Xiaomi Mi2/Mi2S

Android platforma na mobilné zariadenia, Wear OS platforma na wearables, povolená diskusia tiež o ďalšie kompatibilné systémy (RTOS/Tizen OS/Garmin OS/Fitbit OS)
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 821
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Xiaomi Mi2/Mi2S

Príspevok od používateľa Ghost »

Zdar, chcem zalozit tuto temu, kde by sme mohli rozoberat a riesit, tento podla vsetkeho velmi dobry telefon pre vsetkych, ktori nechcu 5" lopaty a zaroven nechcu kupovat maly, nevykonny telefon :-) .

Obrázok

Tu su hlavne parametre. Modrym je verzia Mi2S.

Hardwarové parametry

Procesor: čtyřjádrový, 1,5 GHz, Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 s Adreno 320; Qualcomm Snapdragon 600, 1,7 GHz
Operační systém: MiUi v4 (Android 4.1.2 Jelly Bean)
Interní paměť: 16/32 GB Flash EEPROM
Paměť RAM: 2 GB LPDDR2
Velikost telefonu: 126 × 62 × 10.2 mm
Hmotnost telefonu s baterií: 145 gramů
Displej: úhlopříčka 4,3“, IPS OGS, 1280 × 720px, hustota 342DPI
GPS: A-GPS a GLONASS
Wi-Fi: 802.11 b/g/n
Bluetooth: 4.0
Konektory: 3,5 mm stereo audio jack, microUSB (USB 2.0) + MHL + USB On the Go
Senzory: zrychlení, polohy, okolního světla, přiblížení, kompas, gyroskop, teplomer, senzor tlaku
Fotoaparát: 8 Mpx (3264 × 2448 bodů), autofokus, s přisvětlovací LED diodou, natáčení videa: v rozlišení až 1920 × 1080 bodů, 30 fps. Vie natacat v HD720 pri 90fps (spomalene video). 13mpix ma Mi2s 32GB.
Přední kamera: 2 Mpx – fotografie až v rozlišení 1920 × 1080 bodů, natáčení videa 1920 × 1080 bodů při 30 fps
Baterie: 2 000 mAh, Li-pol

Cena: cca 300€ za Mi2 32GB

Recenzie:
http://www.svetandroida.cz/recenze-xiao ... dem-201305
http://blog.arinium.fi/2012/12/review-xiaomi-mi-2/
http://blog.arinium.fi/2012/12/review-x ... -2-camera/

Kde kupit?
ja mam odtialto: http://www.ibuygou.com/catalog/brand_de ... 5-388.html

SK/CZ komunita/podpora:
http://forum.miui.cz

Ja mam momentalne telefon objednany (Mi2 32GB) a pravdepodobne pride v piatok. Bude mat niekto nejaky otazky, tak prave preto otvaram tuto temu :)
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Xiaomi Mi2/Mi2S

Príspevok od používateľa DMaMT »

Smartfón vyzerá geniálne :) škoda len tej absencie pamäťovky. Potom keď dorazí, daj vedieť ako sa ti pozdáva. Mať výkonný smartfón v tele 4,3 palca totiž môže byť haluz. Ak by k tomu pridali FHD tak by to bolo už absolútne bezkonkurenčné :)
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 821
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Xiaomi Mi2/Mi2S

Príspevok od používateľa Ghost »

Mas pravdu, ta pamatovka by urcite nebola na skodu. Zas na druhej strane 32GB je pomerne dost a ta cena zan je dobra...FullHD by bolo podla mna na tej uhlopriecke uz zbytocne a znamenalo by to len zvysenie spotreby. HD staci bohato....

A telefon mi dnes prisiel. Poslali ho v urotok a dnes, vo stvrtok okolo 11stej mi uz volal kurier. To je rychlost :laugh: .
Používateľov profilový obrázok
MaxPayne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: Št 09. Júl, 2009, 23:14
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Xiaomi Mi2/Mi2S

Príspevok od používateľa MaxPayne »

ghost no daj nejake skusenosti
Spoiler: ukázať
Desktop PC
MB: MSI Z97S SLI Krait Edition
CPU: Intel Core i7 4770K @ OC 4,4 GHz - 1,23V (real 1,25V)
Cooler: Noctua NH-D15
GPU: GAINWARD GeForce GTX 1070 Phoenix @ OC 2062/9500
RAM: Kingston Savage 2x8GB KIT DDR3 1600MHz CL9
SSD/HDD: Samsung 850 EVO 250GB + Samsung 850 EVO 500GB + Ext. WD 2.5" 750GB
Sound: HiFime Sabre 9018 USB DAC + Swissonic ASM7
PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King
Monitor: Philips BDM4350UC
Case: Fractal Define R4 Noctua Edition (5x Noctua NF-A14 FLX + 1x Noctua NF-A14 PWM)
Mouse: A4tech Bloody R7
Keyboard: Logitech G15 v1
Gamepad: Xbox One
OS: Windows 10 Pro SK 64-bit
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 821
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Xiaomi Mi2/Mi2S

Príspevok od používateľa Ghost »

Hm...jasne dam :)

Mam ho od stvrtka, ale este stale som nemal dosta casu sa mu venovat. Akurat som si tam dal slovencinu par aplikaci a spravil nejake nastavenia. Zatial len pozitiva:

- telefon vyzera lepsie ako na obrazku a od lacnych cinskych smejdoch ma daleko, na mile...
- konstrukcia je tak precizna, ze sa blizi ku unibody konstrukciam. Nikde ziadne vrzganie necakajte. Nevyhodu to ma tu, ze zadny kryt sa da otvoit len fakt tazko. Vsetko drzi ako ma
- rychlost je ukazkova. Vcera som chvilu porovnaval s Iphonom5 a iOS a rychlost bola v podstate rovnaka. Benchmarky na mobile som neskual, nepovazujem ich za dolezite...
- display je uplne spickovy, jeden z najlepsich na telefonoch, kludne s amoze porovnavat s tym iphohom5. Jeho jemnost je neskustocna, pixely nemate ziadnu sancu vidiet volnym okom.
- kazdy kto ho videl ho hned chce a pyta sa ze to co je :). Je to zmena ked kazdy druhy ma Apple, Samsung .... :D. S tymto telefonom budete urcite originalnejsi ako s Iphonom :)
- fotak je velmi rychly, aj v ostreni aj v ukladani fotografii. Ma HDR, slowmotion, panoramu, nocny rezim atd.
- cele prostredie MIUI je velmi intuitivne a miestami nezaprie inspiraciu v iOS. Ale je to stale Android, cize ponuka strasne vela moznosti nastaveni a customizacie
- na MIUI ocenujem hlavne prepracovanost a strasne vela detailov. Napriklad: rychly pristup ku baterke (ked zasvieti LEDka), priamo zo zamykacej obrazovky, zavibruje pri tom ked vam niekto zdvihne resp. polozi hovor, notifikacna roleta je dokonala a dalsich x/y veci, na ktore clovek pride az ked ho pouziva nejaky ten cas ...
-rozmery su fakt prijatelne, na rozdiel od sucastnych 5" modelov
- 2GB RAM z ktorych je dostupnych okolo 1300MB sa asi ani neda zaplnit a telefon je tak rovnako rychli aj ked mate kopec aplikacii pospustanych
- notifikacna dioda (mozete nastavit farbu pre rozne udalosti) - staci jeden pohlad a hned vidno ci mi niekto volal, alebo pisal
- podpora: kazdy tyzden vychadzaju aktualizacie, ktore system doplnaju resp opravuju. Su samozrejme hned prelozene
- podporuje aktivne ikony


Nevyhody:
- podsvietene tlacidla ovladania -> zvyknete si velmi rychlo aj v uplnej tme...ved su len tri
- softvarova klvesnica AOSP -> da sa samozrejme nahradit. Hladam za nu nahradu :D
- nema microSD karty len vstavanu pamat -> mne toto nevadi, mam 32GB verziu kde je asi 25GB miesta na data a nieco vyse 3GB na applikacie
- zadaju sa mi slabsie vibracie (v porovnani s Xperiou co som mal doteraz)
- leskly a hladky zadny kryt -> da sa vymenit. Krytov je velmi, veeelmi vela a samozrejme su aj matne so soft touch upravou

Pribezne mozem doplnat. Dnes budem mat cas nieco vyfotit.
Kazdopadne pytajte sa co by vas zaujimalo, co konkretne mam skusit, ci chcete nejaku fotku niecoho.
ANONYM_a7

Re: Xiaomi Mi2/Mi2S

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Swype pouzi na klavku :) tiez zo zaciatku dost nezvyk, po case neskutocne ocenujem :)

Nice vlakno btw diki za dojmy :)
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6715
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Xiaomi Mi2/Mi2S

Príspevok od používateľa molnart »

da sa tam nahodit cyanogenmod? s tym MiUI nemam skusenosti, ale podla toho co som cital na xda moc ma to nezaujalo, CM je klasika
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 821
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Xiaomi Mi2/Mi2S

Príspevok od používateľa Ghost »

No to neviem, treba pozriet XDA. Ale treba dat MIUI sancu, mozno ten launcher dat iny ak niekomu chyba "menu".

To MIUI vsak treba minimalne skusit, robi sa pre X dalsich modelov ...
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: Xiaomi Mi2/Mi2S

Príspevok od používateľa scpeter1 »

Komunita MIUI robi zazraky.Podla mna je MIUI naj ROM-ka.Vela nastaveni bez pouzitia apk tretich stran.
Jalen dufam,ze sa dockam MIUIaj na HTC One. :cool:
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
backy6
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 631
Dátum registrácie: St 19. Dec, 2012, 19:08
Bydlisko: Bratislava-Lamač

Re: Xiaomi Mi2/Mi2S

Príspevok od používateľa backy6 »

za akú cenu si to kúpil?
CPU:i5 2500K MB:Asus P8P67 PRO GPU: R9 280 Dual-X
RAM:Team RAM Elite 8GB 1600mhz PSU:Seasonic S12-G 550W Case:Corsair Carbide 330R
Phone:iPhone 5S Tablet:iPad Mini
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: Xiaomi Mi2/Mi2S

Príspevok od používateľa scpeter1 »

myslis mna?
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
vision_fx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: Pi 14. Aug, 2009, 18:23
Bydlisko: Kosice - KVP

Re: Xiaomi Mi2/Mi2S

Príspevok od používateľa vision_fx »

rozmyslam o tom telefone, kolega ho ma :)
intel xeon 1230 // 12GB DDR3 // SSD 256 ggb + SSD 512 GB blue // wd red 4TB + 3TB // Samsung c27h711// P&C Silencer Mk III 750W// sapphire rx 5600xt
ipad air 2, samsung galaxy s8
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Xiaomi Mi2/Mi2S

Príspevok od používateľa Leon »

Broslowski napísal:Swype pouzi na klavku :) tiez zo zaciatku dost nezvyk, po case neskutocne ocenujem :)

Nice vlakno btw diki za dojmy :)
swype < swiftkey
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Xiaomi Mi2/Mi2S

Príspevok od používateľa DMaMT »

Hmm, Ghost, podľa toho čo si napísal je to prvotriedny smartfón za málo peňazí. Teda neplatí za málo peňazí veľa muziky. A verím tomu, že s XIAOMI budeš individualista a každého zaujmeš, nemá predsa každý smartfón tejto veľkosti...

Očidne na mňa fakt spravil dobrý dojem podľa toho čo píšeš, nepredáva ho veľa obchodov, ja som videl banner z-istahuj-na-factoryshop. Ceny majú zda sa celkom dobré, len zaujímavé je, aký je cenový rozdiel medzi 16 a 32 GB variantou a ak by som kupoval tento smartfón, bral by som určite 32 GB (hlavne ak ako všetci dobre vieme nepodporuje pamäťovky)
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Xiaomi Mi2/Mi2S

Príspevok od používateľa Leon »

DMaMT napísal:Teda neplatí za málo peňazí veľa muziky
No práveže platí nie? :DDDDDDD

Návrat na "Android / Wear OS"