Soľ

Všetko o vede...
+vladimir
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 10:13

Soľ

Príspevok od užívateľa +vladimir » St 10. Apr, 2013, 18:28

Skutočnosť, že v dnešnej dobe sa dá soľ získať odparovaním morskej vody, ešte nieje dôkaz, že takto vznikli aj ložiská soli.
Vo vesmíre sa voda nachádza iba v podobe ľadu. Roztopením tohto ľadu nevznikla slaná voda, ale sladká. Z toho vyplýva, že pôvodne bola v moriach a oceánoch sladká voda a odparením takejto vody nemohli vzniknúť ložiská soli.
Ložiská kamennej soli vznikli hneď pri vzniku planéty, podobne ako všetky ostatné horniny. Soľ sa do morí dostala až postupným vylúhovaním zo zemskej kôry. Počas vylúhovania soli zo zemskej kôry, bola v potokoch voda slaná a preto sa vo vnútrozemí dajú nájsť lastúry živočíchov, ktoré žijú iba v slanej vode. Postupným vymývaním soli z vrchných vrstiev zemskej kôry jej koncentrácia postupne začala klesať až na dnešnú úroveň. Tento proces prebieha ešte aj v dnešnej dobe, ale už v oveľa menšom rozsahu. Vďaka minerálnym vodám, ešte stále stúpa koncentrácia soli v morskej vode. Všetka rozpustená soľ sa postupne hromadí v moriach a oceánoch, lebo soľ sa nedokáže odpariť, ale iba čistá voda. Nikdy v minulosti nebolo v morskej vode toľko soli ako dnes a preto ani ložiská soli nemohli vzniknúť, odparením takejto vody.
Opäť musím konštatovať, že vedecká teória o vzniku ložísk soli je nesprávna.

Napísať odpoveď

Návrat na "Veda všeobecne"