Windows 7 licencia

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
asko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 06. Jan, 2014, 16:41

Re: Windows 7 licencia

Príspevok od používateľa asko »

Zle je pekne ludia ze mate nastudovanu politiku licencovania microsoftu ale ten si podobne srandicky moze dovolit na svojom piesocku "žiaľbohu, a niekedy je to aj chvalabohu, že žiaľbohu" sme v EU tu nieco ako OEM je v priamom rozpore s obchodnym zakonikom a teda MOZES POUZIT UPLNE KLUDNE OEM (DOKONCA AJ OA) LICENCIU na inom PC (samozrejme ze ju mozes pouzivat len v danom rozsahu teda teda nie 1 licencia naraz na 10 PC) clovek co ti povie nieco ako OEM len na stroj s ktorym bol kupeny alebo OEM licencia do kosa pri vymene zeleza je pravdepodobne american je smutne ze clovek narodeny na slovensku nepozna nas zakonik no ten microsoftu pozna dokonale a potom ti radou "oem do kosa" spravi medvediu sluzbu a mensi prievan v penazenke uplne zbytocne ... ono to je tak odjakziva alebo tejto problematike sa nikto nevenoval az do momentu kym microsoft neprehral sudne spory v EU statoch prave koli politiky OEM mimochodom uz sa o to ani nepokusa a nechava to na neznalosti ludi "ak si sprosty kupis si k novemu pc novu OEM licenciu"
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Windows 7 licencia

Príspevok od používateľa shajek »

mozes nejaky odkaz ktory zakonnik toto zakazuje/vyvracia ? lebo kupou a rozbalenim windowsu suhlasis s ich podmienkami pokial viem ..
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
asko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 06. Jan, 2014, 16:41

Re: Windows 7 licencia

Príspevok od používateľa asko »

dal som si koli tebe tu namahu trvalo mi to asi 15s tak napr.

"V praxi to zna­me­ná, že aj na­priek to­mu, že väč­ši­na z nás má hl­bo­ko za­ko­re­ne­ný ná­zor, že OEM li­cen­cie sú via­za­né s har­dvé­rom a v žiad­nom prí­pa­de nie je mož­né ich sa­mos­tat­ne pre­dať ale­bo kú­piť, je tá­to for­ma ob­cho­do­va­nia do­kon­ca aj s OEM li­cen­cia­mi le­gál­na a vý­rob­co­via sof­tvé­ru nes­mú klásť žiad­ne pre­káž­ky pri pre­vo­de aj ta­kej­to pou­ži­tej li­cen­cie. Vý­rob­co­via, v zmys­le súd­nych roz­hod­nu­tí, nes­mú svo­jim zá­kaz­ní­kom za­ka­zo­vať, aby pre­dá­va­li svo­je nad­by­toč­né li­cen­cie. Vzhľa­dom na plat­nú le­gis­la­tí­vu sú pre­to aj tie pa­sá­že li­cen­čných zmlúv, kto­ré ob­sa­hu­jú prí­pad­ný zá­kaz ďal­šie­ho pre­da­ja OEM li­cen­cií, nep­lat­né."

zdroj http://www.itnews.sk/tituly/infoware/20 ... 3utf215-w7
asko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 06. Jan, 2014, 16:41

Re: Windows 7 licencia

Príspevok od používateľa asko »

a este doplnim ze je sice pekne ze rozbalenim s tym suhlasis no ich chyba (microsoft) je ze to neupravili pre EU trh vztahuje sa na to americky trh tam si taketo srandicky dovolit mozu este doplnim ze je to konkretne zakon (zbierku ti bohuzial nepoviem) ktory zakazuje podmienovanie kupu tovaru kupou ineho tovaru/sluzieb pokial je samostatne plne funkcny co OEM verzia je ;)
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Windows 7 licencia

Príspevok od používateľa Matej.T »

shajek napísal:mozes nejaky odkaz ktory zakonnik toto zakazuje/vyvracia ? lebo kupou a rozbalenim windowsu suhlasis s ich podmienkami pokial viem ..
OT:
90% amerických firiem, v EU ignoruje naše smernice. EULA od Blizzardu(Activision) tiež napríklad, keď ti zakazujú predať account. Všetky accounty sú vo vlastníctve Blizzardu(Activision), ale keď si kupuješ licenciu tak "získavaš" právo tam hrať iba. Môžes predať iba "licenciu" na vlastníctvo toho účtu. Slovenské/európske zákony je vždy NAD ich EULA,....

Nakoniec som tam kúpil OEM verziu Windowsu. Dúfam, že toto je môj posledný windows čo som kupoval. yahooo (čo dosť pochybujem, lebo zdravotnícky soft je na 3456789 pozadu v našej krajine a o podpore OSX sa môže iba snívať)
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360

Návrat na "Operačné Systémy"