nasa mila slovenska posta

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa zwARO »

jo no, ale casom zacne, ja som s tym tiez este nerobil, ale ked mi priatelka doniesla z posty mnou vypisany sek na dobierku, ze ho uz nepotrebuju a ze to tam vsetko pisala ona znova na podaci listok, ten novy typ a teta to vsetko prepisovala :D no tak to asi zacnem pouzivat, zatial som asi zaspal tiez dobu. Horsie to bude pre starsich obcanov. Stale dufam, ze teta nedoplietla tie udaje, lebo dobierka bola prevzata v piatok a stale nemam $ na ucte...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa felipe25 »

Cakaj ... dobierka co mam ja skusenosti tak ked nieco clovek prevzal v stredu napr., peniaze na ucte som mal najskor dalsiu stredu. A za toto mam platit 0,80€ ako dobierka na ucet hej?? Tie love by som tam mal mat max. na druhy den od prevzatia, ked za to chcu 0,80€...

Ja som takisto ale este zaciatkom roka dosiel na postu s balikom, vypisana sprrievodka, sek cely, a tamta ze uz netreba :D staci zdrap papiera kde sa suma napise len raz a taktiez cislo uctu. Ako, zlepsilo sa to, ale nevyhodu ktoru vidim: podaci listok s cislom uctu mas len Ty. Ak sa ta teta pomyli pre opisani, love pojdu niekomu inemu na ucet, a potom som zvedavy ako sa bude riesit reklamacia. Aj ked, cislo uctu ma iste specifika, a ked miesto 0 da 1 nevezme jej to, lebo nebude sediet sucet. Sice to odbremenilo nas, ale zato si clovek pekne postoji 5-10minut pri okienku, hlavne ked natrafi na taku co pise dost dlho :) Ono to asi riesi len EPH, ale zasa tu neviem, ako sa to riesi s vahou balika, kedze ja ho odvazit vopred neviem. ci to sa tam nezadava?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa zwARO »

tak ja mam skusenosti, ze mi to vzdy prislo na 2 den od prevzatia, tak som nervozny :D
Používateľov profilový obrázok
k0rben
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 23. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa k0rben »

Pri vytvarani eph asi nie je povinna vaha (nebolo to "vyzltnute" policko) ale hranice su 50,100,500,1k,2k pri liste alebo 2k,5k,10k pri baliku takze staci priblizne.
Ked som daval eph tak som vytlacil to co mi vyplulo v pdfkach, vsetko som mal vyplnene s tym ze juchuu usetril som 10 centov( :facepalm: ) a na poste sa v systeme zazracne objavilo dalsie podacie cislo ktore nemalo nic vyplnene popritom mojom ktore malo vsetko, takze asi tak 10 minut snahy o riesenie aj z dalsimi kolegynami, nakoniec som to musel podat cez podaci listok.
Inac stale sa pouzivaju aj tie stare listky, ktore este nemaju kolonku s cislom uctu atd. Taktiez sa daju stiahnut aj tlaciva (poukazy) na adresu/ucet.
K cenam sa radsej nevyjadrujem :rolleyes:
Spoiler: ukázať
Online :
|Intel i5-750@Gelid Tranquillo|G.SKILL Ripjaws 1600Mhz CL9 2x4Gb + Kingston HyperX DDR3 1600Mhz CL9 XMP 2x2Gb|Asus P7P55D|Sapphire HD5770 1Gb GDDR5 Vapor-X@900/1400+Custom Accelero S1r2|Samsung HD502HJ+Scythe Himuro|Corsair TX650|Antec 300@3xGelid Silent 12+TB SIlence 140mm+Scythe KazeMaster|Syncmaster T220|Logitech MX518 + Steel Series QCK|KME 2201 Black|Logitech S220 2.1 + KOSS SB49|

Offline :
|Intel Celeron D331 - 2.6GHz @ 2.9GHz + Akasa AK-965|WD800JD 80 GB + Scythe Himuro|Sapphire Radeon X800GTO|MSI 915PL Neo|PQI DDR 1GB 440Mhz|EC 350W|EC 5470-P4|

Offline :
|Intel Pentium III - 1.0GHz @ 1.2GHz (box)|WD200EB 20 GB + ghetto silencer|Inno3D GeForce2 MX400 64MB|Gigabyte GA-6OX|Hyundai SDRAM 256MB 133@160Mhz|250W Noname|Eurocase MD 604|iiyama ProLite E431S|>Image<
Používateľov profilový obrázok
thundabird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 781
Dátum registrácie: Ut 20. Máj, 2008, 02:01
Bydlisko: Lastovce

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa thundabird »

Inac, neviem co sa stalo, ale od isteho casu mi prestali chodit zlte listky a kazdy jeden balik (bolo ich uz asi 10) mi doniesol postovy kurier priamo domov. Mate niekto podobnu skusenost?
MB MSI Tomahawk MAX CPU Ryzen 5 3600 + Gelid Phantom RAM 2x8 GB Patriot Viper Steel 3600 MHz VGA EVGA Geforce GTX 1060 3GB SSD A-data XPG SX8200 pro 512 GB HDD WD Black 2TB PSU Corsair RM650x 2018 Case Fractal Define C NTB1 HP EliteBook 830 G6 NTB2 Lenovo Thinkpad T450
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5597
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Inac hej asi sa ludia zacali stazovat ze "dovod nedodania - adresat nebol doma" ci nieco podobne nie je pravda :D lebo doniesli rovno aj mne.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa felipe25 »

thundabird napísal:Inac, neviem co sa stalo, ale od isteho casu mi prestali chodit zlte listky a kazdy jeden balik (bolo ich uz asi 10) mi doniesol postovy kurier priamo domov. Mate niekto podobnu skusenost?

Ten rozvoz domov pokial viem dakedy funguje tak, ze ked je tazsia vec, tak to postar/ka nevezme na rozvoz, ale necha na poste. Asi sa ludia stazovali jak pise Jednoduska, a musi to odniest auto. Predsa len, koho problem je ze postarka to nema chut vziat, a ani nezazvoni, len necha oznamenie o balicku ktory ani nema so sebou? :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa zwARO »

este nenosia ani dobierku nad 100E...
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa filuS »

Mne sa pred rokom a pol stala taka "srandovna" vec - kupoval som nejake kable z CR, poslali to normalnou postou. Malo to tracking number, tak reku, ze si budem sledovat balik. Asi o tri dni sa mi tam objavilo, ze "adresat nezastihnuty". Bol som z toho mimo, pretoze cely bozi den som bol doma, aj mama tu bola. Tak sa pytam, ci nieco nevidela (z pracovne ma vyhlad akurat na prijazdovu cestu a branu), ale ze vraj tu nic nebolo. Tak som isiel do schranky, a tam ziadny zlty listok. Pomyslel som si, ze sa asi niekto na poste pomylil. No o par dni zas to iste, ze neuspesna odovzdavka, no nikto tu nebol a v schranke ani stopy o tom, ze mam nieco na poste. Pri tomto som si uz povedal, ze nieco nie je v poriadku. Tak som isiel na svoju postu, kde mi normalne baliky chodia, ze co sa robi. Tam povedali, ze nic take tu nemaju, ze mam ist na tu postu, kde drzia baliky pre rozvoz. Tak som sa premiestnil cez cele mesto do centraly a hla, tam sa moj balik nachadzal. Vysvitlo, ze sa ho postovy kurier stale pokusal odovzat na adrese "Na Rurkach 22", pricom byvam na "Na Rurkach 22A" (na baliku to ale bolo napisane dobre!). Som sa tam na nich vykrical, ze co to maju za personal, ktory nevie ani poriadne citat (ziadna kurierska spolocnost s tym este problem nemala, to len nasa mila slovenska posta hadze polovicu nasej posty susede). Najvacsi pruser je, ze po istom case by to poslali naspat do CR ako nevyzdvihnuty balik, pretoze suseda cez zimu sa pride na dom pozriet tak raz za mesiac a ak by som nesledoval ten online tracking, tak by som ani nevedel, ze je uz tu. Samozrejme, ze o dva tyzdne za nami prisla ta suseda, ze sme v jej schranke mali nejake upomienky z posty :D (na ktorych ten hlupak kurier napisal bez hanby "Na Rurkach 22", co nie je adresa z balika).

Pred par tyzdnami ma tiez pobavili - isiel som posielat balik do Nemecka, idem ho dat poistit a tam nastane problem, ze vraj baliky do DE nepoistuju. Vzhladom na to, ze som sa ponahlal a nemal cas sa s tym "crcat", tak som to poslal bez poistenia, ale nebol som z toho 2x nadseny (jednalo sa o balik v hodnote ~500e). Nastastie to doslo v poriadku, no stale nechapem preco do Nemecka nepoistuju...
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa faugusztin »

filuS, mal by si sa dohodnut so susedou aby dala na schranku napis :
POZOR PAN POSTAR
Ak je na listku 22A, tak je to ta budova vedla, nie tato.
:D
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Timeshifter »

To ale predpokladáš, že pán poštár vie čítať... :D
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa faugusztin »

Tak snad vie, ked vie pisat na zlte listky.
Používateľov profilový obrázok
cookie
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 27. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: ŽILINA

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa cookie »

objednaval som si tovar z USA ebay samozrejme mi prisiel list z colnice ze tam neni faktura a mam ju poslat.

staci ked im vytlacim mail z paypalu o platbe?
kontroluju to alebo to len pozru a zahodia?

ide o to ze ci si mam realnu sumu 68€ upravit na mensiu aby som platil pripadne mensiu dan
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Papek »

Co im posles, to zoberu. Staci vypis z paypalu. Nijako to extra nepreveruju, pozru sumu a ci sa popis v paypale zhoduje s tym co je v krabici.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
OkiGraphics
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: So 18. Sep, 2010, 11:20
Bydlisko: Veľké Leváre

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa OkiGraphics »

Dnes mi prišla z ebayu zásielka - bral som matnú fóliu na displej notebooku. Obálkku som dnes ráno našiel doslova nacpanú v schránke, 1/3 trčala von, pritom tá obálka bola asi o 5-6 cm širšia ako otvor v schránke. Samozrejme papierový obal bol an niekoľkých miestach zlomený, a fĺia taktiež, takže aj keĎ som sa hodinu s tým hral, nedokázal som to nalepiť bez očklivej bubliny (samozrejme nie je spôsobená prahcom, ale drobným prelomením na fólii. Najhoršie je na tom to, že 1. zásielka mi ani neprišla, počítam že to na slovensku stratili, tak mi predajca z ebayu poslal ďaľšiu, a takto mi ju zničili. :rolleyes: Reklamačný formulár pre medzinárodnú zásielku akosi nierieši to čo by som chcel, veď mi to predsa dod*bala teta z miestnej pošty, nepoškodilo sa to pri preprave. A za tých pár USD mi to ani nestojí... Len čo som sa dobre vytočil... :E
MB: ASUS P5Q SE, CPU: Q9400 2.66 GHz -> 3.60 GHz + Arctic Freezer 7 Pro, VGA: ATI sapphire 3870 MSI GTX 560 Ti Twin frozr II PSU: FORTRON Bluestorm II 500W, RAM: Corsair 2x2 GB + 2x1GB 901 MHz DDR2, CASE: Thermaltake M5
Monitor: Dell Ultrasharp U2311H 23 Notebook: HP ENVY 15-j000ec

Návrat na "Debata o všetkom"