Asus eee - spomaleny system

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
sob-rudolph
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Po 03. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice/Bratislava

Asus eee - spomaleny system

Príspevok od používateľa sob-rudolph »

Dobry den, potreboval by som poradit, lebo som uz v koncoch. Priatelka ma doma ASUS EEE 1015PW - ano viem hrozna kupa :-) a je hrozne ale hrozne spomaleny. Skusal som:

-odinstalovat nepotrebne programy
-skontrolovat cez spybot search and destroy + nod32
-cistenie cez Tune UP utilities 2014
-cistenie cez CCleaner
-odstranenie prebytocnych suborov z plochy
-vypnutie programov spustajucich sa pri starte -msconfig
-precistenie systemoveho disku - volnych 69,8giga
-vypnutie grafickych zobrazeni vo windows 7 -aero, priesvitnost...
-nastavenie pc na max vykon


ale aj tak sa mi to zda ze je to pomale, este dake napady??

Dakujem

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8549
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Asus eee - spomaleny system

Príspevok od používateľa shiro »

ma to atom sracku ako procesor, takze rychlost necakaj. myslim ze si spravil co sa dalo.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
sob-rudolph
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Po 03. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice/Bratislava

Re: Asus eee - spomaleny system

Príspevok od používateľa sob-rudolph »

rozmyslam este nad operacnym systemom..

Je tam Windows 7 Starter, co to konkretne znamena starter?? ze ten windows bol prisposobeny pre netbooky??

Nebolo by tam lepsie dat klasicky Windows 7??

Na XP a Vista ziadna sanca kvoly ovladacom, Vistu by som tam ani nedaval. Na Androide to zas nie je vyuzitelne pre priatelku a ubuntu tak isto nie je zastancom.... :-/
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8549
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Asus eee - spomaleny system

Príspevok od používateľa shiro »

nechaj tam ten OS co tam je. zbytocne je sa s tym patlat. skorej vyries babe normalny ntb, ked uz musi mat ntb.
starter je win7 bez nejakych pokrocilejsich veci, nedovoluje zmenu wallpaperu, nema aero a podobne veci. inac je to pouzitelne.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
FoboSVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Pi 28. Jún, 2013, 13:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Asus eee - spomaleny system

Príspevok od používateľa FoboSVK »

Tiež som mal eee s atomom, prvý mesiac v pohode pekne v reštavrácií pri kávičke :hysterical: . Po mesiaci už začal spomalovať, a stále viac až bol taký "rýchli" že kým som otvoril Tento Počítač tak som čakal aj minútu a google chrom ani nehovorím... Tiež som skúšal rôzne veci... Ale pomohlo iba reinstal windowsu (starter) a potom išiel pekne a po mesiaci zase... Tak som preinštaloval win a okamžite som to ho*no predal za 140€ (lutujem kupcu). Takže zaver- to že je spomalený žiaľ nieje chyba.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Asus eee - spomaleny system

Príspevok od používateľa newmi »

Mozno skusit dat tam nejaku nenarocnu distribuciu Linuxu
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Asus eee - spomaleny system

Príspevok od používateľa Jednoduska »

ja mam doma ACER s totoznym atomom, rok som ho nezapol ale ide celkom svizne, zo srandy som si dal GTA 2 a fachalo :D ale to bude tym ze je totalne prazdny a nepouzival sa asi, ide celkom svizne. teda, som prekvapeny ze vobec ide...

Povodna cena vela rokov dozadu - 360 eur :facepalm: co by som tymi peniazmi teraz robil kupil....

Návrat na "Operačné Systémy"