Samsung S3 alebo Nexus 4

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
NemesiS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1688
Dátum registrácie: So 27. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Re: Samsung S3 alebo Nexus 4

Príspevok od používateľa NemesiS »

ako vidím máme diametrálne odlišné skúsenosti.
a akú turbo sračku si si kúpil keď sa ti zdá SGS 3 pomalá?
Veľmi ma to zaujíma.
Powered by Lenovo R500; Sound by E-MU 0204|USB => Little Dot MK III => Beyerdynamic DT 880 600Ω
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3911
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Samsung S3 alebo Nexus 4

Príspevok od používateľa Memnon »

zoom napísal:...........
:hysterical:
koli displayu samsung, ale mozno az moc zive farby
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
odin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 330
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra (34)

Re: Samsung S3 alebo Nexus 4

Príspevok od používateľa odin »

display je podla mna na S3-ke krasny mam moznost zrovnat s S2 a xperiou S a S3 proste jednoznacne vyhrava :!:
CPU Dual-Core E5200@2.5GHz 3.6GHz | Chladiè SCYTHE Ninja 2| MB GIGABYTE EP35-DS3L | RAM 4,0GB RAM DDR2 A-DATA 800MHz Extreme Edition Vitesta | VGA GIGABYTE ATI Radeon HD 2600XT | HDD WD 640 GB SATA II | Lite-On DH-20A1L SATA | CaseThermaltake VI1000BNS M9| Zdroj SEASONIC SS-500ET-F3, 500W | Klávesnica multimedia Chicony | Mouse logitech laser MX510| 19" LCD ACER V193WAb |
backy6
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 631
Dátum registrácie: St 19. Dec, 2012, 19:08
Bydlisko: Bratislava-Lamač

Re: Samsung S3 alebo Nexus 4

Príspevok od používateľa backy6 »

Amoled sa nezaprie:)
CPU:i5 2500K MB:Asus P8P67 PRO GPU: R9 280 Dual-X
RAM:Team RAM Elite 8GB 1600mhz PSU:Seasonic S12-G 550W Case:Corsair Carbide 330R
Phone:iPhone 5S Tablet:iPad Mini
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2049
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Samsung S3 alebo Nexus 4

Príspevok od používateľa zoom »

NemesiS: Vsak prave mam Galaxy S3, pouzivam to denne X mesiacov, tak nehovorim do vzduchu. Vsetko realne skusenosti. A oproti comu je pomaly? No napriklad aj oproti mojmu staremu Nexus One, co pokladam zatial za najlepsi telefon, co som kedy mal. Opakujem, nehovorim o score v benchmarku alebo rychlosti grafiky (plynulost scrollovania v Google Maps). Hovorim o pomalosti pri zobudzani telefonu (problem kazdeho Exynos zariadenia - skusal som na Galaxy Note, SGS2), pomalosti pri prepinani medzi tabulkami v UI, ci medzi aplikaciami. Toto je viditelny a meratelny fakt. Ked nebudes verit, kludne ti natocim video.
A taktiez sa to neda fixnut tymi beznymi odporucaniami (nastavit S Voice, aby nepouzival home button a znizit Animation/Transition time z 1x na 0.5x).

Memnon: Ano, ja totizto nechcem uz nikdy v zivote vidiet LCD na telefone. Milujem tu (takmer) ciernu farbu. Je mi jasne, ze farby su uplne mimo, ale ja filmy pozeram na nakalibrovanej TV, nie na mobile. Takisto na fotenie mam fotak a PC. Nefotim si dovolenku do telefonu a neupravujem fotky na displeji prstom. Takze ja absolutne najviac uprednostnujem telefon s AMOLEDom. Napriklad hned teraz by som si siel kupit novu Sony Xperiu na skusku. Akurat ma LCD, takze mozem okakat. Cize ano... momentalne kvoli displayu mam Samsung. Ked vyjde telefon, ktory co i len z casti vyhovuje mojim zakladnym poziadavkam, nevaham a tento smejd vyhadzujem do kosa.
uplink
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: So 04. Sep, 2010, 23:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Samsung S3 alebo Nexus 4

Príspevok od používateľa uplink »

Problém SGS III, tak ako aj všetkých Samsung výrobkoch je práve v ich SW doladenosti. Mne napríklad moja SGS III mrzla, pri písaní správa a zápisoch do kalendára. Alebo keď som dovolal. A keď niekto povie že má super farby, tak asi používa ten telefón len na volanie a telefonovanie. Prepálené a presaturované farby, aké používa hlavne firma Samsung [koniec koncov ich technológia] sú humus. Áno, na prezentáciu v presvietenej miestnosti je to skvost. Ale keď si v noci chcem pozrieť niečo na nete v posteli, alebo v šere, tak mi ide oči rozškriabať z toho kontrastu a to mám na minime. Tak isto na dlhodobé pozeranie obsahu, hranie hier, alebo pozeranie filmov, či seriálov mi oveľa viac vyhovuje iPS matrica s led podsvietením, alebo Super LCD 1,2 [a asi aj 3, ešte som nevidel live], ako Super AMOLED [Plus].

Ďalšia vec je Ui. Samsung je totálne ošklbaný s ich TouchWizom. Oproti SONY GUi a HTC Sense mi príde ako pokus o výsmech koncovéh oužívateľa. Úroveň animácií, respektíve drvivá absencia animácií pri základných úkonoch ako posúvanie čísiel v kalendáry, alebo budíku, či pohodlie pri písaní sms správ, alebo obsluha kalendára ako takého je pri Samsungu úplne zabitá. To že má SONY v každom telefóne rovnaký Ui to je fakt, Zko debilné ma rovnaký Ui ako Sola, alebo U, proste hanba. Ale to že Samsung nevie spraviť na ich nadupaný HW poriadny SW, to je do neba volajúca drzosť z ich strany. Proste Samsung podobne ako Apple zakvasil na ich úvodnom návrhu a nejaká snaha o zlepšenie "user-experience" je suma sumárum nulová.

Takže osobne odporúčam Nexus 4, lebo ten sa aspoň na nič nehrá. A má 2 GB ram oproti 1 GB ram a krajší TrueHD display, ktorý menej ťahá oči pri dlhodobom používaní a lepšie je spracovaný ako lacný plast od Samsungu.
CPU: Intel Core i7 2600K Golden Sample @ stock clock/undervolted MB: Gigabyte Z77X-UP7 RAM: Corsair XMS3 1600 MHz 4 x 4 GB VGA: ASUS GTX680-DC2-2GD5-V2 SSD: 2 x Intel 520 240 GB @ i400 @ raid0 stripe 32 kB cluster 128 kB HDD: SG ST3000DM [3TB], WD2001FASS [2TB] + kopa externých 1 a 2 TB PSU: Corsair HX 850W SOUND: Creative X-Fi Titanium HD COOLiNG:Noctua NH-D14 @ 2x U.L.N.A. + 1 x Noctua 120mm @ L.N.A. + 4 x Fractal 120-140mm @ stock speed MB controlled [@ silent mode] SPEAKERS: Logicrap Z-5500 OS: Windows 7 x64 Professional [genuine] CASE: Fractal XL Black Pearl USB 2.0 version LCD: primary: HP LP2475w [katódový] + secondary: HP ZR224w [LEDkový :(] KB: Microsoft Natural 4000 MOUSE: Death Adder first version black GAMEPAD: X-Box 360 GamePad Wired
backy6
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 631
Dátum registrácie: St 19. Dec, 2012, 19:08
Bydlisko: Bratislava-Lamač

Re: Samsung S3 alebo Nexus 4

Príspevok od používateľa backy6 »

Zoom ma pravdu, scrollovanie a benchmarky su jedna vec..ale to s prepinanim a zobudzanim je cista pravda..v realnom pouzivani je to na urovni galaxy nexus alebo ip4.. Pokial dalsi iPhone bude mat quadcore a zoptimalizuje iOS na to tak tiez koncim s androidom
CPU:i5 2500K MB:Asus P8P67 PRO GPU: R9 280 Dual-X
RAM:Team RAM Elite 8GB 1600mhz PSU:Seasonic S12-G 550W Case:Corsair Carbide 330R
Phone:iPhone 5S Tablet:iPad Mini
vision_fx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: Pi 14. Aug, 2009, 18:23
Bydlisko: Kosice - KVP

Re: Samsung S3 alebo Nexus 4

Príspevok od používateľa vision_fx »

ja mam htc one x a sa nestazujem na nic :D
intel xeon 1230 // 12GB DDR3 // SSD 256 ggb + SSD 512 GB blue // wd red 4TB + 3TB // Samsung c27h711// P&C Silencer Mk III 750W// sapphire rx 5600xt
ipad air 2, samsung galaxy s8

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"