Testovanie zvukového zariadenia vo Windows

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Lovap
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2011, 11:04

Testovanie zvukového zariadenia vo Windows

Príspevok od používateľa Lovap »

Zdravím
Potrebujem informáciu ktorý reproduktor otestuje Windows ako prvý - ľavý, alebo pravý?
V Ovládacích paneloch - Hardware a zvuk - Zvuk - Spravovať zvukové zariadenia označiť Speakers - dole Konfigurovať - objaví sa obrázok reprákov - kliknutím overiť či pravý reprák hrá skutočne sprava a ľavý zľava. Ďalej, znova otvoriť Správu zvukových zariadení, označiť Speakers, ale nekonfigurovať, len pravým tlačidlom myši kliknúť a dať Testovať - napísať mi ktorý sa ozval ako prvý.

Potrebujem to zistiť, lebo mi repráky pri prepojení normálnym jackom (do zeleného konektoru vzadu) išli opačne (ľavý hral sprava a pravý zľava), po prepojení optickým káblom však nemôžem repráky otestovať jednotlivo, lebo "Speakers" mám neaktívne. Dá sa otestovať iba zariadenie ako celok a Windows pošle zvuk najprv do jedného a následne do druhého repráku, ale teraz neviem, ktorý otestuje ako prvý :-)
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2224
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Testovanie zvukového zariadenia vo Windows

Príspevok od používateľa mirjak »

najprv ide lavy (win 7)
Lovap
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2011, 11:04

Re: Testovanie zvukového zariadenia vo Windows

Príspevok od používateľa Lovap »

Mám síce Win 8, ale to bude asi rovnaké. Dík. Takže to vyzerá, že tá optika nejako premostila niečo, čo spôsobovalo, že repráky idú opačne. Ešte tak zistiť čo to je ...

Návrat na "Zvuk a PC"