Pomoc so zvukovým reťazcom k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Lovap
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2011, 11:04

Pomoc so zvukovým reťazcom k PC

Príspevok od používateľa Lovap »

Zdravím,
nejako sa mi pokazil môj receiver Jamo DMR 40, preto by som potreboval pomôcť so zvukom k PC.
Ostali mi reproduktory Jamo s 404, preto by som chcel riešenie, ktoré by s nimi počítalo, alebo, ak by sa nahradili, aby som si zvukovo nepohoršil.
Našiel som si nejaké možnosti:
1. k súčasným reproduktorom zosilňovač AQ M3D - síce je slabší, ale repráky mám na stole, tak by som ho ani moc nehnal k vysokej hlasitosti. (cena cca 160 €)
2. aktívne repráky AQ M 22 (cena cca 160 €)
3. M-Audio AV 40 (cena cca 110 €)
4. Microlab Solo 6C (cena cca 120 €)
5. Kurzweil KS-40A + slúchadlá Audio-technica ATH M35 (cena cca 68 € + cca 69 €)
Dosť som počul (čítal tu na fóre) vychvaľovať ten Kurzweil, ale M-Audio má vyšší výkon a tak nejako mi pripadajú lepšie. iste, je to len na základe testov na youtube a nete, tak neviem.
Inak k štúdiovým monitorom všeobecne - mali by mať dosť taký suchý prejav, nie? A ja by som chcel, možno, taký teplejší.
Prípadne navrhnite niečo iné.
P.S. Zvukovku mám na doske, alebo môžem použiť Asus Xonar DG. Terajšie slúchadlá mám AKG K412P.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Pomoc so zvukovým reťazcom k PC

Príspevok od používateľa Andre »

microlab + z tesca maxell retro dj
zvukovku na doske ani nespominaj, ked mas xonar
alebo ak by si chcel daco poriadne http://www.muziker.sk/studio-podium/nah ... i-aktiv-05
suchy zvuk nehrozi
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Lovap
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2011, 11:04

Re: Pomoc so zvukovým reťazcom k PC

Príspevok od používateľa Lovap »

Takže Microlab Solo 6c mám už doma a hrajú celkom fajn. Trocha horšie ako tie Jamo s 404 (ale majú hlbšie basy, napríklad), čo som mal doteraz, ale niet divu - svojho času stáli cca 300 €. Ale Solo sa musia ešte "usadiť". Hlavne: sú strašne veľké, skoro sa mi nezmestili na stôl :laugh: - budem musieť kúpiť väčší :D
Čo sa týka slúchadiel, možno pôjdem do tých Maxellov, ale v jednej recenzii spomínali, že sú horšie ako nejaký Cresyn CS-HP600, tak možno vyskúšam tie. Stoja ale raz toľko, cca 36 €. Uvidíme.
Sranda bola, keď som sa spýtal priamo firmy AQ, na ten ich zosiľňovač, čo som chcel kúpiť - že vraj moje repráky v pohode utiahne, ale nie je priamo určený na blízky posluch, že vraj do väčších miestností ...

Návrat na "Nákupná poradňa"