citanie...

Kód: Vybrať všetko

http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=17&t=26690
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: LG L9 - vadny displej, co to je?

Príspevok od používateľa Toman »

- nosim telefony v zadnom vrecku na nohaviciach a nikdy sa im nic nestalo, ale raz......
- z nejakeho dnes uz nepochopitelneho dovodu som musel bezat a ked som telefon vytiahol tak bol uplne premoceny, mokry bol aj pod baterkou!!! neveril som vlastnim ociam!!!!....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent

Návrat na "Android / Wear OS"